Polskie aquaparki, baseny rekreacyjne, pływalnie z atrakcjami...

Baseny Mineralne Solec-Zdrój

ul. Partyzantów 18
28-131

Solec-Zdrój


  
Rodzaj:
Rekreacyjny

  
Ocena:
3.2 5 (na podst. 9 opinii)

  
Wielkość:
*

Rok otwarcia: 201310 lat temu siarka byla inna. Teraz wszedzie kroluje chlor, ktorego nawet w pralce wyprac nie mozna po powrocie. Na duzym basenie na lozkach wodnych chlor w oczy. W basenie diarkowym mimp ogloszen na scianie ciszy nie ma jak na jarmarku. Kiedys byla muzyka relaksacyjna i spokoj?juz chyba najsilniejsza ta siarka nie jest w pirownaniu ze Slowavja i Wegrami???
Cena z kosmosu. Atrakcji mało. Byłem raz i więcej już nie pojadę.
Zdecydowanie za zimna woda dla małego dziecka mogła by być wyższa temperatura chociaż o te 3-4st
Bylismy tam w polowie maja 2017, baseny ok tylko ten na zewnatrz w nim woda zimna w ktörej uczyli dzieci plywac, bez litosci w takiej zimnej wodzie. Po pobycie w wodzie zglodnielismy i skorzystalismy z reustauracji,,, Boze miej w opiece zoladki konsumentöw, podaja na papierowych tackach nie wiem ile lat miala panierka do kotleta pewnie to tajemnica kucharza a duszona kapusta bardzo kwasna, nie wiem dlaczego nie robia tego ze swierzej, no i co widzialem to nie wiem jak mozna robic salatke do placka po wegiersku z dwuch skladniköw tj kiszonego ogörka i swierzej papryki.
zaczynam od minusa czyli ceny, niestety jest drogo, staram się znaleźć jednak w tym taki plus, że może dzięki temu nie jest bardzo tłoczno (chociaż będąc tam w okresie letnim musieliśmy czekać na wejście ze względu na pełny stan). Jednak to miejsce przyciąga a zwłaszcza basen siarkowy i saunarium. Byłem tam z żoną jeszcze parę razy od jakiegoś czasu obsługa przy wejściu informuje o zmianie regulaminu korzystania z sauny tzn. że jest to strefa nagości i należy korzystać z tego miejsca bez stroju za taką zmianę należy się kierownictwu duży plus, dobrze, że postanowiono zadbać o to by ludzie korzystali z sauny tak jak korzystać się powinno, niestety zmiana regulaminu nie jest umieszczona na stronie internetowej należałoby również zadbać by przy wejściu znalazł się odpowiedni piktogram informujący o strefie nagości. Niestety większość korzystających z sauny nie przejmuje się informacjami obsługi i wciąć sauna pozostaje "smażalnią gaci". Mam nadzieję, że z czasem zmieni się to na lepsze.
Odwiedzam ten basen zawsze będąc w okolicy Solca. Powiem to co boli najbardziej :WYSOKA CENA I JESZCZE RAZ WYSOKA CENA !!! Biorąc basen razem z sauną można pójść z torbami, a jeszcze zabroniono naliczania minutowego w saunie. ?!? Widocznie nastawienie jest na kasiastego kuracjusza, ale pamiętajcie-czas was zrewiduje.
Pojechałem 1 raz i teraz chce jeszcze :)
Zabrałem żone z małym na sobote! Było super! Ja głównie siedziałem w leczniczym siarkowym - mój kręgosłup - mam nadzieje, że pomoże. Ogólnie spoko - fajna, tania knajpka - dobre jedzenie.
super, moim zdaniem najlepsze w Polsce no i mineralne! wow
               

   chcę podzielić się swoją opinią zgodnie z Regulaminem.
Wiem, że jeśli konkretnie opiszę co mi się nie podoba to daję szansę komuś by to zmienił. Jeśli tylko wyleję swoją złość, Świat będzie jeszcze gorszy.
Początek i status

W 1815 roku radca górniczy Królestwa Polskiego inżynier Becker w trakcie poszukiwania soli kamiennej odkrył we wsi źródła wód mineralnych. Niebawem zaczęto wykorzystywać właściwości lecznicze wód bogatych w związki siarki. Nieco później powstały drewniane łazienki, dom dla kuracjuszy i pijalnia wód. Rok 1837 stał się oficjalną datą powstania uzdrowiska.

Obecnie obowiązujący status uzdrowiska prawnie nadany w 1967 roku.

Położenie

Wieś Solec-zdrój położona jest na łagodnym wzniesieniu na skraju Wyżyny Małopolskiej i Kotliny Sandomierskiej w obrębie Niecki Nidziańskiej nad rzeką Rzoską.

