Polskie aquaparki, baseny rekreacyjne, pływalnie z atrakcjami...

Kryta Pływalnia TROCLIK

ul. Gen. K. Sosnkowskiego 14
43-300

Bielsko-Biała


  
Rodzaj:
Pływalnia z atrakcjami

  
Ocena:
1.6 5 (na podst. 22 opinii)

  
Wielkość:
*



Nie polecam tego basenu. Non stop zarezerwowane prawie wszystkie tory! Szkółki zajmują bo kasa się liczy a klient indywidualny nie może sobie popływać bo tłum ludzi na wolnym tylko jednym torze. Coś tu nie gra!
Najgorszy basen w całym powiecie. Na recepcję nie idzie się dodzwonić, W PRZEBIERALNIACH SĄ KAMERY, a woda jest zanieczyszczona. SKANDAL!!! Dodatkowo na terenie basenu grasuje złodziej. Moje dzieci nabawiły się grzybicy stóp po wizycie na basenie, bo ktoś ukradł im klapki!!! Obecna jest również dyskryminacja - na zjeżdżalnie ratownicy nie chcieli mnie wpuścić ze względu na moją wagę. NIGDY nie byłem w tak odrażającej, niezorganizowanej placówce!!! Już nawet basen w Czechowicach jest lepszy. Radzę zatrudnienie nowych pracowników, bo aktualni ratownicy pozwalają młodemu pokoleniu się topić, a o wrednych recepcjonistkach nawet nie wspomnę. A jak już człowiek głodny i zmęczony po basenie chce coś zjeść, to trzeba zapier... do Kauflanda bo w bufecie ceny z kosmosu. Zalecam omijanie całego budynku szerokim łukiem. Ps. W damskiej toalecie jest dziura w suficie. Ps2. Nie jestem robotem!!!
Jechać z niesympatyczną obsługą
Najgorszy basen jaki widziałem i miałem okazję odwiedzić. Sam basen ok ale obsługa okropna niesympatyczna nieprzyjazna. Panie widać zmęczone pracą życiem chyba też. Nie polecam.
Basen sam w sobie spoko... ale obsługa fatalna bezczelna niesympatyczna mało uczynna zero pomocy widać przepracowane. A ochroniarz nad gorliwy ( zakaz kamerowania i robienia zdjęć) ciekawe obiekt chroniony czy co.... Dzieci przychodzące na szkółkę pływania traktowane jak zło konieczne zero współpracy najlepszy klient to brak klienta. Ogólnie nie polecam są lepsze obiekty wystarczy się rozejzeć.
Najgorszy basen na jakim byłam. Woda to sam syf (duży basen) a Panie na kasie bezczelne, wiecznie obrażone jakby posadzone za karę. Każdy inny basen będzie lepszy niż ten.
Czesto zajete tory przez szkolki w roznych godzinach, brak mydla w plynie pod prysznicem.
Panowie myjcie się, bo śmierdzi na torach jak sie plynie obok was, tak trzeba wejsc przed basenem pod prysznic, pobra mydlo z dozownika i nasmaowac nim cialo, nastepnie splukac..... dotyczy to tez dzieci z niektorymi rodzicami badz dziadkami
Widzę że nie tylko ja zauważyłem ratownika wpatrzonego w smartfona, a nie obserwującego ludzi. Ktoś tu napisał, ze nie pilnowali dzieci na małym basenie - skandal. Ale tak to jest jak ratownicy pracują na "państwowym" basenie bo maja plecy. A kierownik najwyżej im uwagę zwróci i nie zwolni. Moje spostrzeżenie to bezczelny dziadek pracujący na kotłowni i palący papierosy. Kiedy są otwarte drzwi do kotłowni, to smród papierosów wwiewa nad duży basen i pływaj sobie w smrodzie papierosa. Kierownikowi mówiłem i nadal bez zmian.
Pytanie do zarządu obiektu. Proszę podać jeden konkretny powód zamontowania kamery w strefie sauny, skoro są tam przyciski alarmowe jak komuś zrobi się słabo ? To amo dotyczy kamery w szatni męskiej. Jeżeli kamery te mają chronić przez zbokami i pedofilami, to może też najlepiej zamontować ukryte kamery (chyba że już są) nad każdym prysznicem i w toaletach, aby podglądający nas klientów mieliby frajdę na widok intymnych części i niezdrowo tym się jarali.
               

