Polskie aquaparki, baseny rekreacyjne, pływalnie z atrakcjami...

Wodny Park TYCHY

ul. Wł. Sikorskiego 20
43-110

Tychy


  
Rodzaj:
Rekreacyjny
Sportowy

  
Ocena:
2.7 5 (na podst. 65 opinii)

  
Wielkość:
**

Rok otwarcia: 2018



Kasierki zamiast obsługiwać to zajęte są graniem na telefonach w jakieś gierki zakazać całkowicie używania telefonu bo kierownictwo ma to w czterech literach to jakaś patologia
Jestem częstą bywalczynią basenu. Zdarza mi się stać w kolejce przy wyjściu. W tym czasie obserwuje ludzi, którzy również stoją w kolejce. Jest to żenada. Wszystkim wydaje się że są najważniejsi. Pretensje do wszystkiego. Ne interesuje ich, że jest jedna kasa wyjściowa i Panie które obsługują dwoją się i troją żeby było sprawnie. Komentarze są wulgarne i roszczeniowe. Często zwracałam uwagę na ich uwagi. Czasami poskutkowało a czasami wywołało odwrotny skutek. Byłam częstym świadkiem kiedy padł system komputerowy i Panie musiały dzwonić po osobę która to zresetuje. Wtedy to zaczęły się komentarze. Według mnie niektórych osób nie powinno wpuszczać się na baseny publiczne. Pracowałam z ludźmi przez wiele lat. Wiem, że potrafią być podli. Zastanawiam się czy w swoim otoczeniu też potrafią być wulgarni. Jeżeli nie podoba im się to nie muszą przychodzić na ten basen. Do kierownictwa moja uwaga. Basen ma duże zyski. A może uruchomić dodatkowe kasy wyjściowe i zatrudnić osoby do obsługi.
Jak na warunki polskie to byłam milo zaskoczona, basen bardzo duży, jacuzzi ful pary, szkoda ze nie ma lampy czerwonej, sauna gorąca na Maxa no ale ma być tak, abyśmy się wypocili, Pani przy kasie Ukrainka bardzo mila dla klientów wszystko nam wytłumaczyła. Polecam
Nie polecam. Brudno w każdej strefie. Zaczynają już od samego dołu, gdzie zmieniasz buty. Szatnie, prysznice, toalety. Wszędzie brudno. Ścisk przy zmianie obuwia. Przebierasz buty na mokrej podłodze. Najgorszy aquapark w którym byliśmy.
Nie dosc, ze brakuje kultury osobistej pracownikom sesji na saunie Deisy, to dodatkowo ludzie z golymi du***i stoja w grudniowy deszczowy dzien w kolejce do sauny! Patologia
Starsza osoba ( senior ) chce wejść z osobą niepełnosprawną na 2 godziny - najpierw na sportową, później na rekreację. Co musi zrobić ? Kupić bilet na 1 godzinę ( gdzie w poniedziałki przy zakupie 2 godz. dla seniora jest 1 gratis ), następnie po 1 godzinie wyjść i zakupić na drugą godzinę! Takie ułatwienie dla seniora ( oczywiście bez gratisu ) i osoby niepełnosprawnej!
Og kilku lat jestem stałym bywalcem sanarium, ogolnie staram sie raz w tygodniu być mimo że dojeżdzam ok50km. Ogólnie jest dobrze, ale martwi mnie krótkowzroczność, osoby która odbierała nowe sanarium DEISY, gdzie ma się podziać 150 osób przed seansem w deszczowy wietrzny lub mrożny dzień. Nie wspomnę już otym żeprysznice nie mają regulacji tęperatury i wzimie będą bezużyteczne
Pieniądze, jeszcze raz pieniądze, liczy się tylko zysk, popsute jacuzzi wszystkie nie działające, zero informacji przy kasie, że nie działają kasują 100% wartości ceny. Kiedyś na początku ich działalności robili zniżki jak coś nie działało, teraz mają to gdzieś, górą chciwość, górą kochane pieniążki. Nawet nie reagują na skąpe, zbyt skąpe stroje pań. Najlepiej niech nic nie zakładają. Niech mają swój czas pokazać się w całej nagości. Do parku przychodzą dzieci, czego się uczą? To jest miejsce publiczne nie każdy ma ochotę patrzeć na takie panie. To jest park wodny, nie prywatny basen i nie burdel. No chyba, że park zarobi dodatkową kasę za rozebrane panienki. Bo co niektórzy przyjdą sobie popatrzeć na takie cuda - w ramach promocji.
Nie polecam. Poważnie zastanówcie się czy iść na taką "super wodę". Gdy byłam w parku wodnym o zgrozo, widziałam na własne oczy kupę w wodzie. Wyłowiono to co zostało zauważone i ludzie dalej pływali, masowali, zażywali przyjemności, korzystali z fali. Procedury są takie, że powinni ludzie wyjść z wody, basen się czyści i napełnia się na nowo. Kasa się liczy nie bezpieczeństwo i zdrowie.
Żenada nie można porozumieć się po Polsku z ratownikami pani udająca że coś rozumie odpowiadającą na wszystkie moje pytania "nie nie nie " Tragedia mało tego wychodząc baba starsza stojąca koło recepcji pokazuje na człowieka paluchami i z druga śmieją się jak wariaty ( było widać) nie naprawdę więcej tam nie pojade człowiek płaci i nie potrzebuje być traktowany jak król ale chociaż z szacunkiem nawet babo nie wiesz jak bardzo Ci D... Chciałam pokazać
               