Obszar uzdrowiska obejmuje powierzchnię całej gminy Solec-Zdrój, w skład której wchodzi 19 sołectw: Chinków, Kików, Kolonia Zagajów, Ludwinów, Magierów, Piasek Mały, Piestrzec, Solec-Zdrój, Strażnik, Sułkowice, Świniary, Wełnin, Włosnowice, Zagaje Kikowskie, Zagajów, Zagórzany, Zborów, Zielonki, Żuków.

Działanie lecznicze
Wody z uwagi na stężenie związków siarki kwalifikują się do silnie aktywnych wód mających właściwości rozmiękczające i złuszczające naskórek. Zwiększa to proces przenikania związków aktywnych, zwłaszcza siarki dwuwartościowej i jodu do narządów wewnętrznych zmienionych chorobowo, w których następują reakcje korygujące, zwłaszcza w chrząstkach stawowych i układzie krążenia oraz narządach ruchu.
Klimat
Okres najdogodniejszy do klimatoterapii trwa od połowy kwietnia do połowy października. Strefa korzystna do leczenia uzdrowiskowego znajduje się w obrębie parku zdrojowego oraz wewnątrz lasów sosnowych, z uwagi na występowanie olejków eterycznych. Warunki bioklimatyczne są przyjazne dla wszelkich form klimatoterapii – terapii ruchowej łagodnej i intensywnej, stosowanej w rehabilitacji i profilaktyce.
Naturalne surowce lecznicze
 1. Szyb Solecki - woda mineralna, swoista 1,99% chlorkowo-sodowa, siarczkowa, jodkowa.
 2. Solec 2- Karol - woda mineralna, swoista 2,0% chlorkowo-sodowa, siarczkowa, jodkowa.
 3. Solec 2B - woda mineralna, swoista 1,55% chlorkowo-sodowa, siarczkowa, jodkowa.
 4. Malina - woda mineralna, swoista 3,97% chlorkowo-sodowa (solanka), siarczkowa, jodkowa.
KIerunki lecznicze

W kurorcie prowadzone jest leczenie uzdrowiskowe w następujących kierunkach leczniczych:

 • choroby ortopedyczno-urazowe
 • choroby układu nerwowego
 • choroby reumatologiczne
 • osteoporoza
 • choroby skóry
Urządzenia lecznictwa
 1. Urządzony park zdrojowy - 11 ha.
 2. Ścieżki ruchowe w obrębie parku zdrojowego.
 3. Basen rehabilitacyjny w Centrum Rehabilitacji „Malinowy Zdrój”.
 4. Baseny Mineralne - m.in. basen solankowy oraz rekreacyjny, zabiegi z zakresu hydroterapii, balneoterapii, kinezyterapii oraz masaże.
 5. Pijalnia wód leczniczych w zakładzie przyrodoleczniczym (Łazienki).
Okoliczne formy ochrony przyrody
Północne rejony gminy wchodzą w granice Szanieckiego Parku Krajobrazowego.
Początek i status

Pierwsza wzmianka o bogactwie tego regionu - solankach - pochodzi z roku 1252. Wówczas Bolesław Wstydliwy, książę krakowski i sandomierski, za namową swej siostry Salomei, w immunitecie skarbowym zezwolił klasztorowi Norbertanów na eksploatację miejscowej solanki.

Pierwsze badania nad buskimi solankami przeprowadzono w 1808 roku. Do zdroju zaczęli przyjeżdżać kuracjusze. W roku 1836 w sąsiedztwie źródeł, na obrzeżach Buska, otwarto zakład kąpielowy o 66 wannach. Budynek powstał według projektu wybitnego architekta Henryka Marconiego. Obok zbudowano pawilony dla kuracjuszy, założony został również park zdrojowy.

Obecnie obowiązujący status uzdrowiska prawnie nadany w 1967 roku.

Położenie
Busko leży na Wyżynie Małopolskiej w Niecce Nidzańskiej i rozciąga się na zboczach Garbu Wójczańsko-Pińczowskiego.
Działanie lecznicze

Woda siarczkowa jest rzadko spotykaną wodą leczniczą. Zawiera siarczki z uwalniającym się siarkowodorem oraz liczne ilości jodu, bromu, fluoru, boru i wielu innych mikroelementów, wapń, magnez i selen. Woda siarczkowa stosowana jest do kąpieli, inhalacji, kuracji pitnej, irygacji kobiecych i płukań przyzębia.

