Polskie aquaparki, baseny rekreacyjne, pływalnie z atrakcjami...

Park Wodny Jan

ul. Północna 14
76-153

Darłowo


  
Rodzaj:
Rekreacyjny
Sportowy

  
Ocena:
3.0 5 (na podst. 53 opinii)

  
Wielkość:
**W Parku Jan bylam kilka lat temu jak dzieci byly mniejsze, teraz, w Świeta zapragnelismy znow odwiedzic to kapielisko po kilku latach. Jestem totalnie rozczarowana ! Brud, brud i brud na kazdym kroku. na ścianach w łazienkach, pod przysznicami w fugach miedzy plytkami zalega brud, na podlodze syf totalny, Pani sprzatajaca zmyla mopem podloge i brudny mop wyplukala a raczej zmoczyla w umywalce , w pomieszczeniu gdzie sa prysznice i gdzie myją sie goście - na umywalce zostal brud, piasek i oblesne wlosy - feee - tam mozna sie czyms zarazic !Podłoga na basenie te brudna, strach zdjąć klapki, w toaletach brak papieru toaletowego, odpadaja silikonowe łaty, ktorymi były pokrywane sciany i futryny Widac, ze park wodny Jan podupada i jest tylko eksploatowany bez zadnych inwestycji a gosci jak na lekarstwo - ale co tu sie dziwic . Na tle pięknych parkow oraz term, gdzie wlasciciele przescigaja sie w pomyslach i inwestycjach Jan wyglada jak stare, komunistyczne i zaniedbane kapielisko - a szkoda
Byłem tam kilka razy w wakacje i podobało mi się. Polecam w dni słoneczne (kilka osob na obiekcie) bo w deszczowe na pewno się nie dostaniecie. Jest gdzie poplywać - basen sportowy, obok duża prostokątna niecka 1,40 m i basen wychodzący na zewnątrz. Nie kumam o co chodzi ludziom z tymi szatniami koedukacyjnymi, ze to niby wada? Basen tez jest koedukacyjny i plaża jest koedukacyjna, a jakoś wszyscy na nią chodzą :-)
ja tam byłam tam jest super
jeszcze tam nie jechałam ale mam jechać z klasą na pułroce nie wiemy do jakiego parku jechać ze strony w internecie przeczytałam że najlepszy jest w krakowie ale to dość daleko z bytowa i jeszcze niewiemy czy napewno pojedziemy do akqaparku może w inne miejsce mam nadzieje że nie a te zjeżdzalnie rurowe kręcone są na zewnątrz czy w środku bo w zime wątpie że będziemy się kompać na zewnątrz hehePS.BUZIAKI HEHE
W saunie powinna być strefa nagości dla prawidłowego saunowania. Niestety sanowania w okolicy takich aquaparków nie ma.
jest fajny,a szczególnie zjeżdżalnie,zwłaszcza czerwona,bo jest szybka.Niebieska też jest fajna.
Szkoda że możliwość korzystania z saun zakłócana jest przez gróbki rozkrzyczanej młodzieży , która nie pozwala na prawidłowe saunowanie , nie wspominając już o braku higieny w strefie saun. Może obsługa powinna zwracać większą uwagę na takie zachowanie, albo idąc w ślady wielu aqua parków wprowadzić "strefę nagości" co by na pewno pozwoliło wyeliminować niechcianych gości.
Jestem zawiedziony. Jedyny plus to podgrzewana morska woda. Poza tym same minusy: - koedukacyjna szatnia, toalety i natryski, - niezbyt wysoki poziom czystości, - źle poskładane zjeżdżalnie (można sobie nieźle poharatać plecy) - uwaga: basen, do którego się wpada ze zjeżdżalni ma tylko 1 m głębokości, uderzyłem głową o dno, - dzieci o wzroście poniżej 150 cm i nie umiejące pływać nie mają tam czego szukać - poza mikroskopijnym brodzikiem najpłytszy basen ma 120 cm głębokości, kolejny duży basen to 140 cm. Dlaczego nie można obniżyć poziomu wody o 20 cm ? Podsumowując, fajna atrakcja dla rodzin ze starszymi dziećmi, lub takimi które już potrafią pływać.
Muszę tu pojechać, te zjeżdżalnie do mnie bardzo przemawiają.
Bardzo przyjemny obiekt. Co prawda szatnie koedukacyjne to dyskusyjna sprawa, lecz poza tym podobało mi się bardzo. Szczególnie basen zewnętrzny - pływanie gdy pada śnieg to ciekawe doświadczenie. Minus, który przychodzi mi na myśl to hamownia na końcu zjeżdżalni - trochę przymała i ze schodami, które mogą stwarzać niebezpieczeństwo. Poza tym - bardzo polecam obiekt
               

   chcę podzielić się swoją opinią zgodnie z Regulaminem.
Wiem, że jeśli konkretnie opiszę co mi się nie podoba to daję szansę komuś by to zmienił. Jeśli tylko wyleję swoją złość, Świat będzie jeszcze gorszy.
Początek i status

