Polskie aquaparki, baseny rekreacyjne, pływalnie z atrakcjami...

Basen AQUARIUS

ul. Bieszczadzka 7
38-600

Lesko


  
Rodzaj:
Pływalnia z atrakcjami

  
Ocena:
3.0 5 (na podst. 8 opinii)

  
Wielkość:
**

Rok otwarcia: 2014Na jednej ze zjeżdżalni wewnątrz budynku jest niebezpieczne. Nikt jej nie pilnuje, przez co każdy zjeżdża jak chce. Raz chłopak najechał na mnie z tyłu. Jacuzzi jest trochę za małe. Woda w basenie zewnętrznym i sportowym mogłaby być trochę cieplejsza. Na plus duża ilość atrakcji. Obsługa miła i raczej czysto.
Po uiszczeniu opłaty za 2 - godzinne korzystanie z basenu, okazało się, że 4 z 6 torów zostały zarezerwowane przez szkółki pływackie, a dwa pozostałe zajęte były przez pompowany zestaw do zabaw dla dzieci - co uniemożliwiało pływanie. Przy opłacaniu pobytu na basenie brak jakiejkolwiek informacji, że korzystanie z pływalni wewnętrznej jest niemożliwe.
Na basenie jest syf. Często go zresztą zamykają z powodu bakterii. Jedna z nich zarazilo się moje dziecko. Już kilka miesięcy choruje na przewlekłe zapalenie jelit wywołane bakteria clostridium. A co ciekawe, te bakterie skutecznie zwalcza chlor, a kto był ten wie, że na leskim basenie chloru nawet nie czuć... Odradzam korzystanie z tego obiektu!
Bardzo sympatyczny obiekt dla dzieci, plusem przebieralnia rodzinna choć niepotrzebnie połączone są toalety z prysznicem. Ciepła woda dla dzieci zjeżdżalniw w wewnętrz i zewnętrz. Godne polecenia
Bardzo fajny basen. Czysto, woda ciepła, zjeżdżalnia, basenik dla dzieci, basen zewnętrzny, jakuzzi. Brak w środku czytnika do sprawdzenia czasu - jest tylko przy kasach, mimo tego sympatycznie Polecam
Niestety z przykroscia musze przyznać, że basen nie akceptuje karte duzej rodziny z innych miast... tylko z LESKA... A CO Z TYMI CO NIE NALEZĄ DO GMINY LESKO.. INNE MIAST NIE MAJĄ Z TYM PROBLEMU.
Przychodzę na basen przynajmniej raz w tygodniu. Niestety, nadal jest sytuacja, jak w opinii wyżej (ze stycznia, a jest sierpień). Mało, że panie sprzątające "krzątają" się już od godz. 21, to nawet ratownicy czyszczenie rurek basenowych również zaczynają o tej godzinie. Było tak również wczoraj-KLIENT w basenie, a PAN ratownik nad jego głową czyści śmierdzącym płynem rurki. W brodziku przed basenem piach, brud, bo PANIE sprzątające myły tam już maty z podłogi, pod prysznicami i w WC pełno brudnej piany, bo zaczęły już myć, a w szatni ani jednej maty na podłodze - ŚLIZGAWICA. Spowodowało to nawet upadek jednej z klientek. Gdy zaczynałam korzystać z tego basenu, wszystko działało. Obecnie od kilku miesięcy nie działają urządzenia masujące (3 szt. ) od strony basenu otwartego. Wprawdzie wczoraj leciała już tam woda, ale o żadnym działaniu nie może być mowy - ledwie leciała. Korzystam z tego basenu, bo jest blisko i w sumie byłby niezły, a poza tym przemiłe Panie na "bramkach".
Witam, wszystko ok, basen fajny, jestem w miarę regularnym klientem, ale.... zaskakująca dla mnie jest obecność Pań sprzątających w szatni męskiej, niby nic wielkiego, ale dlaczego o godz. 21, 30 Panie zachowują się tak jak gdyby basen był czynny do 21-wszej? Demonstracyjnie otwierają wszystkie szafki i sprzątają nie interesując się KLIENTAMI, którzy właśnie zakończyli pływanie i wyszli spod prysznica. Pomijam to, że jest zero intymności, ale wzrok Pań mówi jedno SPADAJ STĄD, koniec teraz sprzątam. Dlaczego nikt nie przeszkoli kobiet, że to właśnie z tych KLIENTÓW "żyje" basen, że to między innymi dzięki tym KLIENTOM dostają wynagrodzenie? A może za dużo wymagam?
               

   chcę podzielić się swoją opinią zgodnie z Regulaminem.
Wiem, że jeśli konkretnie opiszę co mi się nie podoba to daję szansę komuś by to zmienił. Jeśli tylko wyleję swoją złość, Świat będzie jeszcze gorszy.
Początek i status

Po powstaniu Zalewu Solińskiego, po roku 1968, na utworzonym półwyspie położonym po wschodniej stronie Polańczyka zaczęto budować domy wczasowe i sanatoria. W latach 1972 - 1973 wykonano odwierty IG-1 i IG-2 na głębokość 710 - 1144 m uzyskując dostęp do wód mineralnych. Niebawem, w roku 1974, rozpoczęto lecznictwo sanatoryjne.

