Polskie aquaparki, baseny rekreacyjne, pływalnie z atrakcjami...

Wodny Park TYCHY

ul. Wł. Sikorskiego 20
43-110

Tychy


  
Rodzaj:
Rekreacyjny
Sportowy

  
Ocena:
2.7 5 (na podst. 58 opinii)

  
Wielkość:
**

Rok otwarcia: 2018



Fatalne miejsce.... Bylam skorzystalam wiecej nie pojade. Tłum ludzi, duchota, kolejki do zjezdzalni po 30 min stania Sam basen dla 5latkow moze byc atrakcja, dla dzieci plywajacych niestety zadna atrakcja....
Atrakcje stają się koszmarem, osoby organizujące wieczory saunowe są zaabsorbowane swoimi znajomymi, brak oprowadzenia i omówienia z uczestnikami seansu. W dobie pandemii zero obostrzeń, jak cielęta ludzie są wciskani do saun. Dramat i porażka. Nie polecam.
Absolutnie się nie zgadzam z poniższą opinią - Sauny najlepsze na Śląsku. Brak takich tłumów jak w Czeladzi, bardziej intymna atmosfera. Codziennie seanse na najwyższym poziomie, można naprawdę się zrelaksować. Jestem tam co najmniej raz w tygodniu i ani razu nie śmierdziało, muchy tez żadnej nie widziałem. Jedyne co mógłbym się przyczepić to to, że woda w basenie zewnętrznym nieco za ciepła w lato, ale rozumiem, że do schładzania są wanny, grota śnieżna i prysznice
Saunarium to dramat, jakość po covidzie bardzo spadła. Ludzie nie zachowują ciszy, nikt ich nie upomina, panie z baru krzyczą coś do siebie, kolorowe światełka, stare lampki choinkowe. Nie wspomnę o muchach. Saunmistrz uderzył mnie dwa razy w głowę ręcznikiem przy seansie, był to mężczyzna więc bardzo bolało. W saunach parowych strasznie śmierdziało kanalizacją. Porażka.
Atrakcje w srodku sa okej. Duze minusy za brud na podlogach w szatni oraz za duchote. Po basenie szybko trzeba sie zbierac z szatni bo jest tak duszno, ze brakuje tchu i czlowiek sie poci jak w saunie. Wlasnie przez to, dopoki nic sie nie zmieni, nie odwiedzimy wiecej tego miejsca
Dla mnie najlepszy obiekt na Śląsku, na pewno najładniejszy, najnowocześniejszy i zadbany. Brak oznak brudu, pleśni. Atrakcje dla całej rodziny - można spędzić tu czas z małżonką albo z całą rodziną. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - są surfing, Wodna Akademia czyli strefa edukacyjna dla dzieci i dorosłych czy Aqualoop czy li zjeżdżalnia z zapadnią. Na minus - mam daleko z Częstochowy :(
Fatalne wejścia drabinkowe do jakuzzi. Dla osób zdrowych bardzo ograniczony dostęp, a dla osób niepełnosprawnych niedostępne są! A wystarczy dobudować lub dostawić schodki z boku i po problemie. Brak zniżek dla wszystkich! emerytów, rencistów oraz seniorów 60+ lub 70+, a nie tylko dla mieszkańców Tychów!! Ogólna ocena pozytywna, ale powyższe braki są kardynalne i niedopuszczalne!!
Super obiekt, nowoczesny, ładny i czysty. Dużo atrakcji dla każdego. Fantastyczne saunarium, kapitalna sztuczna fala, gorący basen zewnętrzny, symulator surfingu (!), zjeżdżalnia z zapadnią (!!!) i strefa dla dzieciaków - no czego chcieć więcej?
               

   chcę podzielić się swoją opinią zgodnie z Regulaminem.
Wiem, że jeśli konkretnie opiszę co mi się nie podoba to daję szansę komuś by to zmienił. Jeśli tylko wyleję swoją złość, Świat będzie jeszcze gorszy.
Początek i status

Solankę jodowo-bromową odkryto tu w roku 1856 podczas poszukiwań soli. Wkrótce z wielkim rozmachem zbudowano pierwsze obiekty: łazienki, dom zdrojowy, pijalnię oraz pensjonat. Założycielami uzdrowiska byli: pszczyński lekarz, chirurg i położnik A. Bäbel, budowniczy W. Czech i dwaj kupcy H. Schiller i J. Lustig. W maju 1862 roku rozpoczął się pierwszy sezon kuracyjny.