Historia Dąbek jako uzdrowiska zaczyna się na początku XX wieku. Początkowo osada rybacka stawała się coraz częściej odwiedzanym miejscem przez letników. Do 1939 roku funkcjonowało tu niemieckie sanatorium.

Obecnie obowiązujący status uzdrowiska prawnie nadany w 2007 roku.

Położenie

Uzdrowisko położone jest na Wybrzeżu Słowińskim, nad Morzem Bałtyckim, nad brzegiem jeziora Bukowo.

Granice obszaru uzdrowiska obejmują sołectwa: Dąbki, Bobolin, Łukowo Morskie, Bukowo Morskie i Porzecze.

Klimat

Klimat i bioklimat Dąbek cechuje się właściwościami leczniczymi, które mogą być wykorzystywane w leczeniu klimatycznym, szczególnie wspomagać leczenie klimatyczne chorób naczyń obwodowych oraz układu nerwowego. Bioklimat Dąbek posiada także walory hartujące układ termoregulacyjny i krwionośny.

Usłonecznienie przekracza wymaganą dla uzdrowisk normę, która wynosi 1500 godzin rocznie. Liczba dni z opadem nie przekracza 183, co oznacza, że obszar spełnia wymagane w tym zakresie kryterium. Norma dni z mgłą jest w Dąbkach spełniona; ich liczba nie przekracza 50 rocznie, przy czym od kwietnia do września jest ich mniej niż 15. Pod względem warunków wietrznych obszar Dąbek spełnia normy klimatyczne; częstość cisz atmosferycznych jest niewielka (nie przekracza 3,5%), mało jest także przypadków wiatru o prędkości większej niż 8 m/s (do 2 w roku).

Biorąc pod uwagę oddziaływanie warunków atmosferycznych na organizm człowieka okresem najbardziej przydatnym dla lecznictwa klimatycznego, z możliwością stosowania helioterapii, aeroterapii oraz łagodnej terapii ruchowej, są miesiące od maja do września.

Naturalne surowce lecznicze
Torf leczniczy ze złoża Porzecze (Gmina Darłowo). Na podstawie wyników badań fizyko-chemicznych i mikrobiologicznych stwierdzono, że jest to torf typu niskiego, spełniający wymagania określone dla borowin przeznaczonych do zabiegów balneologicznych: kąpieli całkowitych i częściowych, zawijań i okładów.
KIerunki lecznicze

W kurorcie prowadzone jest leczenie uzdrowiskowe w następujących kierunkach leczniczych:

 • choroby ortopedyczno-urazowe
 • choroby reumatologiczne
 • choroby kardiologiczne i nadciśnienie
 • choroby górnych dróg oddechowych
 • choroby dolnych dróg oddechowych
 • choroby endokrynologiczne
Urządzenia lecznictwa
 1. Nadmorski park zdrojowy.
 2. Ścieżki zdrowia (również kardiologiczna).
 3. Urządzony odcinek plaży morskiej.
 4. Baseny rehabilitacyjne zlokalizowane w ośrodkach: "Delfin", "Medical Spa&Wellness" i "Geovita".
Wyszukiwarka aquaparków
 • województwo
 • miejscowość
 • wielkość
 • różne
 • atrakcje
 • zjeżdżalnie
 • rodzaj
Ostatnio dodane opinie
Oława: TERMY JAKUBA
Precz z oszustami (15.07.2024):
Całkowicie niezrozumiały zakaz kąpieli w spodenkach kąpielowych, choć na...
wszystkich opinii: 47
Kościerzyna: AQUA Centrum
Monika (14.07.2024):
Basen porażka, obsługa nie informuje klienta o tym że czas na przebranie...
wszystkich opinii: 24
Uniejów: TERMY UNIEJÓW
MM (12.07.2024):
Termy ok
wszystkich opinii: 145
Podrażnione, zaczerwienione, piekące oczy to częsty problem występujący w związku z kąpielą w basenie....
5 grudnia 2008 roku w Budapeszcie otwarty został największy na Węgrzech i jeden z większych w Europie...
Lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031