   chcę podzielić się swoją opinią zgodnie z Regulaminem.
Wiem, że jeśli konkretnie opiszę co mi się nie podoba to daję szansę komuś by to zmienił. Jeśli tylko wyleję swoją złość, Świat będzie jeszcze gorszy.
Początek i status

Solankę jodowo-bromową odkryto tu w roku 1856 podczas poszukiwań soli. Wkrótce z wielkim rozmachem zbudowano pierwsze obiekty: łazienki, dom zdrojowy, pijalnię oraz pensjonat. Założycielami uzdrowiska byli: pszczyński lekarz, chirurg i położnik A. Bäbel, budowniczy W. Czech i dwaj kupcy H. Schiller i J. Lustig. W maju 1862 roku rozpoczął się pierwszy sezon kuracyjny.

Obecnie obowiązujący status uzdrowiska prawnie nadany w 1967 roku.

Położenie
Goczałkowice-Zdrój położone są na Górnym Śląsku w Dolinie Górnej Wisły (będącej częścią Kotliny Oświęcimskiej), nieopodal od brzegu rzeki Wisły nad Jeziorem Goczałkowickim. Od południowego wschodu otaczają uzdrowisko pasma Beskidu, od północy rozlegle Lasy Pszczyńskie.
Naturalne surowce lecznicze
  1. Mineralna woda swoista, 7,5% chlorkowo-sodowa (solanka) jodkowa, żelazista z odwiertów: „Goczałkowice Nowy-1” (GN-1) i „Goczałkowice-21” (G-21).
  2. Mineralna woda swoista, 6,3% chlorkowo-sodowa (solanka) jodkowa, żelazista z odwiertu „Goczałkowice Nowy-2” (GN-2).
  3. Torf leczniczy (borowina) typu niskiego ze złoża „Rudołtowice”.
KIerunki lecznicze

W kurorcie prowadzone jest leczenie uzdrowiskowe w następujących kierunkach leczniczych:

  • choroby ortopedyczno-urazowe
  • choroby układu nerwowego
  • choroby reumatologiczne
  • osteoporoza
Urządzenia lecznictwa
  1. Basen leczniczo – rehabilitacyjny zlokalizowany w Zakładzie Przyrodoleczniczym, pawilon I (wymiary: 16 x 9,5 m, głębokość 1,0-1,7 m, napełniany rozcieńczoną solanką).
  2. Basen rehabilitacyjny zlokalizowany w Szpitalu Uzdrowiskowym „Stokrotka” (wymiary: 10,6 x 3,7 m, głębokość 0,8–1,1 m).
  3. Basen „Goczuś” zlokalizowany przy ulicy Powstańców Śląskich 3 (basen sportowy, basen treningowy, brodzik, jacuzzi, sauna, zjeżdżalnia).
  4. Park Zdrojowy.
Okoliczne formy ochrony przyrody
  1. Obszar Specjalnej Ochrony Ptaków Natura 2000 „Dolina Górnej Wisły".
  2. Specjalny Obszar Ochrony „Zbiornik Goczałkowicki - ujście Wisły i Bajerki”.
Początek i status

Po odkryciu rud żelaza w 1772 roku uruchomiono w Ustroniu hutę co miało późniejszy wpływ na rozwój uzdrowiska. Hutnicy zauważyli, że kąpiele w wodzie ogrzanej płynnym żużlem łagodzą dolegliwości reumatyczne. Na polecenie arcyksięcia Alberta w 1804 roku wybudowano specjalną łaźnię, a skuteczność gorących wód została potwierdzona badaniami lekarskimi.

