Polskie aquaparki, baseny rekreacyjne, pływalnie z atrakcjami...

Park Wodny w Krakowie S.A.

ul. Dobrego Pasterza 126
31-416

Kraków


  
Rodzaj:
Rekreacyjny

  
Ocena:
3.2 5 (na podst. 77 opinii)

  
Wielkość:
***

Rok otwarcia: 2000


Basen rekreacyjny

W basenie tym znajdziecie Państwo wiele atrakcji – m.in. ogromną fontannę smoka, dwie ściany do wspinaczki, tory do pływania oraz dzikie źródła.

To także miejsce dla osób, które chcą skorzystać z leczniczych masaży. Są tu stacje z masażami górnymi (po 3 natryski na każdej ze ścian do wspinaczki), 6 stanowisk masaży bocznych i dennych, przeciwprądy.

W basenie są także miejsca do sportów wodnych: koszykówki oraz piłki wodnej, a także tęczowa ścieżka - atrakcja, dzięki której można... chodzić po wodzie! Urok miejsca podkreśla podwodne oświetlenie.

Basen ze zjeżdżalniami

W tej największej niecce basenowej znajduje się m. in. granatowo-pomarańczowa zjeżdżalnia SALAMANDRA. Posiada ona 2 zakręcone tory o łącznej długości 97 m, w górnej części półotwarte, połączone z zamkniętymi rurami, z których wypada się wprost do lądowiska. W środku tejże zjeżdżalni znajduje się także trzeci ślizg prowadzący do ogromnej kolorowej misy o nazwie TORNADO.

W basenie znajduje się także zjeżdżalnia żółta wewnętrzna oraz wyspa z fontanną w kształcie "dinozaura".

Są tu także dzikie źródła, 6 stacji z masażami leżankowymi oraz 3 natryski z górnymi biczami wodnymi, a także 3 stanowiska masaży bocznych i dennych oraz tory do pływania.

Basen z falą

Fale w specjalnie wydzielonej niecce basenowej wytwarzane są przez kulę o średnicy 1,5m. Fala uruchamiana jest co godzinę (5 minut po pełnej godzinie) i za każdym razem bawi przez 15 minut.

Basen dla dzieci

Szalona zabawa dla najmłodszych! Dzieci mają do swojej dyspozycji brodzik, w którym znajdują się specjalnie dla nich przygotowane kolorowe atrakcje. Dzieci bawią się bezpiecznie w odpowiednio płytkiej wodzie, której poziom nie przekracza 0,6 m.

Wszystko tutaj mieni się kolorami. Ulubieńcami dzieci są sympatyczny wieloryb i grzybek wydmuchujące fontanny ciepłej wody.

Niebywałą atrakcją dla wszystkich małych zdobywców jest nowa tryskająca wodą atrakcja o nazwie "Wyspa Piratów" z aż trzema minizjeżdżalniami!

Jacuzzi

8 wanien z wodą solankową o temperaturze 35-37°C zlokalizowanych w różnych miejscach hali basenowej.

Rzeka

Niezapomnianych wrażeń dostarcza rwąca rzeka ze sztucznym nurtem o długości 29 metrów. Rzeka przepływa przez grotę z dwoma wodospadami. Temperatura wody: 28-30°C.

 1. KONGO. Długość: 165m. Zjeżdżalnia multimedialna z odgłosami egzotycznych ptaków i zwierząt. Spływ pontonem niemalże jak rzeką w dżungli.
 2. SPEED FIRE. Długość: 155m. Zjeżdżalnia multimedialna z efektami toru wyścigowego.
 3. TWISTER. Długość: 132m. Zjeżdżalnia multimedialna. Wewnątrz m.in. efekt rozgwieżdżonego nieba. Przed startem możliwy wybór programu dźwiękowego.
 4. MAMBA. Długość: 120m. Wewnętrzna multimedialna zjeżdżalnia pontonowa.
 5. NITRO. Długość: 106m. Efekty wizualne imitujące pas startowy. Zjeżdżalnia bez łączeń. Ekstremalnie szybka.
 6. SALAMANDRA. Długość: 48m. Wewnętrzna zjeżdżalnia dwutorowa.
 7. ALIGATOR. Długość: 18,6m. Wewnętrzna zjeżdżalnia rodzinna.
 8. ŻÓŁTY WĄŻ. Wewnętrzna zjeżdżalnia dla początkujących.
Saunarium

Strefa saun to 400m² powierzchni, na której znajdują się:

 • fińska sauna widowiskowa z ceremoniami tematycznymi,
 • ruska bania z drewna osikowego z kamiennym piecem,
 • łaźnia morska z solankową inhalacją,
 • sauna ognista o temperaturze do 110°C,
 • sauna ziołowa aromaterapeutyczna,
 • kabina termiczna infrared ze ścianą solnych cegieł,
 • strefa relaksu z tężnią z solanek z Ciechocinka i Zabłocia.

Inne obiekty
Wellnes Club
Wyciąg z regulaminu
W hali basenowej obowiązuje wyłącznie strój kąpielowy: dla kobiet strój kąpielowy jedno- lub dwuczęściowy, dla mężczyzn kąpielówki lub spodenki kąpielowe.

Hotel położony w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Wodnego.

