W basenie tym znajdziecie Państwo wiele atrakcji – m.in. ogromną fontannę smoka, dwie ściany do wspinaczki, tory do pływania oraz dzikie źródła.
To także miejsce dla osób, które chcą skorzystać z leczniczych masaży. Są tu stacje z masażami górnymi (po 3 natryski na każdej ze ścian do wspinaczki), 6 stanowisk masaży bocznych i dennych, przeciwprądy.
W basenie są także miejsca do sportów wodnych: koszykówki oraz piłki wodnej, a także tęczowa ścieżka - atrakcja, dzięki której można... chodzić po wodzie! Urok miejsca podkreśla podwodne oświetlenie.
W tej największej niecce basenowej znajduje się m. in. granatowo-pomarańczowa zjeżdżalnia SALAMANDRA. Posiada ona 2 zakręcone tory o łącznej długości 97 m, w górnej części półotwarte, połączone z zamkniętymi rurami, z których wypada się wprost do lądowiska. W środku tejże zjeżdżalni znajduje się także trzeci ślizg prowadzący do ogromnej kolorowej misy o nazwie TORNADO.
W basenie znajduje się także zjeżdżalnia żółta wewnętrzna oraz wyspa z fontanną w kształcie "dinozaura".
Są tu także dzikie źródła, 6 stacji z masażami leżankowymi oraz 3 natryski z górnymi biczami wodnymi, a także 3 stanowiska masaży bocznych i dennych oraz tory do pływania.
Fale w specjalnie wydzielonej niecce basenowej wytwarzane są przez kulę o średnicy 1,5m. Fala uruchamiana jest co godzinę (5 minut po pełnej godzinie) i za każdym razem bawi przez 15 minut.
Szalona zabawa dla najmłodszych! Dzieci mają do swojej dyspozycji brodzik, w którym znajdują się specjalnie dla nich przygotowane kolorowe atrakcje. Dzieci bawią się bezpiecznie w odpowiednio płytkiej wodzie, której poziom nie przekracza 0,6 m.
Wszystko tutaj mieni się kolorami. Ulubieńcami dzieci są sympatyczny wieloryb i grzybek wydmuchujące fontanny ciepłej wody.
Niebywałą atrakcją dla wszystkich małych zdobywców jest nowa tryskająca wodą atrakcja o nazwie "Wyspa Piratów" z aż trzema minizjeżdżalniami!
8 wanien z wodą solankową o temperaturze 35-37°C zlokalizowanych w różnych miejscach hali basenowej.
Niezapomnianych wrażeń dostarcza rwąca rzeka ze sztucznym nurtem o długości 29 metrów. Rzeka przepływa przez grotę z dwoma wodospadami. Temperatura wody: 28-30°C.
Strefa saun to 400m² powierzchni, na której znajdują się:
Hotel położony w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Wodnego.
Wody siarczkowe wykorzystywane były tu do leczenia zarazy już w XIV wieku. O wartości wód swoszowickich pisał lekarz króla Stefana Batorego, Wojciech Oczko, w dziele "Cieplice" z 1578 roku.
W 1807 roku Swoszowice zostały kupione przez profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego Feliksa Radwańskiego. Uzdrowisko zostało oficjalnie otwarte w roku 1811.
Pierwsze analizy chemiczne wód mineralnych ze źródeł wykonane zostały przez K. Olszewskiego w 1883 roku oraz J. Trochanowskiego w 1887 roku.
Obecnie obowiązujący status uzdrowiska prawnie nadany w 1967 roku.
Swoszowice leżą na progu Pogórza Wielickiego na Pogórzu Zachodniobeskidzkiem, będącym skrajnie północną częścią Karpat. Przez rejon uzdrowiska przepływa potok Wróblowicki wpadający nieopodal do rzeki Wilgi - prawobrzeżnego dopływu Wisły.
Osiedle Uzdrowisko Swoszowice to część miasta Krakowa oraz jednostka pomocnicza niższego rzędu wchodząca w skład Dzielnicy X Swoszowice. Do Krakowa Swoszowice zostały przyłączone w roku 1973.
W kurorcie prowadzone jest leczenie uzdrowiskowe w następujących kierunkach leczniczych: