Największe parki wodne w Polsce TOP 10

Największe całoroczne aquaparki

pod względem powierzchni lustra wody basenów rekreacyjnych
Największe całoroczne parki wodne - kurtyna wodna

Aquaparki czynne o każdej porze roku oferują swoim Gościom wiele atrakcji. Baseny rekreacyjne z licznymi masażerami wodnymi i powietrznymi to podstawa. Najbardziej atrakcyjne są jednak takie, które znajdują się na zewnątrz hali basenowej. Odpowiednio wysoka temperatura wody, nierzadko pochodzenia geotermalnego, z jednoczesną możliwością odetchnięcia świeżym powietrzem to prawdziwa przyjemność. Dużym powodzeniem cieszą się takie baseny szczególnie jesienią i zimą, gdy różnica temperatur pomiędzy wodą a powietrzem jest znaczna. Baseny zapewniać powinny możliwość błogiego leniuchowania i niczym nieskrępowanego brodzenia w wodzie zupełnie bez celu.

Dla bardziej aktywnych i żądnych wrażeń niezbędne są zjeżdżalnie wodne. Kręte jak anakonda rury to absolutna podstawa. Jednak współcześnie konieczne jest zwiększenie ich atrakcyjności przez dostarczenie wielu zaskakujących wrażeń wizualnych i dźwiękowych w ich wnętrzu. Niektóre parki wodne idą o krok dalej zapewniając przeżycia w zjeżdżalniach specjalnych. Są to m.in. zjeżdżalnie rakietowe, wahadłowe, z lejkiem, obrotowe, ufo i turbo.

Dopełnieniem relaksu wodnego są uwielbiane wanny z bąbelkami czyli jacuzzi oraz dzikie i leniwe rzeki. Niezbędna jest też strefa dla najmłodszych z brodzikami, tryskającymi wodą zabawkami i wodnymi placami zabaw. Każdy park wodny to również mniejsza lub większa strefa wilgotnych łaźni i gorących saun oraz relaksujących usług wellness i dynamicznych zajęć fitness. Niekoniecznym uzupełnieniem oferty wodnej jest nierzadko basen sportowy z wydzielonymi torami do pływania. Dla uczących się pływać stosuje się mechanizmy wypłycające tory pływackie lub udostępnia się mniejsze i płytsze niecki.

Pełną ofertę zapewniają z reguły największe polskie całoroczne parki wodne.

Park wodny we Wrocławiu
Aquapark Wrocław
Powierzchnia lustra wody
  
Baseny rekreacyjne: 2047 m², ponadto część sportowa: 750 m²
Krasnale Chlapibrzuch i Moczypięta zapraszają
Morska fala i szeroka plaża z leżakami w cieniu palm... Wszystko pod dachem zatem zła pogoda nie przeszkadza. Dla mniejszych dzieci brodzik, dla nieco większych specjalna zatoka, dla jeszcze większych zjeżdżalnie z wrażeniami. Dla odpoczywających jacuzzi, leniwa rzeka i zewnętrzne baseny solankowy i rekreacyjny. Dla pływających basen sportowy z osobnym wejściem. Dla ćwiczących siłownia. Ponadto 14 tematycznych saun i łaźni w wydzielonej strefie, również w zewnętrznym ogrodzie.
Park wodny w Uniejowie
TERMY UNIEJÓW
Powierzchnia lustra wody
  
Baseny rekreacyjne: 2075 m², ponadto część sportowa: 225 m²
Nadwarciańskie kąpiele
Kompleks basenowy oferuje kąpiele w solankowej wodzie termalnej. Obiekt położony jest nad Wartą tuż u podnóża odrestaurowanego XIV-wiecznego zamku - dawnej rezydencji arcybiskupów gnieźnieńskich.
Park wodny w Szczecinie
Fabryka Wody
Powierzchnia lustra wody
  
Baseny rekreacyjne: 2130 m², ponadto część sportowa: 312,5 m²
Niezwykła fabryka
Fabryka Wody to zlokalizowany w centrum Szczecina kompleks basenowo-edukacyjny. Obiekt powstał w miejscu historycznego kąpieliska Gotynka. Obok aquaparku z wieloma wodnymi atrakcjami, zjeżdżalniami i dużym saunarium - w drugim skrzydle obiektu - znalazło swoje miejsce centrum edukacyjne. Przewodnim tematem wystaw, laboratoriów i eksperymentów jest woda. Przez środek obiektu przepływa tworząca kaskadę rzeka.
Park wodny w Bukowinie Tatrzańskiej
Termy BUKOVINA
Powierzchnia lustra wody
Baseny rekreacyjne: 2200 m²
U podnóża Tatr
Kąpiel w wodach termalnych to propozycja na każdą porę roku. Na początek 12 basenów o góralskich nazwach z centralnym wewnętrznym Boniorem Basisty. Zewnętrzne baseny o zróżnicowanych temperaturach wody pozwalają na orzeźwienie i ogrzanie. Widoki na ośnieżone zimą i zielone latem smreki dodają uroku. Na uwagę zasługuje też wydzielona strefa dla dzieci oraz saunarium.
Park wodny w Łodzi
Aquapark FALA
Powierzchnia lustra wody
  
