Polskie aquaparki, baseny rekreacyjne, pływalnie z atrakcjami...

Wodny Park TYCHY

ul. Wł. Sikorskiego 20
43-110

Tychy


  
Rodzaj:
Rekreacyjny
Sportowy

  
Ocena:
2.7 5 (na podst. 65 opinii)

  
Wielkość:
**

Rok otwarcia: 2018Według mnie jeden z lepszych aquaparków w jakich byłam, a bywam w wielu. Ciepła woda, wszedzie czysto no i sporo atrakcji. Sauny wymiatają, a basen zewnętrzny to prawdziwy sztos. DO tego dobre zjeżdżalnie, jacuzzi solankowe i fajna strefa dla dzieciaków
Jakim prawem trzeba płacić pełną cenę za wejście do Parku Wodnego Tychy, jeśli część sportowa jest niedostępna? Na cenniku jest wyraźnie napisane, że cena obejmuje Rekreację wraz ze strefą sportową. Usługa jest niepełna, zatem pobranie całej kwoty to jest OSZUSTWO!!! Parafrazując scenę z filmu "Miś" - opłata za basen w remoncie jest obowiązkowa! Bijemy się o Złoty Czepek. Najważniejsze, że w Parku Wodnym Tychy jest czynna kasa i biznes się kręci.
Dziś tj. 14. 10. 2022 zostałem potraktowany przez panią w pierwszej kasie od wejścia jak intruz. Druga kasa załatwiała jakąś sprawę z klientami basenu i odsyłała mnie do pierwszej kasy. Tam pani naburmuszona i ciamkająca chyba gumę do żucia objechała mnie że ona nie ma obowiązku obsługiwać multisporta. A już od bardzo dawna byłem właśnie tam obsługiwany bezproblemowo. Mało tego na głównej hali rekreacyjnej bałagan bo jakaś firma stawiała wysokie rusztowania do sceny. O zgrozo pod tymi stawianymi słupami przemykały dzieci.... gdzie tu jakieś bezpieczeństwo.... Dużo brakuje obsłudze obiektu do poprawnego funkcjonowania obiektu pod względem miłej obsługi i BHP. Miałem też przypadek w basenie pływacki że zaczął mnie łapać skurcz nogi i nie mogłem krzykiem doprosić się pomocy od ratowników. W końcu jeden mnie zauważył i niespieszno podszedł. Wytłumaczyłem sytuację a on mi z ukraińskim akcentem odpowiedział że jak nie umiem pływać to mam iść do malutkiego basenu. Chamstwo do kwadratu....
Po co podany jest numer telefonu na waszej stronie skoro żaden z Państwa pracowników łącznie z dyrekcją nie został pouczony jak się go odbiera.
wczoraj byłem pierwszy raz i chyba juz ostatni. tak SZOWINISTYCZNEGO podejscia do emerytów {mam 67 lat }a mieszkam poza Tychami nie spotkałem się w całej Polsce. Chciałem skozystac jak wszędzie ze znizki jako emeryt, niestetypani w kasie powiedziała, ze mi sie nie nalezy i musze wykupic cały bilet bo nie jestem mieszkancem Tychów. Więc pytam czy Tychy to osobne księstwo nie leżace w granicach Polski ???.
Byłem ostatnio ze znajomymi, którzy przyjechali z drugiego końca Polski. Pani w kasie wyjściowej bardzo niesympatyczna (zdrowo po 40-tce, okulary, włosy spięte, chyba trochę przetłuszczone), opryskliwa, istny cierpiętnik. Mojemu koledze, który nie miał drobnych, odburknęła, że ona nie ma obowiązku rozmieniać. Kiedy chciał zatem zapłacić kartą, z fochem przez zęby skwitowała, że ona nie jest od usługiwania i ma się zdecydować jak w końcu płaci. Na zwrócenie uwagi, że powinna chyba zaczerpnąć powietrza, bo to trochę nie na miejscu i że w pracy żaden nie zachowałby się tak, powiedziała, że można złożyć skargę, i tak nic jej nie zrobią, bo mało pracowników mają i mogłaby być gdzie indziej. Chyba jednak nie może być gdzie indziej, skoro nieszczęśliwie pracuje gdzie pracuje. Nie pozdrawiam. Sam obiekt, nic specjalnego. Duźo schodów i chodzenia, mało strefy basenowej i wody. Sauny ok, choć jsk ktoś wcześniej napisał obsługa bawi się z sobą i znajomymi.
Zdecydowanie 10/10 punktów odnośnie saun i jej obsługę
Witam. Przyjechaliśmy z Opolszczyzny za namową znajomych!Czysto i ciekawie!Zewnętrzny basen cieplutki!Co dziwne?!Nie wolno robić zdjęć!Szkoda bo ładne miejsce ireklama dla obiektu, inne miejsca w kraju wręcz zachęcają by organizować sobie takie prezenty-sesje!Tłum...nie Zarządu, że Rodo jest po prostu głupie bo Rodzicom zabierają piękną pamiątkę z dziećmi!Pozdrawiam Jasiek,, K. -Koźle
Niekompetentna i obojętna obsługa zmarnowała prezent rodzicom o wartości 300zł. Nie ma możliwości wykupienia biletu, ani karnetu do strefy wallnes (sauny, tężnia, groty solna itp. ) więc trzeba zakupić kartę podarunkową przedpłaconą. Wygląda to tak, że otrzymuje się papierowy karnet do samodzielnego wypełnienia oraz plastikową kartę przedpłaconą. Rodzice byli w tym parku pierwszy raz, mieli ze sobą kompletny pakiet prezentowy, pani przy kasie nie była łaskawa im pomóc, nawet nie spojrzała na wypisany karnet z dokładnym opisem na co otrzymali kartę przedpłaconą. Oczekiwała wyłącznie decyzji jak od stałego młodego bywalca, dodatkowo okazując zniecierpliwienie oraz dającą do zrozumienia całą swoją postawą, że są problemem. Nie wykazała żadnej dobrej woli wyjaśnienia i pomocy. Rodzice w zestawie otrzymali również osobno wykupioną kąpiel w strefie piwnej, z którego skorzystali. Do strefy wallnes nawet nie weszli. Skorzystali tylko z rekreacyjnej, a nie o to chodziło w prezencie.
Szatnia porażka, stoisz w kolejce oddać zegarek to masz doliczone minuty.
               

