Atrakcje inne niż wszystkie PROPOZYCJE

Wybrane atrakcje polskich aquaparków

warto wypróbować lub przynajmniej zobaczyć
Wybrane atrakcje polskich parków wodnych - infografika
Łaźnia piwna
 • w Tychach: Wodny Park TYCHY
Opis

Tychy to miasto z tradycjami warzenia piwa sięgającymi początków XVII wieku. Obecnie znajduje się tu największy browar przemysłowy w Polsce. W nawiązaniu do tej tradycji w parku wodnym powstała łaźnia stylizowana na stary browar. Kąpieli można zażywać w wannach jacuzzi i beczkach. Na miejscu w miedzianej kadzi warzona jest prawdziwa słodowo-chmielowa brzeczka. Po kąpieli wypoczywać można na łożach wyścielonych słomą.

Kadź warzelna w tyskim parku wodnym.
Kąpiele na zdrowie
 • w Wiśle: Hotel Gołębiewski, Park Wodny Tropikana
 • w Karpaczu: Park Wodny TROPIKANA, Hotel Gołębiewski
Opis

Hydroterapia znana jest i stosowana od lat. Jedną z jej form są kąpiele w wodzie z różnymi dodatkami. Duże wanny z wydzielonymi siedziskami buzują powietrzem i strumieniami wody tworząc nierzadko obfitą pianę. Można tu zażywać kąpieli borowinowej, solankowej, magnezowo-wapniowej, ługowej i aromatycznej. Do wyboru jest aż osiem wanien wewnętrznych zarówno w Wiśle jak i w Karpaczu. Dodatkowo w Wiśle znajdują się 3 całoroczne wanny zewnętrzne z solanką z Zabłocia.

Jacuzzi solankowe w Wiśle.
Tuba dla nurków
 • w Rudzie Śląskiej: AQUADROM
Opis

Płetwonurkowanie dla początkujących oraz zaawansowanych. Możliwość zdobywania pierwszych doświadczeń z głębią wody oraz doskonalenia techniki. W ofercie oprócz kursu pod okiem instruktora są też podwodne gry i zabawy. Gra w kółko i krzyżyk lub układanie puzzla na samym dnie zbiornika z pewnością nabiera innego wymiaru. Tuba ma 7 metrów głębokości i 6 metrów średnicy.

Siedmiometrowa głębia dla płetwonurków w Rudzie Śląskiej.
Symulator surfingu
 • w Świnoujściu: Baltic Park Molo Aquapark
 • w Tychach: Wodny Park TYCHY
Opis

Przed wyjazdem na oceaniczne plaże pełne wiatru i wysokich fal warto nauczyć się stania na desce w "laboratoryjnych" warunkach. Pompy symulatora tłoczą wodę, która rozpościera się na elastycznej membranie imitującej kształtem prawdziwe czoło fali. Dzięki stosunkowo miękkiej powierzchni upadki są nie tylko niebolesne ale wręcz zabawne, szczególnie dla obserwatorów.

Surfowanie pod dachem nieopodal świnoujskiej plaży.
Nocleg w tipi
 • w Redzie: Aquapark REDA
Opis

Pod dachem aquaparku zaaranżowano strefę nazwaną Green Village. Dla gości udostępniono komfortowe pokoje oraz piaszczystą plażę z wioską indiańskich namiotów, w których można również spędzić noc. Cena noclegu obejmuje dostęp do atrakcji aquaparku. Z pewnością to ciekawa oferta na szkolną wycieczkę lub zieloną szkołę.

Namioty indiańskie tipi w parku wodnym w Redzie.
Rekiny w basenie
 • w Redzie: Aquapark REDA
Opis

Do Redy rekiny przybyły z Sri Lanki. Pływają w sporym akwarium, przez które prowadzi przeszklony tunel. W tym właśnie tunelu można płynąc na pontonie obserwować życie żarłaczy rafowych. Przygoda zaczyna się na zjeżdżalni o długości 60 metrów, a kończy w zamkowym skarbcu.

