Polskie aquaparki, baseny rekreacyjne, pływalnie z atrakcjami...

Basen AQUARIUS

ul. Bieszczadzka 7
38-600

Lesko


  
Rodzaj:
Pływalnia z atrakcjami

  
Ocena:
2.8 5 (na podst. 9 opinii)

  
Wielkość:
**

Rok otwarcia: 2014obiekt wygląda interesująco, ale pani przy kasie nie miła zamiast obsługiwać klientów to siedzi przy tel. na messengerze i sobie pisze. wykupiliśmy karnet 3h w którym jak się okazało nie była wliczona sauna. musieliśmy dopłacić 28zl za skorzystanie z sauny w której raptem byliśmy 5min. a co dziwnie w karnecie 2h sauna była w tej cenie. bardzo dziwny system. poczuliśmy się oszukani. panią przy kasie która jest nie kompetentna pozdrawiam
Na jednej ze zjeżdżalni wewnątrz budynku jest niebezpieczne. Nikt jej nie pilnuje, przez co każdy zjeżdża jak chce. Raz chłopak najechał na mnie z tyłu. Jacuzzi jest trochę za małe. Woda w basenie zewnętrznym i sportowym mogłaby być trochę cieplejsza. Na plus duża ilość atrakcji. Obsługa miła i raczej czysto.
Po uiszczeniu opłaty za 2 - godzinne korzystanie z basenu, okazało się, że 4 z 6 torów zostały zarezerwowane przez szkółki pływackie, a dwa pozostałe zajęte były przez pompowany zestaw do zabaw dla dzieci - co uniemożliwiało pływanie. Przy opłacaniu pobytu na basenie brak jakiejkolwiek informacji, że korzystanie z pływalni wewnętrznej jest niemożliwe.
Na basenie jest syf. Często go zresztą zamykają z powodu bakterii. Jedna z nich zarazilo się moje dziecko. Już kilka miesięcy choruje na przewlekłe zapalenie jelit wywołane bakteria clostridium. A co ciekawe, te bakterie skutecznie zwalcza chlor, a kto był ten wie, że na leskim basenie chloru nawet nie czuć... Odradzam korzystanie z tego obiektu!
Bardzo sympatyczny obiekt dla dzieci, plusem przebieralnia rodzinna choć niepotrzebnie połączone są toalety z prysznicem. Ciepła woda dla dzieci zjeżdżalniw w wewnętrz i zewnętrz. Godne polecenia
Bardzo fajny basen. Czysto, woda ciepła, zjeżdżalnia, basenik dla dzieci, basen zewnętrzny, jakuzzi. Brak w środku czytnika do sprawdzenia czasu - jest tylko przy kasach, mimo tego sympatycznie Polecam
Niestety z przykroscia musze przyznać, że basen nie akceptuje karte duzej rodziny z innych miast... tylko z LESKA... A CO Z TYMI CO NIE NALEZĄ DO GMINY LESKO.. INNE MIAST NIE MAJĄ Z TYM PROBLEMU.
Przychodzę na basen przynajmniej raz w tygodniu. Niestety, nadal jest sytuacja, jak w opinii wyżej (ze stycznia, a jest sierpień). Mało, że panie sprzątające "krzątają" się już od godz. 21, to nawet ratownicy czyszczenie rurek basenowych również zaczynają o tej godzinie. Było tak również wczoraj-KLIENT w basenie, a PAN ratownik nad jego głową czyści śmierdzącym płynem rurki. W brodziku przed basenem piach, brud, bo PANIE sprzątające myły tam już maty z podłogi, pod prysznicami i w WC pełno brudnej piany, bo zaczęły już myć, a w szatni ani jednej maty na podłodze - ŚLIZGAWICA. Spowodowało to nawet upadek jednej z klientek. Gdy zaczynałam korzystać z tego basenu, wszystko działało. Obecnie od kilku miesięcy nie działają urządzenia masujące (3 szt. ) od strony basenu otwartego. Wprawdzie wczoraj leciała już tam woda, ale o żadnym działaniu nie może być mowy - ledwie leciała. Korzystam z tego basenu, bo jest blisko i w sumie byłby niezły, a poza tym przemiłe Panie na "bramkach".
Witam, wszystko ok, basen fajny, jestem w miarę regularnym klientem, ale.... zaskakująca dla mnie jest obecność Pań sprzątających w szatni męskiej, niby nic wielkiego, ale dlaczego o godz. 21, 30 Panie zachowują się tak jak gdyby basen był czynny do 21-wszej? Demonstracyjnie otwierają wszystkie szafki i sprzątają nie interesując się KLIENTAMI, którzy właśnie zakończyli pływanie i wyszli spod prysznica. Pomijam to, że jest zero intymności, ale wzrok Pań mówi jedno SPADAJ STĄD, koniec teraz sprzątam. Dlaczego nikt nie przeszkoli kobiet, że to właśnie z tych KLIENTÓW "żyje" basen, że to między innymi dzięki tym KLIENTOM dostają wynagrodzenie? A może za dużo wymagam?
               