Solanka jodkowo-bromkowa to ceniona woda lecznicza o swoistych właściwościach zawierająca jod i selen. Znajduje swoje zastosowanie niektórych chorobach układu krążenia oraz układu wegetatywnego. 2,2% solanki jodkowo-bromkowej stosowanej w kuracji pitnej ma działanie przeciwmiażdżycowe. Zawartość jodu w solance sięga 5 mg/l co daje znakomite rezultaty w leczeniu deficytu jodu. Buskie wody mają działanie przeciwzapalne, przeciwreumatyczne, odtruwające i regeneracyjne. Obniżają także poziom cholesterolu, trójglicerydów, hamują agregację płytek krwi i jej krzepliwość i działają fibrynolitycznie zapobiegając miażdżycy.

Naturalne surowce lecznicze
 1. "Wiesława" - woda mineralna, swoista 1,4% chlorkowo-sodowa, siarczkowa, jodkowa.
 2. "Michał" - woda mineralna, swoista 1,4% chlorkowo-sodowa, siarczkowa, jodkowa.
 3. "Anna" - woda mineralna, swoista 1,3% chlorkowo-sodowa, siarczkowa, jodkowa.
 4. "Ignacy" - woda mineralna, swoista 1,5% chlorkowo-sodowa, siarczkowa, jodkowa.
 5. "Henryk" - woda mineralna, swoista 2,3% chlorkowo-sodowa, siarczkowa, jodowa, fluorkowa, żelazista.
 6. "Małgorzata" - woda mineralna, swoista 7,1% chlorkowo-sodowa (solanka), jodkowa, żelazista.
KIerunki lecznicze

W kurorcie prowadzone jest leczenie uzdrowiskowe w następujących kierunkach leczniczych:

 • choroby ortopedyczno-urazowe
 • choroby układu nerwowego
 • choroby reumatologiczne
 • choroby kardiologiczne i nadciśnienie
 • osteoporoza
 • choroby skóry
Urządzenia lecznictwa
 1. Pijalnia uzdrowiskowa - Sanatorium Uzdrowiskowe „Marconi”.
 2. Rehabilitacyjny basen uzdrowiskowy - 21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo – Rehabilitacyjny (parametry: 8,0 m x 5,0 m, głęb. 1,30 m do 1,40 m; 17,5 m x 6 m, głęb. 1,20 m do 1,40 m).
 3. Rehabilitacyjny basen uzdrowiskowy - Uzdrowiskowy Szpital Kompleksowej Rehabilitacji „Krystyna” (parametry: 17 m x 7,0 m, głęb. 0,90 m do 1,30 m).
 4. Rehabilitacyjny basen uzdrowiskowy - Specjalistyczny Szpital Ortopedyczno Rehabilitacyjny „Górka” im. dra Szymona Starkiewicza (parametry: 7,5 m x 6,0 m, głęb. 0,90 m do 1,60 m).
 5. Rehabilitacyjny basen uzdrowiskowy - Sanatorium Uzdrowiskowe „Nida-Zdrój” Sp. z o.o. (parametry: 10,5 m x 7,0 m, głęb. 0,90 m do 1,30 m).
 6. Rehabilitacyjny basen uzdrowiskowy - Sanatorium „Włókniarz” (parametry: 9,0 m x 7,0 m, głęb. 0,8 m do 1,60 m).
 7. Park uzdrowiskowy i urządzone ścieżki zdrowia.
Produkty uzdrowiskowe
 1. Naturalna woda mineralna Buskowianka.
 2. Preparaty lecznicze i kosmetyki marki Sulphur produkowane na bazie wód leczniczych Buska-Zdroju i Solca-Zdroju oraz borowin.
Wyszukiwarka aquaparków
 • województwo
 • miejscowość
 • wielkość
 • różne
 • atrakcje
 • zjeżdżalnie
 • rodzaj
Ostatnio dodane opinie
Łódź: Aquapark FALA
Dorota (10.04.2024):
Masę brudu na dnie basenach najgorsze to brodziki brud na dnie i pływający...
wszystkich opinii: 149
Oława: TERMY JAKUBA
Tom (08.04.2024):
Nie polecam panie nie miłe i dzieci nie mogły że zjeżdżalni zjeżdżać bo...
wszystkich opinii: 46
Łódź: Aquapark FALA
Piotr (07.04.2024):
Strefa saun jest super! Poprawna kultura saunowania, szeroka oferta saun,...
wszystkich opinii: 149
Oczywiście bez analizy chemicznej i bakteriologicznej nie jest to możliwe. Jesteśmy zmuszeni do zaufania...
Zimowa aura w Polsce nie sprzyja wodnym sportom na odkrytych akwenach. Stąd też niektóre z nich przenoszone...
Kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930