Rekin w akwarium w Redzie. W głębi tunel zjeżdżalni pontonowej.
Zjeżdżalnia aqualoop
 • w Tychach: Wodny Park TYCHY
Opis

To zjeżdżalnia rurowa jedyna w swoim rodzaju. Pierwsze emocje pojawiają się już na starcie gdyż następuje on w kapsule z zapadnią. Ciało nabierając prędkości wpada w ułożoną pod kątem pętlę i przez chwilę sunie pod górę. Podczas tego zjazdu na śmiałka działa przeciążenie o wartości dwuipółkrotnego przyspieszenia ziemskiego. Ślizg ma długość 110 metrów, a różnica poziomów wynosi 15,5 metra.

Zjeżdżalnia z pętlą w Tychach.
Strefa relaksu
 • w Białce Tatrzańskiej: Terma BANIA
Opis

Aquaparki to parki zabaw przewidziane przede wszystkim dla rodzin z dziećmi. Nierzadko trudno jest znaleźć miejsce, w którym będzie ciszej, spokojniej, bez zagrożenia, że ktoś zaraz na nas wskoczy... Wydzielenie w parku wodnym osobnej strefy dla zabaw, a osobnej dla relaksu to godne polecenia rozwiązanie.

Baseny wewnętrzne strefy relaksu w Białce Tatrzańskiej.
Zjeżdżalnia rakietowa
 • w Chochołowie: Chochołowskie Termy
 • w Tychach: Wodny Park TYCHY
 • w Zatorze: ENERGYLANDIA Water Park
Opis

Nazwa tego typu zjeżdżalni nieco dezorientuje ale przyjęła się w branży. Aquanauta nie startuje bowiem w górę ale spada w dół. Start następuje w zamykanej kapsule w pozycji niemalże pionowej. Pod stopami otwiera się nagle zapadnia i z impetem pod własnym ciężarem spada się rurą w dół. Długość zjeżdżalni i atrakcje po drodze nie są tak istotne jak wrażenia przy nagłym usunięciu się gruntu pod nogami.

Kapsuła startowa zjeżdżalni w Zatorze.
Sauna z widokiem
 • w Chochołowie: Chochołowskie Termy
Opis

Przyjęło się, że pomieszczenie sauny to przyciemniona, niewielka, wręcz klaustrofobiczna przestrzeń bez okien. Tak być nie musi. Okno może być duże, a widok zachwycający. W chochołowskiej Saunie Widokowej w temperaturze dochodzącej do 100°C odbywają się regularnie ceremonie naparzania. W łagodnej wersji poczujemy "górski wiaterek" lub "ciepluśką fantazję", a w bardziej intensywnej "dujawicę", niekiedy nawet "na cztery ręce".

Przestronna sauna fińska z tatrzańskim krajobrazem.
Wyszukiwarka aquaparków
 • województwo
 • miejscowość
 • wielkość
 • różne
 • atrakcje
 • zjeżdżalnie
 • rodzaj
Ostatnio dodane opinie
Jachranka: Aqua Park - Hotel Warszawianka
Hotaru (14.06.2024):
Za tę cenę nie ma szału. W prysznicach raz ciepła raz zimna woda. Na basenie...
wszystkich opinii: 33
Poznań: Termy Maltańskie
Elżbieta (10.06.2024):
Zapomniałam dodać do swojej opinii, że część obiektu nieczynna, a cena...
wszystkich opinii: 268
Poznań: Termy Maltańskie
Elżbieta (10.06.2024):
Nieprzyjemna obsługa. Zostałam zaatakowana przez pana z obsługi. Zarzucono...
wszystkich opinii: 268
Na wielu basenach czepki są obowiązkowe co jest wynikiem zapobiegliwości, bądź też znakiem że nie stosuje...
Łaźnia ta wywodzi się ze starożytnej kultury śródziemnomorskiej co wpływa na to, iż jest to coś zupełnie...
Czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoN
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930