Polskie aquaparki, baseny rekreacyjne, pływalnie z atrakcjami...

Wodny Park TYCHY

ul. Wł. Sikorskiego 20
43-110

Tychy


  
Rodzaj:
Rekreacyjny
Sportowy

  
Ocena:
2.8 5 (na podst. 53 opinii)

  
Wielkość:
**

Rok otwarcia: 2018



ocena: pozytywna
Sauny super piękna dziewczyna w saunach z koleżankami ta co utkła w zjeżdżalni jak to czytasz to odezwij się jesteś zarąbista
ocena: pozytywna
Stosunek ceny do jakości - zdecydowanie najlepszy w południowej Polsce. Nie tak duży jak inne obiekty, co tylko działa na plus. Nie ma takich ogromnych tłumów, choć w weekendy cieszy się sporą popularnością. Świetne baseny zewnętrzne, a zabawa na sufringu przednia. Fajna też Wodna Akademia - coś jak Centrum Nauki Kopernik tylko o wodzie. Ogólnie 9, 5/10 - pół punktu odejmuje za to, że mam daleko ;)
ocena: pozytywna
Witam. Co tydzień jestem na saunie parku wodnym w Tychach ostatnio pojawiła po dłużej przewie nie obrażając tęga Pani która zwraca innym uwagę żeby byli cicho a sama zachowuje się głośno klaszcząc i prowokuje resztę. A ludzie potrzebują wypocząć. Spodobało mi jak gościu powiedział że w saunie należy być cicho a nie klaskać.
ocena: pozytywna
Bardzo pozytywnie oceniam Park wodny w Tychach, pełen różnorakich atrakcji to dobrze ze w Tychach jest takie miejsce wszystko działa, sauny lepsze strefa nagości lepiej niż w Rudzie Śląskiej, ceny atrakcyjne nie to co w Rudzie Śląskiej Aquadromie same awarie.
ocena: negatywna
Byłam pierwszy i ostatni raz! Tłum niesamowity, atrakcje dla dzueci nieczynne, zjeżdżalnie od 8 lat... Dramat. Ceny również z kosmosu za wszystko!
ocena: negatywna
Fatalne miejsce.... Bylam skorzystalam wiecej nie pojade. Tłum ludzi, duchota, kolejki do zjezdzalni po 30 min stania Sam basen dla 5latkow moze byc atrakcja, dla dzieci plywajacych niestety zadna atrakcja....
ocena: negatywna
Atrakcje stają się koszmarem, osoby organizujące wieczory saunowe są zaabsorbowane swoimi znajomymi, brak oprowadzenia i omówienia z uczestnikami seansu. W dobie pandemii zero obostrzeń, jak cielęta ludzie są wciskani do saun. Dramat i porażka. Nie polecam.
ocena: pozytywna
Absolutnie się nie zgadzam z poniższą opinią - Sauny najlepsze na Śląsku. Brak takich tłumów jak w Czeladzi, bardziej intymna atmosfera. Codziennie seanse na najwyższym poziomie, można naprawdę się zrelaksować. Jestem tam co najmniej raz w tygodniu i ani razu nie śmierdziało, muchy tez żadnej nie widziałem. Jedyne co mógłbym się przyczepić to to, że woda w basenie zewnętrznym nieco za ciepła w lato, ale rozumiem, że do schładzania są wanny, grota śnieżna i prysznice
ocena: negatywna
Saunarium to dramat, jakość po covidzie bardzo spadła. Ludzie nie zachowują ciszy, nikt ich nie upomina, panie z baru krzyczą coś do siebie, kolorowe światełka, stare lampki choinkowe. Nie wspomnę o muchach. Saunmistrz uderzył mnie dwa razy w głowę ręcznikiem przy seansie, był to mężczyzna więc bardzo bolało. W saunach parowych strasznie śmierdziało kanalizacją. Porażka.
ocena: neutralna
Atrakcje w srodku sa okej. Duze minusy za brud na podlogach w szatni oraz za duchote. Po basenie szybko trzeba sie zbierac z szatni bo jest tak duszno, ze brakuje tchu i czlowiek sie poci jak w saunie. Wlasnie przez to, dopoki nic sie nie zmieni, nie odwiedzimy wiecej tego miejsca
           

