Największe sezonowe parki wodne w Polsce TOP 10

Największe odkryte aquaparki

pod względem powierzchni lustra wody basenów rekreacyjnych
Największe sezonowe parki wodne - plaża, leżaki, palma

Czynne jedynie latem parki wodne przyciągają wręcz tłumy amatorów wodnych zabaw i kąpieli. Dzieje się tak jednak tylko wtedy gdy dopisuje pogoda. Dużą przewagą takich miejsc nad aquaparkami z zamkniętą halą basenową jest możliwość korzystania z kąpieli słonecznej oraz to, że zewnętrzne niecki basenowe nierzadko imponują rozmiarami. Przyciąga również ładna lokalizacja w lesie lub parku.

Dużym powodzeniem cieszą się też miejsca z plażową aranżacją przestrzeni. Miejsca wypełnione drobnym piaskiem ze słomianymi parasolami, leżakami, palmami i drewnianymi barami przywodzą na myśl beztroskie, egzotyczne wakacje. Również dobrze zadbana trawiasta plaża przyciąga tych, którzy lubią poleniuchować na kocyku.

Współczesne obiekty zapewniają kąpiele w kompaktowych stalowych nieckach z wieloma atrakcjami. Niezbędna jest także wieża ze zjeżdżalniami dla większych oraz wodny plac zabaw dla mniejszych. Załoga parków niekiedy dba też o organizację zajęć dla Gości. Animatorzy prowadzą zajęcia z fitnessu lub hawajskiego tańca. Na wodzie unoszą się wypełnione powietrzem przezroczyste kule z chętnym do zabawy w środku.

Ogromnym powodzeniem cieszą się kąpiele po zmroku w podświetlanych basenach. Otwarte parki wodne często stanowią tylko element terenu rekreacyjnego, na którym budowane są m.in. boiska do piłki plażowej, siłownie plenerowe, parki dmuchańców, korty tenisowe i miejsca do grillowania. Sezonowe parki wodne przyciągają w upalne dni lata tych, którzy chcą się schłodzić, wygrzać w słońcu, błogo poleniuchować lub aktywnie się poruszać, spotkać się ze znajomymi, zająć czas dzieciom.

Baseny w Łukowie
Pływalnia Letnia DELFIN
Powierzchnia lustra wody
Baseny rekreacyjne: 1518 m²
Kąpiele pod delfinem
Do dyspozycji są trzy baseny. Od płytkiego brodzika dla najmniejszych przez średni dla osób niepływających aż po największy rekreacyjny z licznymi atrakcjami. Wakacyjny klimat podkreśla niewielka lecz piaszczysta plaża z hawajskimi trzcinowymi parasolami.
Baseny w Bielsku-Białej
Pływalnia START
Powierzchnia lustra wody
Baseny rekreacyjne: 1550 m², ponadto część sportowa: 1050 m²
Basen w Cygańskim Lesie
Kompleks basenowy położony jest tuż u podnóża Koziej Góry w Beskidzie Śląskim. W gorące dni zażywać ochłody można w basenie rekreacyjnym z wodnymi atrakcjami oraz w olimpijskich rozmiarów basenie sportowym. Dla dzieci dostępny jest brodzik z jeżykiem wodnym oraz plac zabaw z piaskownicą. Starsi zagrać mogą w siatkówkę plażową streetball'a lub tenisa.

