Gorące nowości po odmrożeniu aquaparków

Gorące nowości po odmrożeniu aquaparków

Pomimo zmrożenia gospodarki w wielu parkach wodnych trwały prace budowlane i modernizacyjne. Niektóre parki wykorzystały przerwę na konieczne remonty, niektóre zaś postawiły na zmiany. Dzięki temu teraz, kiedy aquaparki w większości są już otwarte można obserwować efekty. Z niecierpliwością czekamy też na otwarcie nowego parku wodnego, który jest już na finiszu budowy...

Wulkan nad Maltą
Termy Maltańskie w Poznaniu od 19 czerwca zapraszają do wnętrza o nowej aranżacji. Główną atrakcją jest wulkan, który wybucha efektami świetlnymi i dźwiękowymi przenosząc kąpiących się gości pod Mauna Kea na Hawajach. Niektóre ze ścian oplotła prawdziwa roślinność specjalnie dobrana do specyficznych warunków wnętrza. Rośliny rosną w 8 tysiącach doniczek. Nieco na uboczu zaaranżowano strefę chilloutu. W drewnianej altanie w otoczeniu pnączy zainstalowane wiszące fotele zachęcają do zabujania się i zakręcenia. Wodnego relaksu zaznać natomiast można w trzech nowych przelewowych basenach kaskadowych z hydromasażem. "Złote Kaskady" swym wystrojem nawiązują do skalnej groty z potężnymi stalaktytami, aczkolwiek nacieki to jedynie drewniane wykroje. Dla najmłodszych powstał wodny plac zabaw wypełniony armatkami wodnymi, sikawkami, młynkami i tunelami. Hala basenowa otrzymała nowe, niższe sklepienie, które niweluje odczucie przebywania w hali fabrycznej. Wiele drewnianych motywów i prawdziwa roślinność wpływać ma na jeszcze większą poprawę samopoczucia. Hala stała się bardziej ekskluzywna.
Nowe zjeżdżalnie na Fali
Łódzki aquapark Fala działa od 26 czerwca. Największą atrakcją tego lata będą całkiem nowe zjeżdżalnie. Mierząca 22 metry wysokości wieża stanęła tuż obok już istniejącej. Zjazdy będą odbywać się z niej czterema multimedialnymi rurami:
 • pontonową z cebulą (dł.140 m),
 • pontonową z dwunastometrowymi rożkami wprawiającymi ponton w ruch wahadłowy (dł. 132 m),
 • pontonową - klasyczną (dł. 144 m),
 • ekstremalną ze startem w kapsule z zapadnią (dł. 120 m).
Łącznie zatem przybędzie ponad pół kilometra trasy ślizgu. Na uwagę zasługuje zjeżdżalnia z rożkami, to pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce. Wejście do wieży zlokalizowano wewnątrz hali basenowej, również wyloty będą wewnątrz, dzięki czemu zjazdy mogą odbywać się przez cały rok. Rury zostały wzbogacone o atrakcje wizualne i dźwiękowe, zobaczymy w nich m.in. błyskawice, głębie oceanu z podwodnymi zwierzętami, pas startowy, strzałki kierunkowe. Obecnie wieża ze zjeżdżalniami jest na końcowym etapie budowy lecz ma być niebawem otwarta.

W trakcie przerwy park wodny został odświeżony. Zmieniono też pomieszczenia przebieralni basenowej oraz saunowej. Nowe oblicze i więcej przestrzeni otrzymał mokry bar. Nad basenem rekreacyjnym pada tropikalny deszcz. Ponadto powstają trzy nowe piaszczyste plaże, a część zewnętrzna zyskała oddzielne wejście z kasami.
Palmy w Świętokrzyskiem
Całkiem nowy park wodny powstaje tuż obok hotelu Binkowski w Kielcach. Baseny Tropikalne otwarte mają zostać jeszcze w tym roku. Największą atrakcją tego miejsca będzie prawdziwie tropikalny klimat kreowany przez rosnące tu prawdziwe palmy. W upalne dni zaznać też będzie można kąpieli słonecznych gdyż przeszklony dach otrzymał funkcję rozsuwania. Aquapark będzie miał 1200m² powierzchni lustra wody. W części zewnętrznej na wysokości 20 metrów zlokalizowano basen letni z tarasem i widokiem na panoramę Kielc. Ponadto szykowana jest ogromna sauna dla 130 osób.
We Wrocławiu gorąco nie tylko w saunie
Wrocławski aquapark otwarty został 6 czerwca. Wyremontowano prysznice i toalety w strefie rekreacji. Ogród saunowy powiększył się o 800m². We wszystkich saunach wymieniono ławy, wyremontowano też dachy w saunach zewnętrznych. Powiększono szatnie i wymieniono kafle na antypoślizgowe.

Trwają prace budowlane w części zewnętrznej aquaparku. Powstają tu dwie niecki basenowe: rekreacyjna o powierzchni 425m² i głębokość 1,20 m oraz brodzik dla dzieci o powierzchni 82m² i głębokości 0,4 m. Teren wokół basenów zyska więcej zieleni, będą nowe drzewa, krzewy i trawy ozdobne. Część zewnętrzna otrzyma osobne wejście z kasami. Planowane otwarcie jeszcze w tym sezonie.

Dzieci ucieszą się z piaskownicy z pirackim statkiem oraz dużych dmuchanych zjeżdżalni.


Data publikacji: 05.07.2020
Państwowy Zakład Higieny oraz Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i Centrum Kontroli i Profilaktyki Chorób...
dział: FAQ

Kolejny cios zarówno dla branży jak i dla wielbicieli pływania i wodnych zabaw. Od soboty 17 października...
dział: Tematy
Od 6 czerwca mogą funkcjonować baseny, parki wodne i sauny. Otwarcie tej sfery rekreacji następuje w...
dział: Tematy

wszystkie Tematy...wszystkie FAKTY...

Wyszukiwarka aquaparków
 • województwo
 • miejscowość
 • wielkość
 • różne
 • atrakcje
 • zjeżdżalnie
 • rodzaj
Ostatnio dodane opinie
Jelenia Góra: Termy Cieplickie
Dymo (05.06.2023):
Niby fajnie, ale w jednym basenie woda lodowata w drugim ciepła, nieaktywne...
wszystkich opinii: 66
Leśna: Aquapark Leśna
Zawiedziona traktowaniem niepełnosprawny (04.06.2023):
Za niepełnosprawność trzeba tutaj płacić extra! Moje dzieci z niepełnosprawnościami...
wszystkich opinii: 36
Tarnowo Podgórne: Tarnowskie Termy
Natalia (02.06.2023):
Generalnie termy w porządku- zjeżdżalnie również, miła obsługa na recepcji,...
wszystkich opinii: 26
Okularki, gogle i maski to sprzęt często wykorzystywany do pływania i nurkowania. Niestety przestaje...
Największa koncentracja parków wodnych występuje w miejscowości Wisconsin Dells (USA). Jest tu ponad...
Czerwiec 2023
PnWtŚrCzPtSoN
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930