   chcę podzielić się swoją opinią zgodnie z Regulaminem.
Wiem, że jeśli konkretnie opiszę co mi się nie podoba to daję szansę komuś by to zmienił. Jeśli tylko wyleję swoją złość, Świat będzie jeszcze gorszy.
Początek i status

Po powstaniu Zalewu Solińskiego, po roku 1968, na utworzonym półwyspie położonym po wschodniej stronie Polańczyka zaczęto budować domy wczasowe i sanatoria. W latach 1972 - 1973 wykonano odwierty IG-1 i IG-2 na głębokość 710 - 1144 m uzyskując dostęp do wód mineralnych. Niebawem, w roku 1974, rozpoczęto lecznictwo sanatoryjne.

Obecnie obowiązujący status uzdrowiska prawnie nadany w 1999 roku.

Położenie

Uzdrowisko położone jest w Beskidach Wschodnich w mezoregionie Bieszczady Zachodnie, nad Solinką, która wpadając do Sanu tworzy z nim Jezioro Solińskie.

W skład obszaru Uzdrowiska Polańczyk wchodzą: Polańczyk-Zdrój (jednostka pomocnicza Gminy), Osiedle Panorama, Osiedle Na Górce, Sołectwo Polańczyk i Sołectwo Myczków.

Klimat
Tutejszy klimat ma charakter podgórski, silnie bodźcowy w wyniku oddziaływania jezior (Solińskiego i Myczkowieckiego). Cechuje się częstym występowaniem mgieł i silnych wiatrów. Dni gorących jest około 20% w roku, dni bardzo mroźnych około 20-30%.
Naturalne surowce lecznicze
 1. "Polańczanka" odwiert IG-1 - woda mineralna 0,20% wodorowęglanowo-sodowa.
 2. "Solinianka" odwiert IG-2 - woda mineralna, swoista 0,86% chlorkowo-wodorowęglanowo-sodowa, jodkowa.
KIerunki lecznicze

W kurorcie prowadzone jest leczenie uzdrowiskowe w następujących kierunkach leczniczych:

 • choroby ortopedyczno-urazowe
 • choroby układu nerwowego
 • choroby reumatologiczne
 • choroby kardiologiczne i nadciśnienie
 • choroby górnych dróg oddechowych
 • choroby dolnych dróg oddechowych
 • cukrzyca
 • choroby endokrynologiczne
Urządzenia lecznictwa
 1. Park zdrojowy.
 2. Basen rehabilitacyjny w Sanatorium „Solinka”.
 3. Pijalnie wód leczniczych - w 4 obiektach sanatoryjnych.
 4. Ścieżki zdrowia i trasy rowerowe.
 5. Urządzony brzeg Zalewu Solińskiego.
 6. Deptak – ścieżka ruchowa.
Okoliczne formy ochrony przyrody
 1. Park Krajobrazowy Doliny Sanu.
 2. Ciśniańsko-Wetliński Park Krajobrazowy.
 3. Jaśliski Park Krajobrazowy.
 4. Park Krajobrazowy Gór Słonnyc.
 5. Rezerwaty Przyrody: "Koziniec", "Bobry w Uhercach", "Nad Jeziorem Myczkowieckim", "Przełom Sanu pod Grodziskiem", "Sine Wiry".
 6. Obszary Natura 2000:
  • "Bieszczady" - obszar ochrony ptaków i siedlisk,
  • "Dorzecze Górnego Sanu" - obszar ochrony siedlisk.

Teren obszaru Uzdrowiska objęty jest konserwatorską ochroną przyrody, tj. Wschodniobeskidzkim Obszarem Chronionego Krajobrazu.

Wyszukiwarka aquaparków
 • województwo
 • miejscowość
 • wielkość
 • różne
 • atrakcje
 • zjeżdżalnie
 • rodzaj
Ostatnio dodane opinie
Łódź: Aquapark FALA
Dorota (10.04.2024):
Masę brudu na dnie basenach najgorsze to brodziki brud na dnie i pływający...
wszystkich opinii: 149
Oława: TERMY JAKUBA
Tom (08.04.2024):
Nie polecam panie nie miłe i dzieci nie mogły że zjeżdżalni zjeżdżać bo...
wszystkich opinii: 46
Łódź: Aquapark FALA
Piotr (07.04.2024):
Strefa saun jest super! Poprawna kultura saunowania, szeroka oferta saun,...
wszystkich opinii: 149
Okularki, gogle i maski to sprzęt często wykorzystywany do pływania i nurkowania. Niestety przestaje...
Suma stężeń wszystkich mineralnych składników wody. Stężenia wyraża się w mg/dm3 lub g/dm3. Przybliżoną...
Kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930