Polskie aquaparki, baseny rekreacyjne, pływalnie z atrakcjami...

Wodny Park TYCHY

ul. Wł. Sikorskiego 20
43-110

Tychy


  
Rodzaj:
Rekreacyjny
Sportowy

  
Ocena:
2.7 5 (na podst. 65 opinii)

  
Wielkość:
**

Rok otwarcia: 2018Jest chętna jakaś dziewczyna dziś do sauny 29. 12. 2021
Nie polecam tego miejsca ze względu na wyjatkowo niemiłą obsługę. Ponadto mają tam gdzieś pandemię - kiedy zachorowalam i chcialam zmienić termin wizyty nie chcieli ani zmienić terminu ani oddać pieniędzy.
Sauny super piękna dziewczyna w saunach z koleżankami ta co utkła w zjeżdżalni jak to czytasz to odezwij się jesteś zarąbista
Stosunek ceny do jakości - zdecydowanie najlepszy w południowej Polsce. Nie tak duży jak inne obiekty, co tylko działa na plus. Nie ma takich ogromnych tłumów, choć w weekendy cieszy się sporą popularnością. Świetne baseny zewnętrzne, a zabawa na sufringu przednia. Fajna też Wodna Akademia - coś jak Centrum Nauki Kopernik tylko o wodzie. Ogólnie 9, 5/10 - pół punktu odejmuje za to, że mam daleko ;)
Witam. Co tydzień jestem na saunie parku wodnym w Tychach ostatnio pojawiła po dłużej przewie nie obrażając tęga Pani która zwraca innym uwagę żeby byli cicho a sama zachowuje się głośno klaszcząc i prowokuje resztę. A ludzie potrzebują wypocząć. Spodobało mi jak gościu powiedział że w saunie należy być cicho a nie klaskać.
Bardzo pozytywnie oceniam Park wodny w Tychach, pełen różnorakich atrakcji to dobrze ze w Tychach jest takie miejsce wszystko działa, sauny lepsze strefa nagości lepiej niż w Rudzie Śląskiej, ceny atrakcyjne nie to co w Rudzie Śląskiej Aquadromie same awarie.
Byłam pierwszy i ostatni raz! Tłum niesamowity, atrakcje dla dzueci nieczynne, zjeżdżalnie od 8 lat... Dramat. Ceny również z kosmosu za wszystko!
Fatalne miejsce.... Bylam skorzystalam wiecej nie pojade. Tłum ludzi, duchota, kolejki do zjezdzalni po 30 min stania Sam basen dla 5latkow moze byc atrakcja, dla dzieci plywajacych niestety zadna atrakcja....
Atrakcje stają się koszmarem, osoby organizujące wieczory saunowe są zaabsorbowane swoimi znajomymi, brak oprowadzenia i omówienia z uczestnikami seansu. W dobie pandemii zero obostrzeń, jak cielęta ludzie są wciskani do saun. Dramat i porażka. Nie polecam.
Absolutnie się nie zgadzam z poniższą opinią - Sauny najlepsze na Śląsku. Brak takich tłumów jak w Czeladzi, bardziej intymna atmosfera. Codziennie seanse na najwyższym poziomie, można naprawdę się zrelaksować. Jestem tam co najmniej raz w tygodniu i ani razu nie śmierdziało, muchy tez żadnej nie widziałem. Jedyne co mógłbym się przyczepić to to, że woda w basenie zewnętrznym nieco za ciepła w lato, ale rozumiem, że do schładzania są wanny, grota śnieżna i prysznice
               

   chcę podzielić się swoją opinią zgodnie z Regulaminem.
Wiem, że jeśli konkretnie opiszę co mi się nie podoba to daję szansę komuś by to zmienił. Jeśli tylko wyleję swoją złość, Świat będzie jeszcze gorszy.
Początek i status

Solankę jodowo-bromową odkryto tu w roku 1856 podczas poszukiwań soli. Wkrótce z wielkim rozmachem zbudowano pierwsze obiekty: łazienki, dom zdrojowy, pijalnię oraz pensjonat. Założycielami uzdrowiska byli: pszczyński lekarz, chirurg i położnik A. Bäbel, budowniczy W. Czech i dwaj kupcy H. Schiller i J. Lustig. W maju 1862 roku rozpoczął się pierwszy sezon kuracyjny.

Obecnie obowiązujący status uzdrowiska prawnie nadany w 1967 roku.

Położenie
Goczałkowice-Zdrój położone są na Górnym Śląsku w Dolinie Górnej Wisły (będącej częścią Kotliny Oświęcimskiej), nieopodal od brzegu rzeki Wisły nad Jeziorem Goczałkowickim. Od południowego wschodu otaczają uzdrowisko pasma Beskidu, od północy rozlegle Lasy Pszczyńskie.
Naturalne surowce lecznicze
 1. Mineralna woda swoista, 7,5% chlorkowo-sodowa (solanka) jodkowa, żelazista z odwiertów: „Goczałkowice Nowy-1” (GN-1) i „Goczałkowice-21” (G-21).
 2. Mineralna woda swoista, 6,3% chlorkowo-sodowa (solanka) jodkowa, żelazista z odwiertu „Goczałkowice Nowy-2” (GN-2).
 3. Torf leczniczy (borowina) typu niskiego ze złoża „Rudołtowice”.
KIerunki lecznicze

W kurorcie prowadzone jest leczenie uzdrowiskowe w następujących kierunkach leczniczych:

 • choroby ortopedyczno-urazowe
 • choroby układu nerwowego
 • choroby reumatologiczne
 • osteoporoza
Urządzenia lecznictwa
 1. Basen leczniczo – rehabilitacyjny zlokalizowany w Zakładzie Przyrodoleczniczym, pawilon I (wymiary: 16 x 9,5 m, głębokość 1,0-1,7 m, napełniany rozcieńczoną solanką).
 2. Basen rehabilitacyjny zlokalizowany w Szpitalu Uzdrowiskowym „Stokrotka” (wymiary: 10,6 x 3,7 m, głębokość 0,8–1,1 m).
 3. Basen „Goczuś” zlokalizowany przy ulicy Powstańców Śląskich 3 (basen sportowy, basen treningowy, brodzik, jacuzzi, sauna, zjeżdżalnia).
 4. Park Zdrojowy.
Okoliczne formy ochrony przyrody
 1. Obszar Specjalnej Ochrony Ptaków Natura 2000 „Dolina Górnej Wisły".
 2. Specjalny Obszar Ochrony „Zbiornik Goczałkowicki - ujście Wisły i Bajerki”.
Wyszukiwarka aquaparków
 • województwo
 • miejscowość
 • wielkość
 • różne
 • atrakcje
 • zjeżdżalnie
 • rodzaj
Ostatnio dodane opinie
Lesko: Basen AQUARIUS
Krysia (21.04.2024):
Super pływalnia...
wszystkich opinii: 10
Żary: Pływalnia Wodnik
Kiro (21.04.2024):
W jakiś godzinach sa sprzątane szatnie bo za każdym razem jest pełno wody...
wszystkich opinii: 15
Swarzędz: Pływalnia Wodny Raj
Penelopa (18.04.2024):
Korzystam od lat( z przerwą) miła obsługa, zawsze czysto, ratownicy naprawdę...
wszystkich opinii: 33
Tego efektu doświadcza prawie każdy kto przebywa w wodzie wystarczająco długo. Skóra na podeszwach stóp...
Jest to rodzaj atrakcji w postaci kopuły wykonanej z miękkiego tworzywa winylowego i umieszczonej zazwyczaj...
Kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930