Polskie aquaparki, baseny rekreacyjne, pływalnie z atrakcjami...

Pływalnia SGGW

ul. Ciszewskiego 10
02-786

Warszawa


  
Rodzaj:
Pływalnia z atrakcjami

  
Ocena:
4.2 5 (na podst. 5 opinii)

  
Wielkość:
*



Mieszkam w okolicy i byłem na tym basenie wielokrotnie, mam wykupioną kartę na basen. Dzieci i żona chodzili na naukę pływania. Moja opinia jest jak najbardziej pozytywna. Basen głównie jest przeznaczony do pływania sportowego lub rekreacyjnego, a nie do zabaw w wodzie. Zalety: czysto - woda w basenie oraz szatnie, łazienki. Miła i pomocna obsługa. I co najważniejsze odpowiedzialni ratownicy. Cały czas czuwają i często zwracają uwagę jeżeli ktoś biega lub wskakuje do basenu. Do uwag z innych opinii o braku szatni rodzinnej - jest taka szatnia, chyba razem z szatnią dla osób niepełnosprawnych. Ale z doświadczenia wiem, że lepiej korzystać z oddzielnych szatni dla mężczyzn i kobiet. Nawet mniejsze dzieci uczą się samodzielności. Przy malutkich dzieciach nie ma problemu by chłopiec lub dziewczynka weszła z rodzicem do dowolnej szatni. Czasami trzeba poczekać na wejście ale to dobrze że wpuszczają limitowaną ilość osób, nie ma przez to tłoku na basenie. Wady - bar, mały i z min. menu.
Byliśmy tam dziś. Rzeczywiście brak szatni rodzinnej utrudnia znacznie wejście. Nie ma jak wejść ojciec z córką. Sam basen całkiem fajny, choć zjeżdżalnia nie równa w środku i można się podrapać, lub pozaciągać kostium. Woda czysta, bez glutów na dnie. Na minus dodam jeszcze ograniczoną ilość bransoletek wejściowych. Mimo, iż nie było tłoku na basenie musieliśmy czekać, aż ktoś wyjdzie. Ogólnie polecam. Cena 16 zł za dorosłą osobę jest znacznie atrakcyjniejsza, niż np. 26 na Warszawiance, gdzie warunki podobne, choć atrakcji więcej.
Bardzo fajny obiekt, miła obsługa, czyściutko... brawo!!! Dodatkowe atrakcje jak sauny, korty tenisowe czy siłownia sprawiają, że można tam miło spędzić czas! Polecam!
uważam Pływalnie SGGW za jeden z lepszych obiektów tego typu w Warszawie. Obiekt zadbany z dużą ilością atrakcji basenowych. Bardzo dobrze zarządzany! Z uwagi na fakt iż spełnia dwie funkcje godząc dużą ilość zajeć studentów SGGW jak również działalność komercyjną uważam iż zasługuje na pozytywną opinię!
Stanowczo odradzam dla rodzica z dzieckiem (córka z ojcem albo syn z matką) - brak szatni rodzinnej, a od ok 2 miesięcy uniemożliwiają korzystanie z szatni dla niepełnosprawnych. Czyli małe dzieci są narażane na oglądanie widoków, których nie powinny oglądać - z drugiej strony to raj dla pedofilów, którzy chcieliby sobie popatrzeć. Kierownictwo uważa że jak się nie podoba to "nie trzeba tu przychodzić"
               

   chcę podzielić się swoją opinią zgodnie z Regulaminem.
Wiem, że jeśli konkretnie opiszę co mi się nie podoba to daję szansę komuś by to zmienił. Jeśli tylko wyleję swoją złość, Świat będzie jeszcze gorszy.
Początek i status

Historia Konstancina jako uzdrowiska sięga 1897 roku. Wtedy to hrabia Witold Skórzewski oraz hrabia Władysław Mielżyński podjęli się budowy podwarszawskiego letniska. Przeznaczone było one dla warszawskiej elity kupców, fabrykantów, finansistów.

Równolegle rozwijało się letnisko Skolimów. Hugon Seydel (konsul honorowy Królestwa Serbii) założył tu park na swoim prywatnym terenie oraz wybudował zakład przyrodoleczniczy Hugonówka, przystań kajakową i kąpielisko.

W roku 1965 odkryto złoża leczniczej solanki, a pod koniec lat siedemdziesiątych XX wieku oddano do użytku tężnię solankową.

Obecnie obowiązujący status uzdrowiska prawnie nadany w 1967 roku.

Położenie

Miasto powstało w 1969 roku w wyniku administracyjnego połączenia miast Skolimów-Konstancin i Jeziorna oraz kilku okolicznych wsi. Integralnymi częściami miasta są m.in. Chylice, Królewska Góra i Klarysew.

Uzdrowisko położone jest na styku Równiny Warszawskiej i Doliny Środkowej Wisły, nad rzeką Jeziorką oraz jej dopływami: Małą i Wierzbną. Otoczone jest od południa i wschodu lasami Chojnowsko-Słomczyńskimi, a od północy Lasem Kabackim.

Klimat
Poprzez zróżnicowane bodźce klimatyczne posiada walory hartujące układ termoregulacyjny.
Naturalne surowce lecznicze
Na obszarze uzdrowiska Konstancin-Jeziorna znajduje się odwiert „Warszawa IG-1”, z którego wydobywana jest woda lecznicza mineralna, swoista, 7,5% chlorkowo-sodowa (solanka), żelazista, jodkowa, hipotermalna.
KIerunki lecznicze

W kurorcie prowadzone jest leczenie uzdrowiskowe w następujących kierunkach leczniczych:

  • choroby układu nerwowego
  • choroby kardiologiczne i nadciśnienie
  • choroby górnych dróg oddechowych
Urządzenia lecznictwa
  1. Tężnia Solankowa wraz z odwiertem solanki - ul. Sienkiewicza 1.
  2. Park Zdrojowy - ul. Sienkiewicza.
  3. Basen rehabilitacyjny - Szpital Rehabilitacji Nurologicznej i Schorzeń Ruchu, ul. Sue Ryder 1.
  4. Ścieżka Zdrowia z urządzeniami do ćwiczeń - na terenie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego.
Okoliczne formy ochrony przyrody
Na południe od Konstancina-Jeziorny rozciągają się tereny Chojnowskiego Parku Krajobrazowego z wytyczonymi rezerwatami i obszarami Natura 2000.
Wyszukiwarka aquaparków
  • województwo
  • miejscowość
  • wielkość
  • różne
  • atrakcje
  • zjeżdżalnie
  • rodzaj
Ostatnio dodane opinie
Suchy Las: Park Wodny Octopus
Dosia (24.03.2024):
Uważam że basen pływalnia jest w porządku czysto dość sprawnie to idzie...
wszystkich opinii: 53
Poznań: Termy Maltańskie
Dosia (24.03.2024):
Uważam że basen, pływalnia to już nie to co było kiedyś ciągle coś zepsute...
wszystkich opinii: 266
Redzikowo: Park Wodny
Kolega wyderki (23.03.2024):
Witam odwiedziłem basen w tygodniu i na dzień dobry dowiedziałem się że...
wszystkich opinii: 41
Państwowy Zakład Higieny oraz Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i Centrum Kontroli i Profilaktyki Chorób...
W słowackiej miejscowości Poprad nazywanej bramą do Tatr Wysokich znajduje się jeden z największych tatrzańskich...
Marzec 2024
PnWtŚrCzPtSoN
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031