   chcę podzielić się swoją opinią zgodnie z Regulaminem.
Wiem, że jeśli konkretnie opiszę co mi się nie podoba to daję szansę komuś by to zmienił. Jeśli tylko wyleję swoją złość, Świat będzie jeszcze gorszy.
Początek i status

Solankę jodowo-bromową odkryto tu w roku 1856 podczas poszukiwań soli. Wkrótce z wielkim rozmachem zbudowano pierwsze obiekty: łazienki, dom zdrojowy, pijalnię oraz pensjonat. Założycielami uzdrowiska byli: pszczyński lekarz, chirurg i położnik A. Bäbel, budowniczy W. Czech i dwaj kupcy H. Schiller i J. Lustig. W maju 1862 roku rozpoczął się pierwszy sezon kuracyjny.

Obecnie obowiązujący status uzdrowiska prawnie nadany w 1967 roku.

Położenie
Goczałkowice-Zdrój położone są na Górnym Śląsku w Dolinie Górnej Wisły (będącej częścią Kotliny Oświęcimskiej), nieopodal od brzegu rzeki Wisły nad Jeziorem Goczałkowickim. Od południowego wschodu otaczają uzdrowisko pasma Beskidu, od północy rozlegle Lasy Pszczyńskie.
Naturalne surowce lecznicze
 1. Mineralna woda swoista, 7,5% chlorkowo-sodowa (solanka) jodkowa, żelazista z odwiertów: „Goczałkowice Nowy-1” (GN-1) i „Goczałkowice-21” (G-21).
 2. Mineralna woda swoista, 6,3% chlorkowo-sodowa (solanka) jodkowa, żelazista z odwiertu „Goczałkowice Nowy-2” (GN-2).
 3. Torf leczniczy (borowina) typu niskiego ze złoża „Rudołtowice”.
KIerunki lecznicze

W kurorcie prowadzone jest leczenie uzdrowiskowe w następujących kierunkach leczniczych:

 • choroby ortopedyczno-urazowe
 • choroby układu nerwowego
 • choroby reumatologiczne
 • osteoporoza
Urządzenia lecznictwa
 1. Basen leczniczo – rehabilitacyjny zlokalizowany w Zakładzie Przyrodoleczniczym, pawilon I (wymiary: 16 x 9,5 m, głębokość 1,0-1,7 m, napełniany rozcieńczoną solanką).
 2. Basen rehabilitacyjny zlokalizowany w Szpitalu Uzdrowiskowym „Stokrotka” (wymiary: 10,6 x 3,7 m, głębokość 0,8–1,1 m).
 3. Basen „Goczuś” zlokalizowany przy ulicy Powstańców Śląskich 3 (basen sportowy, basen treningowy, brodzik, jacuzzi, sauna, zjeżdżalnia).
 4. Park Zdrojowy.
Okoliczne formy ochrony przyrody
 1. Obszar Specjalnej Ochrony Ptaków Natura 2000 „Dolina Górnej Wisły".
 2. Specjalny Obszar Ochrony „Zbiornik Goczałkowicki - ujście Wisły i Bajerki”.
Wyszukiwarka aquaparków
 • województwo
 • miejscowość
 • wielkość
 • różne
 • atrakcje
 • zjeżdżalnie
 • rodzaj
Ostatnio dodane opinie
Warszawa: Pływalnia Polonez
MK (22.02.2024):
Wysoki, większy Pan na recepcji, wydaje mi się, że jedyny jaki tam jest,...
wszystkich opinii: 13
Reda: Aquapark REDA
Ania (21.02.2024):
Pierwszy i ostatni raz tam zawitaliśmy. Po zwróceniu uwagi Pani ratownik,...
wszystkich opinii: 127
Uniejów: TERMY UNIEJÓW
Andzia (20.02.2024):
Nie polecam!!!! Sprawdzajcie paragony przy rozliczeniu za kaźdym razem...
wszystkich opinii: 143
Jest to element kultury osobistej i dbałości o współużytkowników basenu. Na skórze człowieka znajduje...
Zgodnie z art. 47 Konstytucji RP każdy ma prawo do ochrony prawnej życia prywatnego, rodzinnego, czci...
Luty 2024
PnWtŚrCzPtSoN
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829