Obecnie obowiązujący status uzdrowiska prawnie nadany w 1967 roku.

Położenie
Goczałkowice-Zdrój położone są na Górnym Śląsku w Dolinie Górnej Wisły (będącej częścią Kotliny Oświęcimskiej), nieopodal od brzegu rzeki Wisły nad Jeziorem Goczałkowickim. Od południowego wschodu otaczają uzdrowisko pasma Beskidu, od północy rozlegle Lasy Pszczyńskie.
Naturalne surowce lecznicze
  1. Mineralna woda swoista, 7,5% chlorkowo-sodowa (solanka) jodkowa, żelazista z odwiertów: „Goczałkowice Nowy-1” (GN-1) i „Goczałkowice-21” (G-21).
  2. Mineralna woda swoista, 6,3% chlorkowo-sodowa (solanka) jodkowa, żelazista z odwiertu „Goczałkowice Nowy-2” (GN-2).
  3. Torf leczniczy (borowina) typu niskiego ze złoża „Rudołtowice”.
KIerunki lecznicze

W kurorcie prowadzone jest leczenie uzdrowiskowe w następujących kierunkach leczniczych:

  • choroby ortopedyczno-urazowe
  • choroby układu nerwowego
  • choroby reumatologiczne
  • osteoporoza
Urządzenia lecznictwa
  1. Basen leczniczo – rehabilitacyjny zlokalizowany w Zakładzie Przyrodoleczniczym, pawilon I (wymiary: 16 x 9,5 m, głębokość 1,0-1,7 m, napełniany rozcieńczoną solanką).
  2. Basen rehabilitacyjny zlokalizowany w Szpitalu Uzdrowiskowym „Stokrotka” (wymiary: 10,6 x 3,7 m, głębokość 0,8–1,1 m).
  3. Basen „Goczuś” zlokalizowany przy ulicy Powstańców Śląskich 3 (basen sportowy, basen treningowy, brodzik, jacuzzi, sauna, zjeżdżalnia).
  4. Park Zdrojowy.
Okoliczne formy ochrony przyrody
  1. Obszar Specjalnej Ochrony Ptaków Natura 2000 „Dolina Górnej Wisły".
  2. Specjalny Obszar Ochrony „Zbiornik Goczałkowicki - ujście Wisły i Bajerki”.
Wyszukiwarka aquaparków
  • województwo
  • miejscowość
  • wielkość
  • różne
  • atrakcje
  • zjeżdżalnie
  • rodzaj
Ostatnio dodane opinie
Poznań: Termy Maltańskie
Marcin (02.10.2023):
Niestety woda zbyt zima jak na termy bo 31 stopni tyle to jest we wszystkich...
wszystkich opinii: 262
Pleszew: Park Wodny PLANTY
Małgorzata (28.09.2023):
Mój syn tam chodzi że szkoły w slawoszewie i na 2 lekcji każą całemu wejść...
wszystkich opinii: 9
Rypin: Rypińskie Centrum Sportu
Grzegorz (25.09.2023):
Witam te opinie o basenie, nie które to nie prawda. Fajny basen dla dzieci...
wszystkich opinii: 30
Z reguły basen opróżniany jest całkowicie tylko raz w roku. W tym czasie dokonywane są też niezbędne...
Kolejny cios zarówno dla branży jak i dla wielbicieli pływania i wodnych zabaw. Od soboty 17 października...
Październik 2023
PnWtŚrCzPtSoN
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031