Historia kąpieli w tym miejscu sięga lat dwudziestych ubiegłego wieku. Wtedy wykorzystywano rekreacyjnie staw po cegielni. Do roku 1943 obiektem zarządzały Zakłady Kąpielowe i Ślizgawkowe "Cygański Las". W latach sześćdziesiątych po przebudowie obiektem zajmował się klub sportowy "Start". Obecny stan to efekt całkowitej modernizacji zakończonej w 2010 roku.
Baseny w Krośnie
Kompleks Basenów BURSAKI
Powierzchnia lustra wody
Baseny rekreacyjne: 1716 m²
Tuż nad Wisłokiem
Baseny po modernizacji oddane zostały do użytkowania w roku 2018. Ochłodę i rekreację zapewniają dwie niecki z wodnymi atrakcjami. Dla dzieci zbudowano wodny plac zabaw z wieloma elementami tryskającymi wodą oraz brodzik. Dla opalających się sporo miejsca na trawiastej plaży.
Baseny w Zielonej Górze
H2Ochla Kąpielisko
Powierzchnia lustra wody
Baseny rekreacyjne: 2000 m²
W zielonogórskim lesie w Ochli
Kąpielisko utworzone w niezwykle urokliwym miejscu w otoczeniu lasu. Na terenie znajdują się wkomponowane w przestrzeń rekreacyjną stawy z naturalną wodą z cieku wodnego Pustelnik. Natomiast basen kąpielowy zasilany jest wodą uzdatnioną. Plaże trawiaste i piaszczyste, ścieżki spacerowe z ławkami, leżakami i hamakami oraz dodatkowe atrakcje jak park linowy czy minigolf sprawiają, że każdy znajdzie tu swoje miejsce relaksu i wypoczynku. Na szczególną uwagę zasługuje komplet zjeżdżalni wodnych dla starszych oraz wodny plac zabaw i "splash park" dla najmłodszych.
Baseny w Świdnicy
Basen Letni ŚOSiR
Powierzchnia lustra wody
Baseny rekreacyjne: 2050 m², ponadto część sportowa: 450 m²
Balon wodny i kula robiąca fale
Otwarty w 2022 roku po gruntownej modernizacji obiekt cieszy rozmachem i wielością wodnych atrakcji w dwóch nieckach rekreacyjnych, brodziku dla dzieci i na wodnym placu zabaw. Dla amatorów pływania jest też 25-metrowy basen z 7 torami. Są miejsca do plażowania pod słońcem ale również w cieniu drzew. Gości witają odrestaurowane przedwojenne rzeźby tzw. "aniołki": chłopiec na żółwiu i dziewczynka na ślimaku. Basen projektu świdnickiego architekta Heinricha Borsta funkcjonował tym miejscu od 1927 roku.
Baseny w Rybniku
Ośrodek Rekreacyjno-Sportowy RUDA
Powierzchnia lustra wody
Baseny rekreacyjne: 2201 m², ponadto część sportowa: 525 m²
Ruda pod palmami
Dla amatorów wodnych atrakcji czekają 3 niecki basenowe: rekreacyjna, pływacka i dla dzieci. Dla chętnych rekreacji na sucho przygotowano boiska do siatkówki plażowej i koszykówki. Dzieciom uciechy dostarczy wodny plac zabaw oraz nowoczesny klasyczny. Tuż obok kompleksu na niewielkim jeziorze popływać można rowerem wodnym, kajakiem, żaglówką lub łódką.
Baseny w Warszawie
Park Wodny MOCZYDŁO
Powierzchnia lustra wody
Baseny rekreacyjne: 3152 m², ponadto część sportowa: 1000 m²
Wody na Woli do woli
Położone pomiędzy Parkiem Moczydło a Parkiem Edwarda Szymańskiego kąpielisko jest największym tego typu obiektem w Warszawie. Swą historią sięga lat 60 ubiegłego wieku. Basen rekreacyjny zyskał jednak całkiem nowe, stalowe oblicze po przebudowie zakończonej w roku 2019. Niecka otoczona syntetyczną nawierzchnią wygląda efektownie, a liczne atrakcje wodne z pewnością sprawią sporo frajdy chętnym do zabawy.
Baseny w Nysie
Kąpielisko Miejskie FRAJDA
Powierzchnia lustra wody
Baseny rekreacyjne: 3220 m²
Nocą w basenie i na plaży
Ośrodek po modernizacji otwarto w roku 2018. Sześć niecek o różnej wielkości z biczami, masażami i kaskadami wodnymi zlokalizowano bezpośrednio na skraju istniejącego tu wcześniej zbiornika wodnego. Po zbiorniku pływać można kajakiem lub rowerem wodnym. Dużą atrakcją tego miejsca są trzy efektowne zjeżdżalnie. Organizowane są tu nocne kąpiele, a podświetlana woda w nieckach nadaje imprezie uroku.
Baseny w Zatorze
ENERGYLANDIA Water Park
Powierzchnia lustra wody
Baseny rekreacyjne: 5590 m²
Prawie egzotyczna podróż
Aquapark jest jedną ze stref rodzinnego parku rozrywki. Stylizowany jest na tropikalną wyspę z wieloma zakątkami i wodnymi atrakcjami. Na szczególną uwagę zasługują wyjątkowe zjeżdżalnie: Tropical Splash, Kamikadze, Aloha, Tiki Ride i Exotic Fun. Płytkie baseny ze skalistymi wyspami i statkiem to miejsce zabaw przede wszystkim dla dzieci. Leżaki i hawajskie parasole zachęcają do kąpieli słonecznych.
Baseny w Szczecinie
Kompleks Basenowo-Rekreacyjny ARKONKA
Powierzchnia lustra wody
Baseny rekreacyjne: 7612 m², ponadto część sportowa: 400 m²
Tu już prawie morze
Aquapark zadziwia ogromną powierzchnią wody. Tafla największego basenu zajmuje niemalże pół hektara. W upalne dni położony w Lesie Arkońskim park wodny przyciąga niczym morska plaża. Są zjeżdżalnie, rzeka, gejzery, parasole wodne, wyspy oraz fontanna strzelająca wodą na wysokość 15 metrów. Na lądzie są zaś boiska do piłki plażowej, kort tenisowy i korty do badmintona oraz siłownia terenowa. Ponadto plac zabaw dla dzieci i sztuczna plaża będąca raczej wielką piaskownicą.
Wybrane z katalogu aquaparki i baseny:
Wyszukiwarka aquaparków
  • województwo
  • miejscowość
  • wielkość
  • różne
  • atrakcje
  • zjeżdżalnie
  • rodzaj
Ostatnio dodane opinie
Oława: TERMY JAKUBA
Precz z oszustami (15.07.2024):
Całkowicie niezrozumiały zakaz kąpieli w spodenkach kąpielowych, choć na...
wszystkich opinii: 47
Kościerzyna: AQUA Centrum
Monika (14.07.2024):
Basen porażka, obsługa nie informuje klienta o tym że czas na przebranie...
wszystkich opinii: 24
Uniejów: TERMY UNIEJÓW
MM (12.07.2024):
Termy ok
wszystkich opinii: 145
Dezynfekcja konieczna jest do usuwania bakterii, grzybów i glonów nie tylko chorobotwórczych ale tych...
Historia funkcjonowania budapeszteńskich łaźni jest tak długa jak historia samego miasta. Ponad 2000...
Lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031