Największe sezonowe parki wodne w Polsce TOP 10

Największe odkryte aquaparki

pod względem powierzchni lustra wody basenów rekreacyjnych
Energylandia w Zatorze - plaża w strefie "Water Park"
Baseny w Ostrowie Wielkopolskim
Basen Miejski OLIMPIJSKA
Powierzchnia lustra wody
Baseny rekreacyjne: 1200 m²
Do Olimpijskiej
W miejscu wysłużonego betonowego basenu powstała oddana w 2017 roku nowoczesna stalowa niecka. Kompaktowy basen rekreacyjny wyposażony został w wiele urządzeń i atrakcji. Są tu tory do pływania, zakole sztucznej rzeki, parasole wodne, ławeczki masujące, grota sztucznej fali oraz masaże, kaskady i bicze wodne, a także trzy zjeżdżalnie. Dla młodszych dzieci powstał brodzik ze ślizgawkami i małą zjeżdżalnią. Kąpieli słonecznych zażywać można na trawiastej plaży. Nazwa "Olimpijska" odnosi się do popularnej niegdyś kawiarni mieszczącej się w budynku obok basenu.
Baseny w Lubinie
Regionalne Centrum Sportowe
Powierzchnia lustra wody
Baseny rekreacyjne: 1284 m², ponadto część sportowa: 375 m²
Lubin nad wodą
Kompleks basenowy ma w ofercie nieckę rekreacyjną, pływacką oraz do skoków. Dzieci bawić mogą się w odrębnym basenie z cieplejszą wodą oraz na tradycyjnym i wodnym placu zabaw.
Baseny w Łukowie
Pływalnia Letnia DELFIN
Powierzchnia lustra wody
Baseny rekreacyjne: 1518 m²
Kąpiele pod delfinem
Do dyspozycji są trzy baseny. Od płytkiego brodzika dla najmniejszych przez średni dla osób niepływających aż po największy rekreacyjny z licznymi atrakcjami. Wakacyjny klimat podkreśla niewielka lecz piaszczysta plaża z hawajskimi trzcinowymi parasolami.
Baseny w Bielsku-Białej
Pływalnia START
Powierzchnia lustra wody
Baseny rekreacyjne: 1550 m², ponadto część sportowa: 1050 m²
Basen w Cygańskim Lesie
Kompleks basenowy położony jest tuż u podnóża Koziej Góry w Beskidzie Śląskim. W gorące dni zażywać ochłody można w basenie rekreacyjnym z wodnymi atrakcjami oraz w olimpijskich rozmiarów basenie sportowym. Dla dzieci dostępny jest brodzik z jeżykiem wodnym oraz plac zabaw z piaskownicą. Starsi zagrać mogą w siatkówkę plażową streetball'a lub tenisa.