Baseny rekreacyjne: 2258 m², ponadto część sportowa: 862,5 m²
Po zdrowie na Zdrowiu
Miejsce z nietuzinkową historią sięgającą końca lat 70 ubiegłego wieku. "Fala" przez dekady przyciągała w upalne dni nie tylko na baseny lecz także na słynne wybory Miss Lata, Miss Natura i Miss Mokrego Podkoszulka... Dziś na tym miejscu stoi zupełnie inny obiekt z atrakcjami basenowymi. Jest jednak i basen z falą, który oglądać można z góry z wiszącego nad nim mostu linowego. Charakterystyczne budynki w kształcie piramid skrywają wiele więcej wodnych atrakcji oraz saunarium z zewnętrznym tarasem.
Park wodny w Białce Tatrzańskiej
Terma BANIA
Powierzchnia lustra wody
Baseny rekreacyjne: 2400 m²
Narty zimą, kąpielówki przez cały rok
Wydzielone części do zabawy, relaksu oraz saunowania ponadto letni wodny plac z dmuchanymi atrakcjami dla dzieci. Z rozmysłem rozplanowany rozkład stref pozwala na znalezienie miejsca bardziej spokojnego dla relaksujących się i pełnego rozrywki dla tych, którzy się bawią. W każdej strefie dostępny jest całoroczny basen zewnętrzny. Park wodny wkomponowany jest w górski pejzaż z widokami na Tatry. Aquapark jest częścią ośrodka z czterogwiazdkowym hotelem, góralskimi restauracjami, sklepami oraz stacją narciarską na stokach Kotelnicy Białczańskiej.
Park wodny w Szaflarach
Termy Gorący Potok
Powierzchnia lustra wody
  
Baseny rekreacyjne: 2500 m²
Nad brzegiem Białego Dunajca
Kąpielisko zasilane surową mineralną wodą termalną o dużej zawartości związków siarki. Na 3 hektarach powierzchni w świerkowym lesie zlokalizowano aż 18 basenów. Architektura budowli i otoczenia nawiązuje do stylu tatrzańskiego.
Park wodny w Chochołowie
Chochołowskie Termy
Powierzchnia lustra wody
Baseny rekreacyjne: 2622 m², ponadto część sportowa: 378 m²
Podhalańska kąpiel pełną parą
Kąpieli zażywać tu można w dwóch dużych zewnętrznych basenach oraz wielu mniejszych wewnętrznych. Są też baseny sportowe. W specjalnych beczkach poczuć można wpływ bogatej w związki siarki surowej wody termalnej. Dla śmiałków przygotowano czynną latem zjeżdżalnię z zapadnią, są też zjeżdżalnie rodzinne i pontonowa długa na 168m. Sauna z widokiem na Tatry zachęca by wstąpić do saunarium.
Park wodny w Poznaniu
Termy Maltańskie
Powierzchnia lustra wody
  
Baseny rekreacyjne: 3000 m², ponadto część sportowa: 2000 m²
Prawie Malta
Aquapark położony jest nieopodal brzegu Jeziora Maltańskiego. Kompleks basenowy składa się z 18 niecek w tym 4 zewnętrznych. Na odwiedzających czekają baseny rekreacyjne z wieloma wodnymi atrakcjami, a także basen olimpijski z wieżą do skoków i baseny termalne. Świat Saun przyciąga niczym ukryte w kambodżańskiej dżungli zagubione miasto Angkor. Strefa SPA 1306 w orientalnej aranżacji kusi relaksującymi ceremoniałami.
Park wodny we Wręczy
SUNTAGO Wodny Świat
Powierzchnia lustra wody
Baseny rekreacyjne: 3500 m²
Tropikalne wakacje przez cały rok
Park wodny wyróżniający się wielkością, ilością atrakcji i prawdziwie egzotyczną aranżacją ogrodu palmowego. Ponad 700 palm przywieziono z Malezji, Kostaryki i z Florydy, a największe okazy mają nawet 12 metrów wysokości. W obiekcie znajduje się 18 basenów o łącznej powierzchni 3500m², 32 zjeżdżalnie w tym najdłuższa o długości 320m, 10 saun oraz symulator surfingu.

Zobacz także...

TOP 10: Największe sezonowe aquaparki

Wyszukiwarka aquaparków
  • województwo
  • miejscowość
  • wielkość
  • różne
  • atrakcje
  • zjeżdżalnie
  • rodzaj
Ostatnio dodane opinie
Lublin: AQUA LUBLIN
Marek (16.06.2024):
Pod prysznicami stare osoby rozebrane straszą dzieci z wywalonym interesem...
wszystkich opinii: 86
Ruda Śląska: AQUADROM
Michał Bytom. (15.06.2024):
Aquadrom idzie na ilość nie na JAKOŚĆ, odradzam, kolejka obsługa co chwila...
wszystkich opinii: 183
Jachranka: Aqua Park - Hotel Warszawianka
Hotaru (14.06.2024):
Za tę cenę nie ma szału. W prysznicach raz ciepła raz zimna woda. Na basenie...
wszystkich opinii: 33
Stara tradycja słowiańska wskazuje na to, że kąpieli pod gołym niebem zażywać można po tzw. nocy Kupały....
Ciekawą propozycję zarówno dla otwartych kąpielisk jak i krytych basenów pływackich od kilkunastu lat...
Czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoN
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930