Polskie aquaparki, baseny rekreacyjne, pływalnie z atrakcjami...

Wodny Park TYCHY

ul. Wł. Sikorskiego 20
43-110

Tychy


  
Rodzaj:
Rekreacyjny
Sportowy

  
Ocena:
2.7 5 (na podst. 65 opinii)

  
Wielkość:
**

Rok otwarcia: 2018Dziś byłam w wodnym parku, powiem tragedia. Sporo ludzi, urządzenia powyłączane, uruchomione na krótko, np. z prawej włączone z lewej nie, masaże w środku, włączone tylko na stojąco na krótko, fala wyłączona, jakuzzi opanowane i solanki też, w solance przebywa się 20 min, jeśli dłużej kolagen się niszczy. Wybrałam się do parku wodnego, a nie na zwykły basen, zwykły jest tańszy, a ja zapłaciłam 20 zł za godzinę.
Byliśmy tam wczoraj w godzinach 10-13 totalna porażka.... Dużo za dużo ludzi. W ciągu tych 3 godzin osiągali chyba z 5 razy maksymalną ilość osób na basenie. To co po prostu się tam działo to totalne szaleństwo wszędzie pelniuśko osób. Nie dało się praktycznie z niczego korzystać. Juz pomijając jak była fala to jeden na drugim w tym basenie. Dzieciaki po pol godziny stały w kolejkach na zjeżdżalnie. Ogólnie atrakcje super. Ale było widać na wielu twarzach niezadowolenie z powodu zbyt dużej ilości osób. W szatni to samo duchota straszna, zbyt zły opis jak można przejść do szafek ludzie zagubieni.... byliśmy drugi raz i raczej się nie zajrzymy. P. S szkoda ze ratownicy nie zwracają uwagi ludziom jak tam przychodzą bo ja rozumiem wszystko ale żeby zamiast stroju przyjść w body i paradować z pryszczatą pupą to juz lekką przesada. Jest to obiekt zadaszony z dużo ilością dzieci. Taki strój to raczej na plaże a nie na obiekt zamknięty. Ale jest ktoś lubi jak się o nim gada nie ważne co ;-)))
Sauny mistrzostwo
Świetne zjeżdżalnie, na Śląsku nie ma lepszych. Do tego rewelacyjny basen zewnętrzny, podświetlany, ciepły, w masażerami. Ful relax!
Chodzę na nauki pływania, zawsze czysto ciepło i instruktorzy którzu potrafią przekazać wiedzę. Polecam
Byłam pierwszy raz ale byłam miło zaskoczona. Saunarium czyste, dużo atrakcji, takie jak zewnętrzne basen, grota śnieżna, bar, piling, kąpiel w wannie : w piwie, w winie, w mleku itp..... ale to osobno płatne. Panowie prowadzący seans świetni a czegolnie Pan Jakub. Ogolnie bardzo miła obsługa.
Obiekt czysty, nowoczesny i zadbany, w przeciwienstwie do innych akłaparków na śląsku. Woda jest ciepła i spokojnie mozna spedzic 3 godziny z małymi dziećmi (ja mam 5 - i 8 letnie). Jedzenie smaczne i ceny niewygórowane. Oczywiscie wieksze niz na zwyklych basenach, ale atrakcji znacznie wiecej i przede wszystkim czysto i ciepło
Warunki sanitarno- epidemiologiczne bardzo kiepskie, szatnie to wielka porażka. A obsługa fatalna, bardzo nieprzyjemne panie w strefie wejścia i wyjścia. Sam Basen bardzo fajny.
Totalna porażka. Ktoś zdecydował że jak piątek który jest dniem roboczym pomiędzy świątecznym czwartkiem, to kasujemy od czwartku do niedzieli za weekendowe wejścia. Złodziejskie podejście do tematu za zwykły roboczy piątek skasowali mnie jak za weekend twierdząc że jest długo weekend... Ku..... a kpina. Byłem pierwszy i ostatni raz. Poza tym po wyjściu zegar zatrzymujący czas na 10 min zamontowany przy samym wyjściu obok kas.... dramat. W szatni duchota, ludzi strasznie dużo, zero jakiegokolwiek standardu sanitarno epidemicznego. Nie polecam wręcz odradzam. Zarobiliscie 34 zł więcej i straciliście klienta, życzę powodzenia oby tak dalej.
Zdecydowanie najlepszy na Śląsku, i latem, i zimą
               

   chcę podzielić się swoją opinią zgodnie z Regulaminem.
Wiem, że jeśli konkretnie opiszę co mi się nie podoba to daję szansę komuś by to zmienił. Jeśli tylko wyleję swoją złość, Świat będzie jeszcze gorszy.
Początek i status