Historia kąpieli w tym miejscu sięga lat dwudziestych ubiegłego wieku. Wtedy wykorzystywano rekreacyjnie staw po cegielni. Do roku 1943 obiektem zarządzały Zakłady Kąpielowe i Ślizgawkowe "Cygański Las". W latach sześćdziesiątych po przebudowie obiektem zajmował się klub sportowy "Start". Obecny stan to efekt całkowitej modernizacji zakończonej w 2010 roku.
Baseny w Krośnie
Kompleks Basenów BURSAKI
Powierzchnia lustra wody
Baseny rekreacyjne: 1716 m²
Tuż nad Wisłokiem
Baseny po modernizacji oddane zostały do użytkowania w roku 2018. Ochłodę i rekreację zapewniają dwie niecki z wodnymi atrakcjami. Dla dzieci zbudowano wodny plac zabaw z wieloma elementami tryskającymi wodą oraz brodzik. Dla opalających się sporo miejsca na trawiastej plaży.
Baseny w Rybniku
Ośrodek Rekreacyjno-Sportowy RUDA
Powierzchnia lustra wody
Baseny rekreacyjne: 2201 m², ponadto część sportowa: 525 m²
Ruda pod palmami
Dla amatorów wodnych atrakcji czekają 3 niecki basenowe: rekreacyjna, pływacka i dla dzieci. Dla chętnych rekreacji na sucho przygotowano boiska do siatkówki plażowej i koszykówki. Dzieciom uciechy dostarczy wodny plac zabaw oraz nowoczesny klasyczny. Tuż obok kompleksu na niewielkim jeziorze popływać można rowerem wodnym, kajakiem, żaglówką lub łódką.
Baseny w Warszawie
Park Wodny MOCZYDŁO
Powierzchnia lustra wody
Baseny rekreacyjne: 3152 m², ponadto część sportowa: 1000 m²
Wody na Woli do woli
Położone pomiędzy Parkiem Moczydło a Parkiem Edwarda Szymańskiego kąpielisko jest największym tego typu obiektem w Warszawie. Swą historią sięga lat 60 ubiegłego wieku. Basen rekreacyjny zyskał jednak całkiem nowe, stalowe oblicze po przebudowie zakończonej w roku 2019. Niecka otoczona syntetyczną nawierzchnią wygląda efektownie, a liczne atrakcje wodne z pewnością sprawią sporo frajdy chętnym do zabawy.
Baseny w Nysie
Zespół Basenów Sportowo-Rehabilitacyjnych
Powierzchnia lustra wody
Baseny rekreacyjne: 3220 m²
Nocą w basenie i na plaży
Ośrodek po modernizacji otwarto w roku 2018. Sześć niecek o różnej wielkości z biczami, masażami i kaskadami wodnymi zlokalizowano bezpośrednio na skraju istniejącego tu wcześniej zbiornika wodnego. Po zbiorniku pływać można kajakiem lub rowerem wodnym. Dużą atrakcją tego miejsca są trzy efektowne zjeżdżalnie. Organizowane są tu nocne kąpiele, a podświetlana woda w nieckach nadaje imprezie uroku.
Baseny w Zatorze
ENERGYLANDIA Water Park
Powierzchnia lustra wody
Baseny rekreacyjne: 5590 m²
Prawie egzotyczna podróż
Aquapark jest jedną ze stref rodzinnego parku rozrywki. Stylizowany jest na tropikalną wyspę z wieloma zakątkami i wodnymi atrakcjami. Na szczególną uwagę zasługują wyjątkowe zjeżdżalnie: Tropical Splash, Kamikadze, Aloha, Tiki Ride i Exotic Fun. Płytkie baseny ze skalistymi wyspami i statkiem to miejsce zabaw przede wszystkim dla dzieci. Leżaki i hawajskie parasole zachęcają do kąpieli słonecznych.
Baseny w Szczecinie
Kompleks Basenowo-Rekreacyjny ARKONKA
Powierzchnia lustra wody
Baseny rekreacyjne: 7612 m², ponadto część sportowa: 400 m²
Tu już prawie morze
Aquapark zadziwia ogromną powierzchnią wody. Tafla największego basenu zajmuje niemalże pół hektara. W upalne dni położony w Lesie Arkońskim park wodny przyciąga niczym morska plaża. Są zjeżdżalnie, rzeka, gejzery, parasole wodne, wyspy oraz fontanna strzelająca wodą na wysokość 15 metrów. Na lądzie są zaś boiska do piłki plażowej, kort tenisowy i korty do badmintona oraz siłownia terenowa. Ponadto plac zabaw dla dzieci i sztuczna plaża będąca raczej wielką piaskownicą.
Wyszukiwarka aquaparków
  • województwo
  • miejscowość
  • wielkość
  • różne
  • atrakcje
  • zjeżdżalnie
  • rodzaj
Ostatnio dodane opinie
Chełm: Chełmski Park Wodny
Magdalena (06.12.2021):
W kasie obsługiwała nas sympatyczna młoda kobieta, ALE po wejściu na strefę...
wszystkich opinii: 7
Pluski: Termy Medical Warmia Park
Iwona (06.12.2021):
Park jest typowo dla dzieci, bardzo duża ilość dzieci. Z zabiegów, sauny...
wszystkich opinii: 76
Wrocław: Aquapark Wrocław
Gość (06.12.2021):
Tragedia. ZIMNA WODA!!, Za zwrócenie uwagi na fb aquapark Wrocław grozi...
wszystkich opinii: 151
Problem dotyczy przede wszystkim osób posiadających jasne włosy - naturalne lub farbowane. Na włosach...
W latach 80 ubiegłego wieku dużą popularnością na ówczesnym miejskim kąpielisku Fala w Łodzi cieszył...
Grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoN
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031