Polskie aquaparki, baseny rekreacyjne, pływalnie z atrakcjami...

Basen CAMENA

ul. Żwirki i Wigury 11
32-050

Skawina


  
Rodzaj:
Rekreacyjny
Sportowy

  
Ocena:
2.6 5 (na podst. 11 opinii)

  
Wielkość:
*Fajny basen. Nie jest brudni wszystko czyste zjezdalnie zajebiste i woda czysta polecam
Dla mnie ok, wszystko Si. pzdr dla Pani ratowniczki
Panie sprzątaczka bardzo niemiła.
Szkoda wydawac Kasy i tracic czas - lepiej isc gdzies indziej.
Negatywna ponieważ ratownicy się rzucają o byle co byłem na basenie (03, 11, 2017) Młody ratownik blondyn z długą brodą zaczął się rzucać ze mam ''spodenki na wf'' a są na basen bo są z taką naszywką w środku ja majtki i mówię to ratownikowi a on na to ze dla niego to na wf i ze mam je ściągnąć albo nie pływać ja mówię ze pod spodenkami mam bokserki i nie będę pływał w bokserkach nie do pływania a ratownik się mnie dopytywał wszystkiego gdzie mieszkam jak mam na imię i na nazwisko (no sorry ale po co mu to jest potrzebne) i powiedział ze mam ostatni raz być w tych poddenkach. Zawiodłem się na tym basenie bo jak do tych czas miała dobrą opinię, ale jest do niczego... w skali o 1/10 dałbym -10 bo nie zasługuje nawet na 1 pkt
Basen bardzo fajny i również obsługa na recepcji jest super. Natomiast ratownicy na basenie \, szkoda gadać. Nie zwracają uwagi co sie dzieje i ile osób się topi. To dla ratowników jest mało istotne. Zenada.
Basen wymaga remontu. Ratownicy znudzeni siedzeniem, gdyby sie ktoś topił nie zauważyli by nawet tego, bo ciągle plotkują, albo któregoś nie ma. porażka
Moja opinia- neutralna. Z jednej strony basen mimo, że nie jest bardzo stary wygląda w środku na dość zużyty, z drugiej strony woda wydaje się być czysta. Wydaje, bo użytkownicy tego basenu wydają się pochodzić z okolicznych mniejszych miejscowości, przez co np. w saunie panuje delikatny, pikantny smrodek :) I znowu: woda w basenie ciepła, jedna z najfajniejszych temperatur- z drugiej strony pod prysznicem bardzo zimna- zdecydowanie nie dla dzieci. Ratownicy- kompletny dramat! Byłem na tym basenie w ostatnim miesiącu kilka razy i co najmniej 3-4 razy (godzina ca. 21. 00) konsumowali jakieś zapiekanki, czy tosty. Zapach, dosyć nieprzyjemny roznosił się z ich kanciapki na cały basen. Żenujące. Bardzo przyjemne panie na recepcji i miły starszy pan- ochroniarz, pożeracz seriali :) na ogólnodostępnym telewizorze w holu. Szatnie przypominają mi te w Piekarach, jakby kopia basenu. Ocena 4=. Ani źle, ani to ideał, ale materiał na przyzwoity basen jest :)
Basen jest extra jeżdże tam co niedziele i jestem bardzo zadowolona a na dodatek mieszkam w małej wsi w której nie ma basenu a do skawiny mam blisko
Stanowcze nie dla tego basenu! Jeśli zależy wam na własnym bezpieczeństwie, to ku przestrodze napiszę o zmęczonych życiem ratownikach, którzy albo się chowają po kątach, plotkują, siedzą rozłożeni na krzesłach lub - uwaga zajadają w najlepsze! Totalna paranoja - przez mój godzinny pobyt na basenie 2 ratowników jadło, i jedyną czujnością jaką się wykazywali to kontrola własnych przeżuwaczy! Jeden wstał z bólem przeszedł się dookoła i zasiadł dalej. Gdyby ktoś się topił oni by nawet tego nie zauważyli! Po drugie bardzo zszokowała mnie obsługa sprzątająca która komentowała ostentacyjnie swoje niezadowolenie na temat zachowania dzieci, po zwróceniu uwagi tym Paniom, zaczęły wyrzucać niegrzecznie swoje brudy. Wszystko rozumiem, może im się coś nie podobać ale trochę kultury chyba się należy każdemu i fochy można zatrzymać dla siebie. Panie bardzo postarały się o podniesienie ciśnienia. Warunki obiektu średnie, niemniej dużo lepsze niż zachowanie obsługi basenu Camena w Skawinie!
               

