Obiekt z co najmniej jedną niecką rekreacyjną wyróżniającą się pod względem wielkości, kształtu, ilości atrakcji wodnych lub aranżacji. Zasilany wodą geotermalną.
Rodzaj:
Rekreacyjny
Geotermalny
Ocena obiektu
Skala ocen:
1-negatywna,
3-neutralna,
5-pozytywna.
Ocena:
2.85(na podst. 12 opinii)
Wielkość obiektu
Powierzchnia lustra wody
(z pominięciem niecek sportowych o dł. 50m)
3000m² i więcej
od 2000 do 2999m²
od 1000 do 1999m²
mniej niż 1000m²
Wielkość:
Rok otwarcia: 2015
Strefa rekreacyjno-basenowa
Baseny o różnym kształcie i wielkości wypełnione wodą geotermalną to m.in.:
Ślebodny bonior,
Podkowa,
Górsko Riviera,
Siarcane koloseum,
Zawaternik przy smreku,
Wodno bździągwa.
Baseny dla dzieci
Górskie figle migle - basen ze zjeżdżalniami, armatkami wodnymi, wiaderkami przelewowymi i innymi atrakcjami dla najmłodszych,
Dziecięce źródełko - basen z dmuchaną poduszką "Wet Buble".
Rzeka
Szeroka, wyłożona kamieniem rzeka meandruje przez las pod drewnianymi mostkami.
Niecki basenowe zasilane są wodą sodowo-wapniowo-siarczanowo-chlorkową z miejscowego odwiertu. Woda charakteryzuje się wysoką zawartością dwuwartościowej siarki, niską mineralizacją i temperaturą 32-39°C. UWAGA! To jedno z niewielu miejsc w Polsce gdzie kąpać można się w surowej wodzie geotermalnej. Ze względu na zawartość siarki woda posiada specyficzną siarkowodorową woń.
Inne obiekty
Park linowy dla dorosłych i dla dzieci, piaszczysta i trawiasta plaża, plac zabaw dla dzieci, restauracja.
Wyciąg z regulaminu
Na terenie kompleksu obowiązuje strój kąpielowy: dla kobiet strój kąpielowy jedno- lub dwuczęściowy, dla mężczyzn kąpielówki lub spodenki kąpielowe.
W Strefie "Grzysno Przyjemność" dozwolona jest nagość – można poruszać się również w ręczniku, prześcieradle lub pareo.
Obiekt położony jest w lesie świerkowym nieopodal brzegu Białego Dunajca. Unikalna architektura kompleksu z zastosowaniem granitowego kamienia i ociosanego drewna nawiązuje do stylu tatrzańskiego. Na terenie 3 hektarów znajduje się 18 basenów o łącznej powierzchni lustra wody ponad 2500m². W zimie nie wszystkie atrakcje są dostępne.
Z "zakopianki" do obiektu prowadzi kilka dojazdów. Jeden z nich wiedzie przez teren prywatny i jest płatny. Warto wybrać inny.
Dojazd do "Gorącego Potoku".
Do dyspozycji Gości są trzy dwuosobowe stylowo urządzone apartamenty. Ponadto w najbliższej okolicy zlokalizowany jest "Borowy Dwór".
Grażka(03-05-2023, 11:13)
ocena: pozytywna
Jestem w Gorącym Potoku kilka razy w roku. Uważam że to najlepsze baseny na Podhalu.
Weronika(17-08-2022, 22:16)
ocena: negatywna
Bardzo niemiłe zaskoczenie Śmierdzi nawet na wysokości zjazdów ze zjeżdżalni. Bardzo brudno. Kałuże na chodnikach przy basenie, po których biegają dzieci chlapiąc brudną wodą po twarzy. Zjeżdżalnie też są w złym stanie i nie czerpie się przyjemności ze zjazdu z nich. Poszliśmy grupą 6 dorosłych i 2 dzieci i nikt nie wyszedł zadowolony :/
Katirynka(05-08-2022, 13:15)
ocena: negatywna
Dzisiaj skorzystaliśmy z usług gorącego potoku z grupą zorganizowaną. Organizacja w samym kompleksie jest dobrze zorganizowaną lecz jeżeli chodzi o udostępniony parking dla autobusów to jedna wielka tragedia. Nie ma wyznaczonych miejsc parkingowych, każdy staje jak chce, gdzie chce blokując wjazd i wyjazd. Po rozmowie z menedżerem kompleksu dostaliśmy informację że parking nie należy do nich ale bilbord świadczy o czymś innym. Uważam, że powinni zadbać o bezpieczeństwo i dobrą organizacje zarówno na kompleksie jak i na parkingu.