Obecnie obowiązujący status uzdrowiska prawnie nadany w 1999 roku.

Położenie

Uzdrowisko położone jest w Beskidach Wschodnich w mezoregionie Bieszczady Zachodnie, nad Solinką, która wpadając do Sanu tworzy z nim Jezioro Solińskie.

W skład obszaru Uzdrowiska Polańczyk wchodzą: Polańczyk-Zdrój (jednostka pomocnicza Gminy), Osiedle Panorama, Osiedle Na Górce, Sołectwo Polańczyk i Sołectwo Myczków.

Klimat
Tutejszy klimat ma charakter podgórski, silnie bodźcowy w wyniku oddziaływania jezior (Solińskiego i Myczkowieckiego). Cechuje się częstym występowaniem mgieł i silnych wiatrów. Dni gorących jest około 20% w roku, dni bardzo mroźnych około 20-30%.
Naturalne surowce lecznicze
 1. "Polańczanka" odwiert IG-1 - woda mineralna 0,20% wodorowęglanowo-sodowa.
 2. "Solinianka" odwiert IG-2 - woda mineralna, swoista 0,86% chlorkowo-wodorowęglanowo-sodowa, jodkowa.
KIerunki lecznicze

W kurorcie prowadzone jest leczenie uzdrowiskowe w następujących kierunkach leczniczych:

 • choroby ortopedyczno-urazowe
 • choroby układu nerwowego
 • choroby reumatologiczne
 • choroby kardiologiczne i nadciśnienie
 • choroby górnych dróg oddechowych
 • choroby dolnych dróg oddechowych
 • cukrzyca
 • choroby endokrynologiczne
Urządzenia lecznictwa
 1. Park zdrojowy.
 2. Basen rehabilitacyjny w Sanatorium „Solinka”.
 3. Pijalnie wód leczniczych - w 4 obiektach sanatoryjnych.
 4. Ścieżki zdrowia i trasy rowerowe.
 5. Urządzony brzeg Zalewu Solińskiego.
 6. Deptak – ścieżka ruchowa.
Okoliczne formy ochrony przyrody
 1. Park Krajobrazowy Doliny Sanu.
 2. Ciśniańsko-Wetliński Park Krajobrazowy.
 3. Jaśliski Park Krajobrazowy.
 4. Park Krajobrazowy Gór Słonnyc.
 5. Rezerwaty Przyrody: "Koziniec", "Bobry w Uhercach", "Nad Jeziorem Myczkowieckim", "Przełom Sanu pod Grodziskiem", "Sine Wiry".
 6. Obszary Natura 2000:
  • "Bieszczady" - obszar ochrony ptaków i siedlisk,
  • "Dorzecze Górnego Sanu" - obszar ochrony siedlisk.

Teren obszaru Uzdrowiska objęty jest konserwatorską ochroną przyrody, tj. Wschodniobeskidzkim Obszarem Chronionego Krajobrazu.

Wyszukiwarka aquaparków
 • województwo
 • miejscowość
 • wielkość
 • różne
 • atrakcje
 • zjeżdżalnie
 • rodzaj
Ostatnio dodane opinie
Poznań: Termy Maltańskie
Gabi12301 (08.12.2023):
Basen super, ale czy organizatorzy Mistrzostw Polski mogliby zamknąć uprzejmie...
wszystkich opinii: 264
Żary: Pływalnia Wodnik
Boss (06.12.2023):
Generalnie średni poziom, jednak w Saunie parowej brak możliwości spłukania...
wszystkich opinii: 14
Wadowice: Kryta Pływalnia DELFIN
Nojo (03.12.2023):
Tragedia płacisz za wstęp a generalnie siedzisz w jacuzzi bo nigdzie niema...
wszystkich opinii: 2
Basen kąpielowy nierzadko jest miejscem, w którym przebywają małe dzieci. Według regulaminów na większości...
Waterplexx 5D to nazwa oryginalnego kina, do którego wręcz należy pójść w stroju kąpielowym. Dla każdego...
Grudzień 2023
PnWtŚrCzPtSoN
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031