Polskie aquaparki, baseny rekreacyjne, pływalnie z atrakcjami...

Park Wodny OLZA

43-470

Istebna

1588

  
Rodzaj:
Rekreacyjny

  
Ocena:
2.5 5 (na podst. 44 opinii)

  
Wielkość:
*

Rok otwarcia: 2011Jak dla mnie obiekt przeznaczony przede wszystkim dla rodzin z małymi dziećmi. Woda mega ciepła, (dla nas idealna)bicze wodne są czynne, jeżeli w danym momencie nie są aktywne to wystarczy podejść do ratownika i bez problemu uruchomi. Jeszcze nie spotkałem się z ratownikiem który byłby nie miły czy arogancki. Ja nie odczułem nadmiaru chloru. Sauny zdecydowanie inne niż w większości tego typu obiektów - cisza, spokój. Obsługa w kasie bez zastrzeżeń. Wybierając kompleks na spędzenie czasu warto wejść na stronę, poczytać wcześniej o obiekcie żeby uniknąć później rozczarowania. P. S. : Jest rzadko spotykana grota, która dla naszego dziecka jest czymś bardzo ciekawym.
Brak drożnej wentylacji, chlor tak szczypie w oczy, że po 15 minutach masz już dość pobytu, woda ciepła, szatne brudne. Prysznice, z kilku działał tylko jeden porządnie.
Stan szatni 4 z minusem. Same baseny 4. Ale temperatura wody idealna i dla takiej wody warto przyjechać. Jak komuś przeszkadzają wspólnie szatnie to niech się kąpie we własnej wannie.
Dla mnie szczytem wszystkiego jest wspólna przebieralnia, (damnsko-męska w jednym pomieszczeniu) szatnie, ubikacje i... PRYSZNICE! Niektóre urządzenia nie są włączane(trzeba poprosić ratownika o włączenie). Masaże wodne ( te ze ścian basenu) mają bardzo słaby strumień, albo wogóle nie działają). Rozmowa z panią z recepcji niewiele dała. Zostałam obśmiana przez nią, że biorę prysznic bez kostiumu kąpielowego. Powinnam być pod prysznicem w kostiumie - to nie miałabym problemu, że prysznice są razem z mężczyznami! Zostałam poinformowana, że odzielne prysznice i szatnie są tylko w sob. niedz Niefajne to wszystko było. Byliśmy w okresie maj - lipiec 2022 i maj 2023.
Basen nie zadbany/rdzewiejące rurki/. Bar nieczynny, Sprzęt albo nie działa albo słabo działa. Ogólnie słabo. Dla dzieci nie polecam można coś przywlec.
Nie polecam, cena za godz. 30zl beż możliwości wejścia do saun, sauny płatne dodatkowo. Pod prysznicem woda zimna. Na basenie nic nie działa, żadne dysze, rwącą rzeka. Tylko można skorzystać z jacuzzi prosząc ratownika o włączenie. To już nie jest park wodny. Nie polecam, szczególnie w tygodniu, szkoda pieniędzy.
Basen i sauny bardzo slabe. Na basenie większość dysz lub masazerow nie działająca. lampki bezpieczeństwa na zjeżdżalni też nie działają. Rwaca rzeka wyłączona ukazując warstwy pleśni i grzyba.. W saunie beztekstylnej goście z dziećmi nikt tego nie kontroluje Brak węża w saunie mokrej celem spłukania kamiennej ławki przed i po saunowaniu.. Nie polecam. kupiłam bilet na cały dzień byłam godzinę bo niestety nic nie było zgodnego z super opisem miejsca.. Nie wrócę.. Panie na kasie przyjęły reklamację na byle jakiej kartce nie prosząc nawet o dane celem jakiejkolwiek odpowiedzi.. lecz odpowiedzi nie będzie bo kartka z reklamacja wylądowała w śmieciach nim zamknęłam drzwi za sobą Nie polecam..
Byłam i spodziewałam się czegoś lepszego. Sam park wody bardzo mały, wręcz malutki. Wszędzie brud, a zapach chloru nie do zniesienia. Jest bilet całodniowy, ale po pół godziny miałam dość. Najgłębszy basen ma metr 40 czyli bardziej dla dzieci, a dorośli nie popływają. Jest jedna zjeżdżalnia (super że w ogóle jest) ale pośrodku dosłownie się zatrzymałam. Przez to, że tak wolno się zjeżdża, robi się wielka kolejka. Byłam więc raz i już więcej nie poszłam. Wystarczyła jedna wizyta w tym aquaparku i cóż - ostatnia.
Niestety wszędzie brudno, popatrzcie do góry na tą zardzewiałą konstrukcję która pewnie niedługo runie. Sauny to wielkie nieporozumienie, brudno, śmierdzi, deski po kilku latach czarne, nikt nie kontroluje co się tam dzieje a na dziesięć osób w tym czasie co ja byłem tylko pod moją du** i nogami był ręcznik, a o tym żeby przed i po skorzystaniu ktoś wziął prysznic to tylko pomarzyć. Ale nie tylko właściciele i obsługa są winni, użytkownicy z całej Polski brudasy i niechluje. Już tam nie pojadę.
Pozytywnie, po przeczytaniu tylu negatywnych opinii, wahalem sie czy wybrać sie tam z moim 3 latkiem... postanowiłem jednak sprawdzic osobiście oj bylo warto. Wcale nie jest brudno, nie mam zastrzeżeń. Jest to mniejszy obiekt niż termy wokoło Tatr i fajna rzeczą byłaby część basenu na zewnątrz;) Zagron to po prostu nie za duży ale przyjemny obiekt.
               

