Polskie aquaparki, baseny rekreacyjne, pływalnie z atrakcjami...

Park Wodny OLZA

43-470

Istebna

1588

  
Rodzaj:
Rekreacyjny

  
Ocena:
2.4 5 (na podst. 40 opinii)

  
Wielkość:
*

Rok otwarcia: 2011ocena: negatywna
Basen nie zadbany/rdzewiejące rurki/. Bar nieczynny, Sprzęt albo nie działa albo słabo działa. Ogólnie słabo. Dla dzieci nie polecam można coś przywlec.
ocena: negatywna
Nie polecam, cena za godz. 30zl beż możliwości wejścia do saun, sauny płatne dodatkowo. Pod prysznicem woda zimna. Na basenie nic nie działa, żadne dysze, rwącą rzeka. Tylko można skorzystać z jacuzzi prosząc ratownika o włączenie. To już nie jest park wodny. Nie polecam, szczególnie w tygodniu, szkoda pieniędzy.
ocena: negatywna
Basen i sauny bardzo slabe. Na basenie większość dysz lub masazerow nie działająca. lampki bezpieczeństwa na zjeżdżalni też nie działają. Rwaca rzeka wyłączona ukazując warstwy pleśni i grzyba.. W saunie beztekstylnej goście z dziećmi nikt tego nie kontroluje Brak węża w saunie mokrej celem spłukania kamiennej ławki przed i po saunowaniu.. Nie polecam. kupiłam bilet na cały dzień byłam godzinę bo niestety nic nie było zgodnego z super opisem miejsca.. Nie wrócę.. Panie na kasie przyjęły reklamację na byle jakiej kartce nie prosząc nawet o dane celem jakiejkolwiek odpowiedzi.. lecz odpowiedzi nie będzie bo kartka z reklamacja wylądowała w śmieciach nim zamknęłam drzwi za sobą Nie polecam..
ocena: negatywna
Byłam i spodziewałam się czegoś lepszego. Sam park wody bardzo mały, wręcz malutki. Wszędzie brud, a zapach chloru nie do zniesienia. Jest bilet całodniowy, ale po pół godziny miałam dość. Najgłębszy basen ma metr 40 czyli bardziej dla dzieci, a dorośli nie popływają. Jest jedna zjeżdżalnia (super że w ogóle jest) ale pośrodku dosłownie się zatrzymałam. Przez to, że tak wolno się zjeżdża, robi się wielka kolejka. Byłam więc raz i już więcej nie poszłam. Wystarczyła jedna wizyta w tym aquaparku i cóż - ostatnia.
ocena: negatywna
Niestety wszędzie brudno, popatrzcie do góry na tą zardzewiałą konstrukcję która pewnie niedługo runie. Sauny to wielkie nieporozumienie, brudno, śmierdzi, deski po kilku latach czarne, nikt nie kontroluje co się tam dzieje a na dziesięć osób w tym czasie co ja byłem tylko pod moją du** i nogami był ręcznik, a o tym żeby przed i po skorzystaniu ktoś wziął prysznic to tylko pomarzyć. Ale nie tylko właściciele i obsługa są winni, użytkownicy z całej Polski brudasy i niechluje. Już tam nie pojadę.
ocena: pozytywna
Pozytywnie, po przeczytaniu tylu negatywnych opinii, wahalem sie czy wybrać sie tam z moim 3 latkiem... postanowiłem jednak sprawdzic osobiście oj bylo warto. Wcale nie jest brudno, nie mam zastrzeżeń. Jest to mniejszy obiekt niż termy wokoło Tatr i fajna rzeczą byłaby część basenu na zewnątrz;) Zagron to po prostu nie za duży ale przyjemny obiekt.
ocena: negatywna
Niestety, zawiedliśmy się obiektem, brak basenu pośredniego dla osób niepływających, nawet 120 cm to za głęboko, w jacuzi b. gorąca woda, nie do wytrzymania, dysze wodne zawodzą, obsługa /ratownik/nieuprzejmy, obiekt niegodny polecenia.
ocena: negatywna
Obiekt malowniczo położony, przy stoku narciarskim, niestety nie są wykorzystywane tego walory. Basen ogólnie mały, brudno, przy wyjściu z groty pływała w wodzie zużyta prezerwatywa!!!! Szok. Ludzie niektórzy nie mają za grosz higieny. Nie ma leżaków, żeby kupić bilet czeka się w gigantycznej kolejce, bo jest tylko jedna pani na kasie, która jednocześnie wpuszcza i wypuszcza ludzi z basenu. Bilet całodzienny kosztuje 60 zł, tylko nie wiem, kto tam wytrzyma cały dzień?Za tę cenę lepiej pojechać na termy w okolice Zakopanego.
ocena: negatywna
Basen nie zadbany/rdzewiejące rurki/. Bar nieczynny, ale może to dla nas korzystne. Brak dezynfekcji przed wejściem na basen!!!Brak osób sprzątających. Ratownik jeden mało zainteresowany tym co się dzieje w basenie. Sprzęt albo nie działa albo słabo działa. Ogólnie słabo. Dla dzieci nie polecam można coś przywlec.
ocena: negatywna
Basen raczej dla dzieci. Najgłębsze miejsce 1, 40. Byłby całkiem przyzwoity gdyby nie wszechobecny syf. Chyba od 2011 nie zmieniali wody bo zieleń w każdym basenie. Ale najgorsze szatnie. OD rana chyba nikt tam nie sprzata bo o 17 panuje taki syf ze az sie dźwiga. Nie wiem czemu nic z tym nikt nie robi bo szkodzi to wizerunkowi calego kompleksu. A szkoda. Chyba sprzatniecie szatni co jakis czas nie jest jakims mega wyzwaniem. Za cenę 20 zl za godz liczyłam chociaż na porządek. Najgorsze że korzystaja z tego basenu rodzice z niemowlakami. Tym bardziej powinno byc czysto. Szkoda
           