   chcę podzielić się swoją opinią zgodnie z Regulaminem.
Wiem, że jeśli konkretnie opiszę co mi się nie podoba to daję szansę komuś by to zmienił. Jeśli tylko wyleję swoją złość, Świat będzie jeszcze gorszy.
Początek i status

Solankę jodowo-bromową odkryto tu w roku 1856 podczas poszukiwań soli. Wkrótce z wielkim rozmachem zbudowano pierwsze obiekty: łazienki, dom zdrojowy, pijalnię oraz pensjonat. Założycielami uzdrowiska byli: pszczyński lekarz, chirurg i położnik A. Bäbel, budowniczy W. Czech i dwaj kupcy H. Schiller i J. Lustig. W maju 1862 roku rozpoczął się pierwszy sezon kuracyjny.

Obecnie obowiązujący status uzdrowiska prawnie nadany w 1967 roku.

Położenie
Goczałkowice-Zdrój położone są na Górnym Śląsku w Dolinie Górnej Wisły (będącej częścią Kotliny Oświęcimskiej), nieopodal od brzegu rzeki Wisły nad Jeziorem Goczałkowickim. Od południowego wschodu otaczają uzdrowisko pasma Beskidu, od północy rozlegle Lasy Pszczyńskie.
Naturalne surowce lecznicze
  1. Mineralna woda swoista, 7,5% chlorkowo-sodowa (solanka) jodkowa, żelazista z odwiertów: „Goczałkowice Nowy-1” (GN-1) i „Goczałkowice-21” (G-21).
  2. Mineralna woda swoista, 6,3% chlorkowo-sodowa (solanka) jodkowa, żelazista z odwiertu „Goczałkowice Nowy-2” (GN-2).
  3. Torf leczniczy (borowina) typu niskiego ze złoża „Rudołtowice”.
KIerunki lecznicze

W kurorcie prowadzone jest leczenie uzdrowiskowe w następujących kierunkach leczniczych:

  • choroby ortopedyczno-urazowe
  • choroby układu nerwowego
  • choroby reumatologiczne
  • osteoporoza
Urządzenia lecznictwa
  1. Basen leczniczo – rehabilitacyjny zlokalizowany w Zakładzie Przyrodoleczniczym, pawilon I (wymiary: 16 x 9,5 m, głębokość 1,0-1,7 m, napełniany rozcieńczoną solanką).
  2. Basen rehabilitacyjny zlokalizowany w Szpitalu Uzdrowiskowym „Stokrotka” (wymiary: 10,6 x 3,7 m, głębokość 0,8–1,1 m).
  3. Basen „Goczuś” zlokalizowany przy ulicy Powstańców Śląskich 3 (basen sportowy, basen treningowy, brodzik, jacuzzi, sauna, zjeżdżalnia).
  4. Park Zdrojowy.
Okoliczne formy ochrony przyrody
  1. Obszar Specjalnej Ochrony Ptaków Natura 2000 „Dolina Górnej Wisły".
  2. Specjalny Obszar Ochrony „Zbiornik Goczałkowicki - ujście Wisły i Bajerki”.
Wyszukiwarka aquaparków
  • województwo
  • miejscowość
  • wielkość
  • różne
  • atrakcje
  • zjeżdżalnie
  • rodzaj
Ostatnio dodane opinie
Środa Śląska: Średzki Park Wodny
Stivi Gonzalez (18.03.2024):
Wychodząc z sauny zostałem poproszony o niedopłatę 0, 62 grosze. Nanosekundy...
wszystkich opinii: 25
Tarnowskie Góry: Park Wodny Tarnowskie Góry
Cziki cziki (17.03.2024):
Obsługa basenu bardzo nie sympatyczna, panie na kasie obrażone że musiały...
wszystkich opinii: 84
Tarnowskie Góry: Park Wodny Tarnowskie Góry
Lech u (14.03.2024):
Brawo dla personelu dbająca o czystość, jak i obsługę przy kasach. Zawsze...
wszystkich opinii: 84
Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że woda basenowa to szczególnego rodzaju środowisko chemiczne. Znajduje...
Jedną z atrakcji niemalże każdego parku wodnego w Polsce są sauny. Powstają jako część komplementarna...
Marzec 2024
PnWtŚrCzPtSoN
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031