Solankę jodowo-bromową odkryto tu w roku 1856 podczas poszukiwań soli. Wkrótce z wielkim rozmachem zbudowano pierwsze obiekty: łazienki, dom zdrojowy, pijalnię oraz pensjonat. Założycielami uzdrowiska byli: pszczyński lekarz, chirurg i położnik A. Bäbel, budowniczy W. Czech i dwaj kupcy H. Schiller i J. Lustig. W maju 1862 roku rozpoczął się pierwszy sezon kuracyjny.

Obecnie obowiązujący status uzdrowiska prawnie nadany w 1967 roku.

Położenie
Goczałkowice-Zdrój położone są na Górnym Śląsku w Dolinie Górnej Wisły (będącej częścią Kotliny Oświęcimskiej), nieopodal od brzegu rzeki Wisły nad Jeziorem Goczałkowickim. Od południowego wschodu otaczają uzdrowisko pasma Beskidu, od północy rozlegle Lasy Pszczyńskie.
Naturalne surowce lecznicze
 1. Mineralna woda swoista, 7,5% chlorkowo-sodowa (solanka) jodkowa, żelazista z odwiertów: „Goczałkowice Nowy-1” (GN-1) i „Goczałkowice-21” (G-21).
 2. Mineralna woda swoista, 6,3% chlorkowo-sodowa (solanka) jodkowa, żelazista z odwiertu „Goczałkowice Nowy-2” (GN-2).
 3. Torf leczniczy (borowina) typu niskiego ze złoża „Rudołtowice”.
KIerunki lecznicze

W kurorcie prowadzone jest leczenie uzdrowiskowe w następujących kierunkach leczniczych:

 • choroby ortopedyczno-urazowe
 • choroby układu nerwowego
 • choroby reumatologiczne
 • osteoporoza
Urządzenia lecznictwa
 1. Basen leczniczo – rehabilitacyjny zlokalizowany w Zakładzie Przyrodoleczniczym, pawilon I (wymiary: 16 x 9,5 m, głębokość 1,0-1,7 m, napełniany rozcieńczoną solanką).
 2. Basen rehabilitacyjny zlokalizowany w Szpitalu Uzdrowiskowym „Stokrotka” (wymiary: 10,6 x 3,7 m, głębokość 0,8–1,1 m).
 3. Basen „Goczuś” zlokalizowany przy ulicy Powstańców Śląskich 3 (basen sportowy, basen treningowy, brodzik, jacuzzi, sauna, zjeżdżalnia).
 4. Park Zdrojowy.
Okoliczne formy ochrony przyrody
 1. Obszar Specjalnej Ochrony Ptaków Natura 2000 „Dolina Górnej Wisły".
 2. Specjalny Obszar Ochrony „Zbiornik Goczałkowicki - ujście Wisły i Bajerki”.
Wyszukiwarka aquaparków
 • województwo
 • miejscowość
 • wielkość
 • różne
 • atrakcje
 • zjeżdżalnie
 • rodzaj
Ostatnio dodane opinie
Sopot: Aquapark Sopot
Kasia i koleźanki (29.02.2024):
Na temat basenu się nie wypowiadam bo nie byłam. Strefa saun rewelka, miła...
wszystkich opinii: 74
Reda: Aquapark REDA
Kasia (29.02.2024):
Byłam w strefie szynowej i było super. Miła obsługa, czysto, nieskrępowana...
wszystkich opinii: 129
Bytów: Kompleks Basenowo-Rekreacyjny NIMFA
Kasia (29.02.2024):
Byłam i najbardziej podobała mi się strefa saun. Nieskrępowana, miła atmosfera....
wszystkich opinii: 15
Bardzo często użytkownicy basenu są niezadowoleni z tego, że muszą płacić za czas spędzony w obiekcie...
W zwykłym basenie pełnym wody można pływać na różne sposoby. Można też pod wodą uprawiać zupełnie naziemne...
Luty 2024
PnWtŚrCzPtSoN
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829