CIEZKIE URAZY GLOWY NA ZJEZDZALNI NITRO. Przestrzegam!!!. Pozycja siedzaca w jakomkoleiek momencie moze spowodowac smierc. Twoje Ryzyko upewnij sie ze dziecko wie jak zjedzac. Moje przeszlo ciezki uraz glowy 12 szwow.
Dobra może w środku park jest taki średni ale na zewnątrz otworzyli taką plażę. Na tej plaży jest extra. Dużo rzeczy dla dzieci. Plażę zbudowali nawet nie dawno więc wygląda pięknie. Jest tam strefa pryskaczy dla dzieci, dużo leżaków na piasku, bar, restauracja oraz kilka suchych placy zabaw dla dzieci. Jest jeden problem z plażą jest otwarta tylko latem. Ogólnie plażę polecam ale sam park w środku nie.
Park wodny krakow strasznie za murzynami zimna woda w jacuzzi 32, 33c więc zimno ogólnie woda 27-28c tłumy dzieci co jest wadą tego parku, dzieci szybko się załatwia w tak zimnej wodzie standardy parku są bardzo słabe małe jaccuzzi w porównaniu z parkiem wodnym w Tychach to niebo a ziemia tam są 2 razy większe jacuzzi z cieplutką wodą za te pieniądze z zimną wodą to jakaś kpina z tym parkiem wodnym w krakowie. Prosiłbym żeby właściciel sam się przyjechał do tych do parku wodnego i zobaczył jak wyglądają standardy parku wodnego
województwo
małopolskie
powiat
Kraków
gmina
Kraków
współrzędne geograficzne
50° 5′ 19,8″ N 19° 58′ 57,1″ E
50.088835° N 19.982526° E
Początek i status

Wody siarczkowe wykorzystywane były tu do leczenia zarazy już w XIV wieku. O wartości wód swoszowickich pisał lekarz króla Stefana Batorego, Wojciech Oczko, w dziele "Cieplice" z 1578 roku.

W 1807 roku Swoszowice zostały kupione przez profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego Feliksa Radwańskiego. Uzdrowisko zostało oficjalnie otwarte w roku 1811.

Pierwsze analizy chemiczne wód mineralnych ze źródeł wykonane zostały przez K. Olszewskiego w 1883 roku oraz J. Trochanowskiego w 1887 roku.

Obecnie obowiązujący status uzdrowiska prawnie nadany w 1967 roku.

Położenie

Swoszowice leżą na progu Pogórza Wielickiego na Pogórzu Zachodniobeskidzkiem, będącym skrajnie północną częścią Karpat. Przez rejon uzdrowiska przepływa potok Wróblowicki wpadający nieopodal do rzeki Wilgi - prawobrzeżnego dopływu Wisły.

Osiedle Uzdrowisko Swoszowice to część miasta Krakowa oraz jednostka pomocnicza niższego rzędu wchodząca w skład Dzielnicy X Swoszowice. Do Krakowa Swoszowice zostały przyłączone w roku 1973.

Naturalne surowce lecznicze
 1. Źródło Główne - woda mineralna, swoista 0,24% siarczanowo-wodoroweglanowo-wapniowo-magnezowa, siarczkowa.
 2. Źródło Napoleon - woda mineralna, swoista 0,23% siarczanowo-wodoroweglanowo-wapniowo-magnezowa, siarczkowa.
KIerunki lecznicze

W kurorcie prowadzone jest leczenie uzdrowiskowe w następujących kierunkach leczniczych:

 • choroby ortopedyczno-urazowe
 • choroby układu nerwowego
 • choroby reumatologiczne
 • osteoporoza
 • choroby skóry
Urządzenia lecznictwa
Park Zdrojowy - założony przez Feliksa Radwańskiego w 1811 roku, wpisany w Urzędzie Miasta Krakowa do rejestru zabytków.
Produkty uzdrowiskowe
"Perła Swoszowic" - woda wysokozmineralizowana ze źródła przy ulicy Kąpielowej, zawiera dużo siarczanów (1425 mg/l), wapnia (651,3 mg/l) i magnezu (18,23 mg/l), mało natomiast wodorowęglanów (187,9 mg/l), sodu (46,67 mg/l) i chlorków (115,2 mg/l). Ze względu na niewielkie zasoby niedostępna w handlu.
Ciekawostki
Swoszowice znane były już w XV w. jako ośrodek górnictwa siarkowego. Tutejsze złoże siarki zostało opisane przez Stanisława Staszica w wydanej w 1815 roku pracy: "O ziemiorództwie Karpatów".
Wyszukiwarka aquaparków
 • województwo
 • miejscowość
 • wielkość
 • różne
 • atrakcje
 • zjeżdżalnie
 • rodzaj
Ostatnio dodane opinie
Ruda Śląska: AQUADROM
Joanna (16.05.2024):
Jako klientka nie polecam, dzisiaj byłam z koleżanką po raz kolejny nie...
wszystkich opinii: 177
Ruda Śląska: AQUADROM
INO RUCH (16.05.2024):
Ten park ma już kilka lat, ale jest w naprawdę dobrym stanie. Jest parę...
wszystkich opinii: 177
Ruda Śląska: AQUADROM
Partyk (16.05.2024):
Ogólnie fajny park downy, ale strefa z basenem zewnętrznym jest bardzo...
wszystkich opinii: 177
Państwowy Zakład Higieny oraz Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i Centrum Kontroli i Profilaktyki Chorób...
Jedną z ogromnych atrakcji Islandii jest niezwykłe kąpielisko - Blue Lagoon. Obiekt znajduje się 40...
Maj 2024
PnWtŚrCzPtSoN
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031