W XIX wieku odkryto w okolicach Ustronia pokłady borowiny i źródło wód żelazistych. W roku 1901 powstał Zakład Kąpieli Borowinowych, w którym zaczęto przeprowadzać zabiegi lecznicze.

Obecnie obowiązujący status uzdrowiska prawnie nadany w 1967 roku.

Położenie
Miejscowość położona jest na północnych stokach Beskidu Śląskiego w dolinie rzeki Wisły pomiędzy Czantorią Wielką (995 m n.p.m.) i Równicą (884 m n.p.m.), tuż przy granicy z Czechami.
Naturalne surowce lecznicze
  1. Ujęcie nr U-3 - woda mineralna, swoista 10,05% chlorkowo-sodowo-wapniowa (solanka), jodkowa, żelazistej, termalna.
  2. Ujęcie nr U-3A - woda mineralna, swoista 12,96% chlorkowo-sodowo-wapniowa (solanka), fluorkowa, jodkowa, żelazistej, termalna.
KIerunki lecznicze

W kurorcie prowadzone jest leczenie uzdrowiskowe w następujących kierunkach leczniczych:

  • choroby ortopedyczno-urazowe
  • choroby układu nerwowego
  • choroby reumatologiczne
  • choroby kardiologiczne i nadciśnienie
  • choroby naczyń obwodowych
  • choroby górnych dróg oddechowych
  • choroby dolnych dróg oddechowych
  • cukrzyca
  • otyłość
  • osteoporoza
Urządzenia lecznictwa
  1. Park Zdrojowy ze ścieżkami spacerowymi i dydaktycznymi, inhalacyjną fontanną solankową i urządzeniami do ćwiczeń - ul. Sanatoryjna, nieopodal Uzdrowiskowego Zakładu Przyrodoleczniczego.
  2. Pijalnia Wód ze źródła "Zygmunt" - architekturą nawiązuje do charakterystycznych ustrońskich piramid, ul. Sanatoryjna 9, w Parku Zdrojowym.
  3. Baseny solankowe - Uzdrowiskowy Zakład Przyrodoleczniczy, ul. Sanatoryjna 7.
  4. Basen rehabilitacyjny - Śląski Szpital Reumatologiczno-Rehabilitacyjny, ul. Szpitalna 11.
Okoliczne formy ochrony przyrody
  1. Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego.
  2. "Czantoria" - rezerwat leśny.
  3. Obszary Natura 2000:
    • "Beskid Śląski" - obszar ochrony ptaków, ważna ostoja dla głuszca, sóweczki, puchacza, puszczyka uralskiego, muchołówki białoszyjej, bociana czarnego, dzięcioła trójpalczastego i zielonosiwego,
    • "Beskid Śląski" - obszar ochrony siedlisk, jednymi z najcenniejszych są zachowane fragmenty lasu jodłowo-bukowo-świerkowego o charakterze naturalnym, usytuowane na północno-zachodnich stokach Baraniej Góry.
Wyszukiwarka aquaparków
  • województwo
  • miejscowość
  • wielkość
  • różne
  • atrakcje
  • zjeżdżalnie
  • rodzaj
Ostatnio dodane opinie
Suchy Las: Park Wodny Octopus
Dosia (24.03.2024):
Uważam że basen pływalnia jest w porządku czysto dość sprawnie to idzie...
wszystkich opinii: 53
Poznań: Termy Maltańskie
Dosia (24.03.2024):
Uważam że basen, pływalnia to już nie to co było kiedyś ciągle coś zepsute...
wszystkich opinii: 266
Redzikowo: Park Wodny
Kolega wyderki (23.03.2024):
Witam odwiedziłem basen w tygodniu i na dzień dobry dowiedziałem się że...
wszystkich opinii: 41
Skóra, która uległa przerwaniu w wyniku skaleczenia czy otarcia, staje się bardzo podatna na zakażenia...
Japoński park rozrywki Nagashima Spaland słynie z najdłuższej na świecie kolejki górskiej (prawie 2,5...
Marzec 2024
PnWtŚrCzPtSoN
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031