Polskie aquaparki, baseny rekreacyjne, pływalnie z atrakcjami...

Wodny Park TYCHY

ul. Wł. Sikorskiego 20
43-110

Tychy


  
Rodzaj:
Rekreacyjny
Sportowy

  
Ocena:
2.7 5 (na podst. 58 opinii)

  
Wielkość:
**

Rok otwarcia: 2018



Pieniądze, jeszcze raz pieniądze, liczy się tylko zysk, popsute jacuzzi wszystkie nie działające, zero informacji przy kasie, że nie działają kasują 100% wartości ceny. Kiedyś na początku ich działalności robili zniżki jak coś nie działało, teraz mają to gdzieś, górą chciwość, górą kochane pieniążki. Nawet nie reagują na skąpe, zbyt skąpe stroje pań. Najlepiej niech nic nie zakładają. Niech mają swój czas pokazać się w całej nagości. Do parku przychodzą dzieci, czego się uczą? To jest miejsce publiczne nie każdy ma ochotę patrzeć na takie panie. To jest park wodny, nie prywatny basen i nie burdel. No chyba, że park zarobi dodatkową kasę za rozebrane panienki. Bo co niektórzy przyjdą sobie popatrzeć na takie cuda - w ramach promocji.
Nie polecam. Poważnie zastanówcie się czy iść na taką "super wodę". Gdy byłam w parku wodnym o zgrozo, widziałam na własne oczy kupę w wodzie. Wyłowiono to co zostało zauważone i ludzie dalej pływali, masowali, zażywali przyjemności, korzystali z fali. Procedury są takie, że powinni ludzie wyjść z wody, basen się czyści i napełnia się na nowo. Kasa się liczy nie bezpieczeństwo i zdrowie.
Żenada nie można porozumieć się po Polsku z ratownikami pani udająca że coś rozumie odpowiadającą na wszystkie moje pytania "nie nie nie " Tragedia mało tego wychodząc baba starsza stojąca koło recepcji pokazuje na człowieka paluchami i z druga śmieją się jak wariaty ( było widać) nie naprawdę więcej tam nie pojade człowiek płaci i nie potrzebuje być traktowany jak król ale chociaż z szacunkiem nawet babo nie wiesz jak bardzo Ci D... Chciałam pokazać
Nie polecam, brudno i duchota w szatni, zbyt gorąca woda w solankach, nikt nie zwraca uwagi na zachowania innych, krzyki i trzaskanie drzwiami, jakby nie można było przytrzymać drzwi, nikt nie pilnuje, nawet były wyrwane drzwi taka kultura. Jak zwiększyła się frekwencja to nawet panie, które sprzedają bilety zeszły z uprzejmości. Mimo, że jest dużo ludzi to wyłączają np. masaże, ścisk, jeden na drugim.
Niedziela deszczowy dzień. Od 11 brak miejsc czekasz 2 godziny żeby wejść i stwierdzić e jest zbyt wiele osób. Żeby zjeść super znajdź pierw stolik czy miejsce. Nie polecam w weekend może w tygodniu z rana nie będzie przeludnione
GRATULUJEMY, JUBILEUSZU 5 - LATKI!!...!!! Agnieszka i Janusz Kędz. -Koźle
Sauny - mało wydarzeń dla kobiet, powinny być przynajmniej raz w tygodniu. Poza specjalnymi wydarzeniami sauna typowo męska.
Basen bardzo fajny Polecam
Motto parku wodnego: nie interesuje nas bezpieczeństwo lecz pieniądze
Kpina z ludzi. A niech wam teraz dudnią tym alarmem raz w tygodniu wy pazerne dranie.
               

   chcę podzielić się swoją opinią zgodnie z Regulaminem.
Wiem, że jeśli konkretnie opiszę co mi się nie podoba to daję szansę komuś by to zmienił. Jeśli tylko wyleję swoją złość, Świat będzie jeszcze gorszy.
Początek i status

Solankę jodowo-bromową odkryto tu w roku 1856 podczas poszukiwań soli. Wkrótce z wielkim rozmachem zbudowano pierwsze obiekty: łazienki, dom zdrojowy, pijalnię oraz pensjonat. Założycielami uzdrowiska byli: pszczyński lekarz, chirurg i położnik A. Bäbel, budowniczy W. Czech i dwaj kupcy H. Schiller i J. Lustig. W maju 1862 roku rozpoczął się pierwszy sezon kuracyjny.