   chcę podzielić się swoją opinią zgodnie z Regulaminem.
Wiem, że jeśli konkretnie opiszę co mi się nie podoba to daję szansę komuś by to zmienił. Jeśli tylko wyleję swoją złość, Świat będzie jeszcze gorszy.
Początek i status

Wody siarczkowe wykorzystywane były tu do leczenia zarazy już w XIV wieku. O wartości wód swoszowickich pisał lekarz króla Stefana Batorego, Wojciech Oczko, w dziele "Cieplice" z 1578 roku.

W 1807 roku Swoszowice zostały kupione przez profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego Feliksa Radwańskiego. Uzdrowisko zostało oficjalnie otwarte w roku 1811.

Pierwsze analizy chemiczne wód mineralnych ze źródeł wykonane zostały przez K. Olszewskiego w 1883 roku oraz J. Trochanowskiego w 1887 roku.

Obecnie obowiązujący status uzdrowiska prawnie nadany w 1967 roku.

Położenie

Swoszowice leżą na progu Pogórza Wielickiego na Pogórzu Zachodniobeskidzkiem, będącym skrajnie północną częścią Karpat. Przez rejon uzdrowiska przepływa potok Wróblowicki wpadający nieopodal do rzeki Wilgi - prawobrzeżnego dopływu Wisły.

Osiedle Uzdrowisko Swoszowice to część miasta Krakowa oraz jednostka pomocnicza niższego rzędu wchodząca w skład Dzielnicy X Swoszowice. Do Krakowa Swoszowice zostały przyłączone w roku 1973.

Naturalne surowce lecznicze
 1. Źródło Główne - woda mineralna, swoista 0,24% siarczanowo-wodoroweglanowo-wapniowo-magnezowa, siarczkowa.
 2. Źródło Napoleon - woda mineralna, swoista 0,23% siarczanowo-wodoroweglanowo-wapniowo-magnezowa, siarczkowa.
KIerunki lecznicze

W kurorcie prowadzone jest leczenie uzdrowiskowe w następujących kierunkach leczniczych:

 • choroby ortopedyczno-urazowe
 • choroby układu nerwowego
 • choroby reumatologiczne
 • osteoporoza
 • choroby skóry
Urządzenia lecznictwa
Park Zdrojowy - założony przez Feliksa Radwańskiego w 1811 roku, wpisany w Urzędzie Miasta Krakowa do rejestru zabytków.
Produkty uzdrowiskowe
"Perła Swoszowic" - woda wysokozmineralizowana ze źródła przy ulicy Kąpielowej, zawiera dużo siarczanów (1425 mg/l), wapnia (651,3 mg/l) i magnezu (18,23 mg/l), mało natomiast wodorowęglanów (187,9 mg/l), sodu (46,67 mg/l) i chlorków (115,2 mg/l). Ze względu na niewielkie zasoby niedostępna w handlu.
Ciekawostki
Swoszowice znane były już w XV w. jako ośrodek górnictwa siarkowego. Tutejsze złoże siarki zostało opisane przez Stanisława Staszica w wydanej w 1815 roku pracy: "O ziemiorództwie Karpatów".
Wyszukiwarka aquaparków
 • województwo
 • miejscowość
 • wielkość
 • różne
 • atrakcje
 • zjeżdżalnie
 • rodzaj
Ostatnio dodane opinie
Lesko: Basen AQUARIUS
Krysia (21.04.2024):
Super pływalnia...
wszystkich opinii: 11
Żary: Pływalnia Wodnik
Kiro (21.04.2024):
W jakiś godzinach sa sprzątane szatnie bo za każdym razem jest pełno wody...
wszystkich opinii: 15
Lesko: Basen AQUARIUS
Aga (18.04.2024):
Pan maciek grzybowski najlepszy kochanek :)
wszystkich opinii: 11
Głównym czynnikiem zagrażającym zębom podczas kąpieli w basenie jest niewłaściwe pH wody. Do niecki trafia...
Jest to prostokątna, kwadratowa lub trójkątna chusta, którą można owinąć się tworząc rodzaj spódnicy,...
Kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930