  Akceptuję regulamin portalu.
Początek i status

Solankę jodowo-bromową odkryto tu w roku 1856 podczas poszukiwań soli. Wkrótce z wielkim rozmachem zbudowano pierwsze obiekty: łazienki, dom zdrojowy, pijalnię oraz pensjonat. Założycielami uzdrowiska byli: pszczyński lekarz, chirurg i położnik A. Bäbel, budowniczy W. Czech i dwaj kupcy H. Schiller i J. Lustig. W maju 1862 roku rozpoczął się pierwszy sezon kuracyjny.

Obecnie obowiązujący status uzdrowiska prawnie nadany w 1967 roku.

Położenie
Goczałkowice-Zdrój położone są na Górnym Śląsku w Dolinie Górnej Wisły (będącej częścią Kotliny Oświęcimskiej), nieopodal od brzegu rzeki Wisły nad Jeziorem Goczałkowickim. Od południowego wschodu otaczają uzdrowisko pasma Beskidu, od północy rozlegle Lasy Pszczyńskie.
Naturalne surowce lecznicze
  1. Mineralna woda swoista, 7,5% chlorkowo-sodowa (solanka) jodkowa, żelazista z odwiertów: „Goczałkowice Nowy-1” (GN-1) i „Goczałkowice-21” (G-21).
  2. Mineralna woda swoista, 6,3% chlorkowo-sodowa (solanka) jodkowa, żelazista z odwiertu „Goczałkowice Nowy-2” (GN-2).
  3. Torf leczniczy (borowina) typu niskiego ze złoża „Rudołtowice”.
KIerunki lecznicze

W kurorcie prowadzone jest leczenie uzdrowiskowe w następujących kierunkach leczniczych:

  • choroby ortopedyczno-urazowe
  • choroby układu nerwowego
  • choroby reumatologiczne
  • osteoporoza
Urządzenia lecznictwa
  1. Basen leczniczo – rehabilitacyjny zlokalizowany w Zakładzie Przyrodoleczniczym, pawilon I (wymiary: 16 x 9,5 m, głębokość 1,0-1,7 m, napełniany rozcieńczoną solanką).
  2. Basen rehabilitacyjny zlokalizowany w Szpitalu Uzdrowiskowym „Stokrotka” (wymiary: 10,6 x 3,7 m, głębokość 0,8–1,1 m).
  3. Basen „Goczuś” zlokalizowany przy ulicy Powstańców Śląskich 3 (basen sportowy, basen treningowy, brodzik, jacuzzi, sauna, zjeżdżalnia).
  4. Park Zdrojowy.
Okoliczne formy ochrony przyrody
  1. Obszar Specjalnej Ochrony Ptaków Natura 2000 „Dolina Górnej Wisły".
  2. Specjalny Obszar Ochrony „Zbiornik Goczałkowicki - ujście Wisły i Bajerki”.
Wyszukiwarka aquaparków
  • województwo
  • miejscowość
  • wielkość
  • różne
  • atrakcje
  • zjeżdżalnie
  • rodzaj
Ostatnio dodane opinie
Jelenia Góra: Termy Cieplickie
Dymo (05.06.2023):
Niby fajnie, ale w jednym basenie woda lodowata w drugim ciepła, nieaktywne...
wszystkich opinii: 66
Leśna: Aquapark Leśna
Zawiedziona traktowaniem niepełnosprawny (04.06.2023):
Za niepełnosprawność trzeba tutaj płacić extra! Moje dzieci z niepełnosprawnościami...
wszystkich opinii: 36
Tarnowo Podgórne: Tarnowskie Termy
Natalia (02.06.2023):
Generalnie termy w porządku- zjeżdżalnie również, miła obsługa na recepcji,...
wszystkich opinii: 26
W wodzie znajdują się drobnoustroje, pasożyty i ich jaja pochodzące głównie z zanieczyszczeń fizjologicznych....
Czerwiec 2023
PnWtŚrCzPtSoN
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930