Obecnie obowiązujący status uzdrowiska prawnie nadany w 1967 roku.

Położenie
Goczałkowice-Zdrój położone są na Górnym Śląsku w Dolinie Górnej Wisły (będącej częścią Kotliny Oświęcimskiej), nieopodal od brzegu rzeki Wisły nad Jeziorem Goczałkowickim. Od południowego wschodu otaczają uzdrowisko pasma Beskidu, od północy rozlegle Lasy Pszczyńskie.
Naturalne surowce lecznicze
  1. Mineralna woda swoista, 7,5% chlorkowo-sodowa (solanka) jodkowa, żelazista z odwiertów: „Goczałkowice Nowy-1” (GN-1) i „Goczałkowice-21” (G-21).
  2. Mineralna woda swoista, 6,3% chlorkowo-sodowa (solanka) jodkowa, żelazista z odwiertu „Goczałkowice Nowy-2” (GN-2).
  3. Torf leczniczy (borowina) typu niskiego ze złoża „Rudołtowice”.
KIerunki lecznicze

W kurorcie prowadzone jest leczenie uzdrowiskowe w następujących kierunkach leczniczych:

  • choroby ortopedyczno-urazowe
  • choroby układu nerwowego
  • choroby reumatologiczne
  • osteoporoza
Urządzenia lecznictwa
  1. Basen leczniczo – rehabilitacyjny zlokalizowany w Zakładzie Przyrodoleczniczym, pawilon I (wymiary: 16 x 9,5 m, głębokość 1,0-1,7 m, napełniany rozcieńczoną solanką).
  2. Basen rehabilitacyjny zlokalizowany w Szpitalu Uzdrowiskowym „Stokrotka” (wymiary: 10,6 x 3,7 m, głębokość 0,8–1,1 m).
  3. Basen „Goczuś” zlokalizowany przy ulicy Powstańców Śląskich 3 (basen sportowy, basen treningowy, brodzik, jacuzzi, sauna, zjeżdżalnia).
  4. Park Zdrojowy.
Okoliczne formy ochrony przyrody
  1. Obszar Specjalnej Ochrony Ptaków Natura 2000 „Dolina Górnej Wisły".
  2. Specjalny Obszar Ochrony „Zbiornik Goczałkowicki - ujście Wisły i Bajerki”.
Wyszukiwarka aquaparków
  • województwo
  • miejscowość
  • wielkość
  • różne
  • atrakcje
  • zjeżdżalnie
  • rodzaj
Ostatnio dodane opinie
Poznań: Termy Maltańskie
Marcin (02.10.2023):
Niestety woda zbyt zima jak na termy bo 31 stopni tyle to jest we wszystkich...
wszystkich opinii: 262
Pleszew: Park Wodny PLANTY
Małgorzata (28.09.2023):
Mój syn tam chodzi że szkoły w slawoszewie i na 2 lekcji każą całemu wejść...
wszystkich opinii: 9
Rypin: Rypińskie Centrum Sportu
Grzegorz (25.09.2023):
Witam te opinie o basenie, nie które to nie prawda. Fajny basen dla dzieci...
wszystkich opinii: 30
To potoczna nazwa zapalenia ucha zewnętrznego wywołanego najczęściej przez pałeczkę ropy błękitnej (pseudomonas...
Obiekt w kształcie kuli zanurzony w basenie. Wykorzystywany jest w niedużych nieckach w celu wytworzenia...
Październik 2023
PnWtŚrCzPtSoN
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031