Polskie aquaparki, baseny rekreacyjne, pływalnie z atrakcjami...

Termy Poddębice

ul. A. Mickiewicza 19
99-200

Poddębice


  
Rodzaj:
Rekreacyjny
Geotermalny

  
Ocena:
4.2 5 (na podst. 5 opinii)

  
Wielkość:
**

Rok otwarcia: 2022Oszustwo na stronie term. Są cztery baseny a nie siedem. Jeden z wodą ciepłą wewnątrz i na zewnątrz, drugi z wodą chłodniejszą z dodatkowymi torami do pływania i dwa małe baseny dla dzieci. Szkoda że na cały kompleks jest jeden pisuar przy basenach. Zarządzający zachęcają tym samym chyba do sikania w basenach! Poza tym obiekt czysty, zadbany i ładnie wykończony, szkoda że projektantom zabrakło pomysłu aby zaprojektować choć jeden basen w zielonej polanie gdzie można rozbić legowisko piknikowe.
Atmosfera bardziej kameralna, można spokojnie obserwować co robią dzieci mimo iż większość części basenu jest na powietrzu jest dużo czyściej niż w Uniejowie. Cena porównywalna, Respektują art. 30 a ustawy o weteranach działań poza granicami państwa. Zgodnie z nim, weteran i weteran poszkodowany korzystają bezpłatnie z hali sportowej, siłowni i pływalni, będących w zasobie jednostek samorządu terytorialnego. Na potwierdzenie prawa do korzystania z uprawnień należy po okazać legitymacje weterana. Polecam warto, rwąca rzeka szybsza niż w Uniejowie i co najważniejsze dla maluchów idealne miejsce.
Generalnie obiekt super, czysto przestronnie, minusem jest brak parasoli przy leżakach ( praktycznie nie ma ich w ogóle. Mam jednak uwagę do restauracji, gdzie przyrządza się sałatki z podgniłej już sałaty, ktoś powinien zadbać o jakość.
Proszę o wprowadzenie na basenie regulaminu który określa strój. Pływanie w koszulkach, czapkach z daszkiem, zegarkach i okularach przeciwsłonecznych. To żart? Połączenie basenu głębokiego dla chcących popływać z brodzikami, nie jest dobrym pomysłem gdyż przechodzą ludzie nie znający zasad pływania stoją na torach, płyną pod prąd. Należy zachować ruch prawostronny, jakby ktoś nie wiedział. Może ratownicy mogliby zwracać uwagę? Nigdzie nie widziałam takich cyrków. To dopiero nowo otwarte termy i warto zadbać o odpowiedni poziom korzystania z nich.
Miła obsługa, czysto. Polecam
               

   chcę podzielić się swoją opinią zgodnie z Regulaminem.
Wiem, że jeśli konkretnie opiszę co mi się nie podoba to daję szansę komuś by to zmienił. Jeśli tylko wyleję swoją złość, Świat będzie jeszcze gorszy.
Kompleks basenowy oferuje kąpiele w solankowej wodzie termalnej. Obiekt położony jest nad Wartą tuż u podnóża odrestaurowanego XIV-wiecznego zamku - dawnej rezydencji arcybiskupów gnieźnieńskich.
Początek i status

Wykonano tu w latach: 1978 i 1990-1991 do celów grzewczych 3 odwierty do stropu górnej jury, którymi ujęto wody z piaskowców dolnej kredy. Dopiero w latach późniejszych woda zaczęła być wykorzystywana do celów balneoterapii.

Obecnie obowiązujący status uzdrowiska prawnie nadany w 2012 roku.

Położenie

Środkową, wschodnią i południową część gminy tworzy płaska równina zwana Kotliną Uniejowską. Od zachodu graniczy z nią rozległa dolina Warty, a od północy dolina Neru.

Obszar Uzdrowiska Uniejów obejmuje wydzieloną powierzchnię gminy Uniejów, w skład której wchodzi miasto Uniejów i 4 sołectwa gminy Uniejów: Zieleń, Spycimierz, Spycimierz–Kolonia, Człopy.

Klimat

Średnia roczna temperatura powietrza wynosi 8°C (styczeń – minus 2,7°C, lipiec – plus 18,2°C). Przez około 82 dni średnia dobowa temperatura powietrza wynosi poniżej 0°C, a przez ponad 100 dni można cieszyć się temperatura powyżej 15°C.

Liczba dni pochmurnych w ciągu roku wynosi około 130, natomiast dni słonecznych – około 45.

Średnie opady atmosferyczne wynoszą około 520 mm. Statystycznie najbardziej deszczowy jest lipiec (77 mm), a najmniej opadów odnotowuje się w lutym (27 mm).

Naturalne surowce lecznicze

Woda mineralna - swoista, 0,63% chlorkowo-sodowa, hipertermalna.

Wody termalne w rejonie Uniejowa posiadają temperaturę 68°C.

KIerunki lecznicze

W kurorcie prowadzone jest leczenie uzdrowiskowe w następujących kierunkach leczniczych:

 • choroby ortopedyczno-urazowe
 • choroby układu nerwowego
 • choroby reumatologiczne
 • choroby naczyń obwodowych
 • choroby skóry
Urządzenia lecznictwa
 1. Park zdrojowy - 34 ha.
 2. „Termy Uniejów” - baseny rehabilitacyjne i rekreacyjne.
 3. Dwie wyznaczone ścieżki zdrowia.
 4. Urządzony brzeg rzeki Warty.
Okoliczne formy ochrony przyrody
 1. Obszar specjalnej ochrony Natura 2000 „Dolina Środkowej Warty” powołany w 2004 roku, zajmuje 3758,80 ha powierzchni gminy.
 2. Nadwarciański Obszar Chronionego Krajobrazu – powołany w 1998 roku.
 3. Zespoły przyrodniczo-krajobrazowe „Zieleń I” i „Zieleń II” utworzone w 2004 i 2006 r.
Wyszukiwarka aquaparków
 • województwo
 • miejscowość
 • wielkość
 • różne
 • atrakcje
 • zjeżdżalnie
 • rodzaj
Ostatnio dodane opinie
Poznań: Termy Maltańskie
Marcin (02.10.2023):
Niestety woda zbyt zima jak na termy bo 31 stopni tyle to jest we wszystkich...
wszystkich opinii: 262
Pleszew: Park Wodny PLANTY
Małgorzata (28.09.2023):
Mój syn tam chodzi że szkoły w slawoszewie i na 2 lekcji każą całemu wejść...
wszystkich opinii: 9
Rypin: Rypińskie Centrum Sportu
Grzegorz (25.09.2023):
Witam te opinie o basenie, nie które to nie prawda. Fajny basen dla dzieci...
wszystkich opinii: 30
Dezynfekcja konieczna jest do usuwania bakterii, grzybów i glonów nie tylko chorobotwórczych ale tych...
Ten szczególny rodzaj basenu jest realizacją koncepcji niecki z tzw. negatywną lub bezkresną krawędzią...
Październik 2023
PnWtŚrCzPtSoN
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031