  Akceptuję regulamin portalu.
Początek i status

Po odkryciu rud żelaza w 1772 roku uruchomiono w Ustroniu hutę co miało późniejszy wpływ na rozwój uzdrowiska. Hutnicy zauważyli, że kąpiele w wodzie ogrzanej płynnym żużlem łagodzą dolegliwości reumatyczne. Na polecenie arcyksięcia Alberta w 1804 roku wybudowano specjalną łaźnię, a skuteczność gorących wód została potwierdzona badaniami lekarskimi.

W XIX wieku odkryto w okolicach Ustronia pokłady borowiny i źródło wód żelazistych. W roku 1901 powstał Zakład Kąpieli Borowinowych, w którym zaczęto przeprowadzać zabiegi lecznicze.

Obecnie obowiązujący status uzdrowiska prawnie nadany w 1967 roku.

Położenie
Miejscowość położona jest na północnych stokach Beskidu Śląskiego w dolinie rzeki Wisły pomiędzy Czantorią Wielką (995 m n.p.m.) i Równicą (884 m n.p.m.), tuż przy granicy z Czechami.
Naturalne surowce lecznicze
 1. Ujęcie nr U-3 - woda mineralna, swoista 10,05% chlorkowo-sodowo-wapniowa (solanka), jodkowa, żelazistej, termalna.
 2. Ujęcie nr U-3A - woda mineralna, swoista 12,96% chlorkowo-sodowo-wapniowa (solanka), fluorkowa, jodkowa, żelazistej, termalna.
KIerunki lecznicze

W kurorcie prowadzone jest leczenie uzdrowiskowe w następujących kierunkach leczniczych:

 • choroby ortopedyczno-urazowe
 • choroby układu nerwowego
 • choroby reumatologiczne
 • choroby kardiologiczne i nadciśnienie
 • choroby naczyń obwodowych
 • choroby górnych dróg oddechowych
 • choroby dolnych dróg oddechowych
 • cukrzyca
 • otyłość
 • osteoporoza
Urządzenia lecznictwa
 1. Park Zdrojowy ze ścieżkami spacerowymi i dydaktycznymi, inhalacyjną fontanną solankową i urządzeniami do ćwiczeń - ul. Sanatoryjna, nieopodal Uzdrowiskowego Zakładu Przyrodoleczniczego.
 2. Pijalnia Wód ze źródła "Zygmunt" - architekturą nawiązuje do charakterystycznych ustrońskich piramid, ul. Sanatoryjna 9, w Parku Zdrojowym.
 3. Baseny solankowe - Uzdrowiskowy Zakład Przyrodoleczniczy, ul. Sanatoryjna 7.
 4. Basen rehabilitacyjny - Śląski Szpital Reumatologiczno-Rehabilitacyjny, ul. Szpitalna 11.
Okoliczne formy ochrony przyrody
 1. Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego.
 2. "Czantoria" - rezerwat leśny.
 3. Obszary Natura 2000:
  • "Beskid Śląski" - obszar ochrony ptaków, ważna ostoja dla głuszca, sóweczki, puchacza, puszczyka uralskiego, muchołówki białoszyjej, bociana czarnego, dzięcioła trójpalczastego i zielonosiwego,
  • "Beskid Śląski" - obszar ochrony siedlisk, jednymi z najcenniejszych są zachowane fragmenty lasu jodłowo-bukowo-świerkowego o charakterze naturalnym, usytuowane na północno-zachodnich stokach Baraniej Góry.
Wyszukiwarka aquaparków
 • województwo
 • miejscowość
 • wielkość
 • różne
 • atrakcje
 • zjeżdżalnie
 • rodzaj
Ostatnio dodane opinie
Wolsztyn: Pływalnia Miejska
Piotr (31.01.2023):
Drogo. Brak ulg dla mieszkańców. Dodatkowo płatna szatnia!
wszystkich opinii: 15
Bukowina Tatrzańska: Termy BUKOVINA
Dvgh (31.01.2023):
Nie polecam szczególnie dla dzieci. Do kompleksu dla dzieci przechodzi...
wszystkich opinii: 138
Reda: Aquapark REDA
Aga Gdansk (30.01.2023):
Niestety z dziećmi nie dało się pływać. Niemowlę aż płakało z zimna, sine......
wszystkich opinii: 93
W wodzie znajdują się drobnoustroje, pasożyty i ich jaja pochodzące głównie z zanieczyszczeń fizjologicznych....
Spa
W wąskim ujęciu są to wszelkie zabiegi związane z wykorzystaniem tworzywa leczniczego jakim jest woda...
Luty 2023
PnWtŚrCzPtSoN
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728