   chcę podzielić się swoją opinią zgodnie z Regulaminem.
Wiem, że jeśli konkretnie opiszę co mi się nie podoba to daję szansę komuś by to zmienił. Jeśli tylko wyleję swoją złość, Świat będzie jeszcze gorszy.
Początek i status

Po odkryciu rud żelaza w 1772 roku uruchomiono w Ustroniu hutę co miało późniejszy wpływ na rozwój uzdrowiska. Hutnicy zauważyli, że kąpiele w wodzie ogrzanej płynnym żużlem łagodzą dolegliwości reumatyczne. Na polecenie arcyksięcia Alberta w 1804 roku wybudowano specjalną łaźnię, a skuteczność gorących wód została potwierdzona badaniami lekarskimi.

W XIX wieku odkryto w okolicach Ustronia pokłady borowiny i źródło wód żelazistych. W roku 1901 powstał Zakład Kąpieli Borowinowych, w którym zaczęto przeprowadzać zabiegi lecznicze.

Obecnie obowiązujący status uzdrowiska prawnie nadany w 1967 roku.

Położenie
Miejscowość położona jest na północnych stokach Beskidu Śląskiego w dolinie rzeki Wisły pomiędzy Czantorią Wielką (995 m n.p.m.) i Równicą (884 m n.p.m.), tuż przy granicy z Czechami.
Naturalne surowce lecznicze
 1. Ujęcie nr U-3 - woda mineralna, swoista 10,05% chlorkowo-sodowo-wapniowa (solanka), jodkowa, żelazistej, termalna.
 2. Ujęcie nr U-3A - woda mineralna, swoista 12,96% chlorkowo-sodowo-wapniowa (solanka), fluorkowa, jodkowa, żelazistej, termalna.
KIerunki lecznicze

W kurorcie prowadzone jest leczenie uzdrowiskowe w następujących kierunkach leczniczych:

 • choroby ortopedyczno-urazowe
 • choroby układu nerwowego
 • choroby reumatologiczne
 • choroby kardiologiczne i nadciśnienie
 • choroby naczyń obwodowych
 • choroby górnych dróg oddechowych
 • choroby dolnych dróg oddechowych
 • cukrzyca
 • otyłość
 • osteoporoza
Urządzenia lecznictwa
 1. Park Zdrojowy ze ścieżkami spacerowymi i dydaktycznymi, inhalacyjną fontanną solankową i urządzeniami do ćwiczeń - ul. Sanatoryjna, nieopodal Uzdrowiskowego Zakładu Przyrodoleczniczego.
 2. Pijalnia Wód ze źródła "Zygmunt" - architekturą nawiązuje do charakterystycznych ustrońskich piramid, ul. Sanatoryjna 9, w Parku Zdrojowym.
 3. Baseny solankowe - Uzdrowiskowy Zakład Przyrodoleczniczy, ul. Sanatoryjna 7.
 4. Basen rehabilitacyjny - Śląski Szpital Reumatologiczno-Rehabilitacyjny, ul. Szpitalna 11.
Okoliczne formy ochrony przyrody
 1. Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego.
 2. "Czantoria" - rezerwat leśny.
 3. Obszary Natura 2000:
  • "Beskid Śląski" - obszar ochrony ptaków, ważna ostoja dla głuszca, sóweczki, puchacza, puszczyka uralskiego, muchołówki białoszyjej, bociana czarnego, dzięcioła trójpalczastego i zielonosiwego,
  • "Beskid Śląski" - obszar ochrony siedlisk, jednymi z najcenniejszych są zachowane fragmenty lasu jodłowo-bukowo-świerkowego o charakterze naturalnym, usytuowane na północno-zachodnich stokach Baraniej Góry.
Wyszukiwarka aquaparków
 • województwo
 • miejscowość
 • wielkość
 • różne
 • atrakcje
 • zjeżdżalnie
 • rodzaj
Ostatnio dodane opinie
Łódź: Aquapark FALA
Dorota (10.04.2024):
Masę brudu na dnie basenach najgorsze to brodziki brud na dnie i pływający...
wszystkich opinii: 149
Oława: TERMY JAKUBA
Tom (08.04.2024):
Nie polecam panie nie miłe i dzieci nie mogły że zjeżdżalni zjeżdżać bo...
wszystkich opinii: 46
Łódź: Aquapark FALA
Piotr (07.04.2024):
Strefa saun jest super! Poprawna kultura saunowania, szeroka oferta saun,...
wszystkich opinii: 149
To potoczna nazwa zapalenia ucha zewnętrznego wywołanego najczęściej przez pałeczkę ropy błękitnej (pseudomonas...
Źródłem ciepła w infrasaunie są promienniki podczerwieni. W saunie takiej nie ma pary, a temperatura...
Kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930