Polskie aquaparki, baseny rekreacyjne, pływalnie z atrakcjami...

Aquapark HELIOS

ul. Polna 3
78-111

Ustronie Morskie


  
Rodzaj:
Rekreacyjny
Sportowy

  
Ocena:
2.3 5 (na podst. 14 opinii)

  
Wielkość:
*

Rok otwarcia: 2011Byłem dzisiaj w aquaparku to co inni piszą to kłamstwo trzeba przyznać że tylko woda na dworze nie jest zbyt ciepła a w środku ciepła woda krystaliczna chociaż cały dzień nie było by co robić pozdrawiam smacznej kawusi i przepysznego placusia
Byłem na basenie woda super, ale obsługa do kosza. Mam 13 lat a obsługa nie zalicza mnie bo mówi tu cytuje : Jestem za młody. Niewiem co miała osoba na myśli ale bardzo nie miło.
Obiekt nienajgorszy ale obsada obsługująca i ratownicza niedokształcona w zasadach korzystania z sauny ale to chyba po części z winy dyrektora obiektu, który zatrzymał się w latach PRL-u. Złośliwe traktowanie korzystających z sauny, którzy używają środków dozwolonych w saunach polskich, a dyrekcji tego ośrodka nie odpowiadają. Dyrektor ustala własne zasady wywieszając kartki( własny regulamin) bez podpisu ( Gall Anonim ), a sam korzystając z sauny zezwalał na używanie środków zapachowych w postaci kryształków mięty. Ratownicy ( młodzi chłopcy ) często otwierają saunę wietrząc ją obniżając temperaturę co dla korzystających z niej jest mało komfortowe, a nie zwracają uwagi na zasady korzystania z sauny - ręczniki pod tyłek i nogi. Częste wystawianie "potykaczy" -Awaria sauny, Jaccuzi nie sprzyja pochlebnym opiniom i chęci korzystania z obiektu. Jedynie cena za nielimitowany czas jest atrakcyjna, ale w przypadku ze wszystkie atrakcje na obiekcie są czynne.
Stanowczo odradzam to miejsce!!! Parking pod basenem jest płatny, mało tego gmina Ustronie morskie po ROKU czasu od naszego pobytu na owym basenie przysyła informacje o mandacie za nieprzedłużenie opłaty parkingowej pod basenem (mąż kupił bilet za postój i najwidoczniej się trochę nie wyrobił w czasie) i tu uwaga kara 240zl gdzie parking za pół godziny kosztuje 2, 20. Uważam że jest to skandal jak gmina traktuje turystów. Nigdy więcej nie odwiedzę tego basenu ani gminy Ustronie Morskie!!!
Kręgle w Heliosie to scam, cena na internecie nie zgadza się z tą na miejscu i jak się zatnie maszyna to nie potrafią tego naprawić, 2115 to gang
Zdecydowanie odradzam rodzinom z dziećmi. 1. bardzo DROGO (zanim wejdziesz do aquaparku musisz zapłacić za parking pod nim, gdzie cena 2. 20zl/30min to chyba żart żeby nie powiedzieć że skandal!!!) 2. ZIMNA WODA, nawet w jacuzzi, moi synowie byli sini po 5min.. 2. Brak basenu dla maluchów i tylko jedna zjeżdżalnia dla dzieci, więcej atrakcji brak.. nie wytrzymaliśmy godziny bo nie było co robić 3. Miejsce NIEPRZYJAZNE rodzinom wielodzietnym. Nie honorują karty dużej rodziny, jedynie tę z zachodniopomorskiego. Nie wjedziesz też wózkiem do szatni, co jest normą w innych miejscach, bo wiadomo że jak wchodzisz z niemowlakiem, to po wysuszeniu musisz go gdzieś odłożyć, żeby samemu się wytrzeć.. a już wchodząc z większą ilością dzieci, jest to po proste niewykonalne bez wózka. Tu wózek musisz porzucić pod szatnią, gdzie nawet nikt nie bierze za niego odpowiedzialności. Słabe. Dodam, że na stronie www brak aktualizacji. Jestem bardzo rozczarowana. Następnym razem wybiorę inne miejsce..
Byliśmy tam kilka dni temu fajnie woda zimna i ratownicy kontrolują czysto, bezpiecznie
Basen zewnętrzny - ceny takie same jak na krytym, 20 zł/godz. Za co ? Zimna woda i zjeżdżalnia. Byłem tam dzisiaj 29. 06. 2019 i pusto, ceny odstraszają. Za brak atrakcji 45 zł. za cały dzień. To chyba najdroższy basen odkryty w proporcji do atrakcji jakie proponuje. Lepsze morze, temperatura wody zbliżona ale darmo.
Sam basen w miarę ok. Ratownicy czuwający nad bezpieczeństwem, ale dyskretnie. Ceny ok. Ale ogromny minus za kobietę, która sprząta na basenie. Widziałam tam więcej pań, chodzi mi o panią, która sprzątała dzisiaj ok. godz. 21:30. W szatni było klika pań, a pani sprzątająca z impetem machała czymś, co rozchlapywało brudną wodę z podłogi po stojących paniach. Niedopuszczalne zachowanie, basen jest otwarty do godz. 22:00 i żadna z osób w szatni przed tą godziną nie może czuć się niekomfortowo. A za przyczyną tej osoby, ja czułam się tak właśnie. Nie jest to dobra wizytówka basenu... Chyba, że nie zależy właścicielom na dobrej opinii w każdej dziedzinie.
Nie wiem z jakich kąpielisk państwo korzystali może z przydomowych sadzawek bo ja odwiedzam basen na bieżąco i czasami czuć chlor ale to chyba lepiej niż zachorować. Polecam.
               

   chcę podzielić się swoją opinią zgodnie z Regulaminem.
Wiem, że jeśli konkretnie opiszę co mi się nie podoba to daję szansę komuś by to zmienił. Jeśli tylko wyleję swoją złość, Świat będzie jeszcze gorszy.
Początek i status

Sól pozyskiwano ze źródeł solankowych już w VII wieku. Dopiero jednak na początku XIX wieku zaczęto stosować słone wody do celów leczniczych.

W 1830 roku otwarto tu pierwszy zakład kąpieli solankowych założony przez mistrza murarskiego Gottlieba Keutela. Za ojca lecznictwa uzdrowiskowego uważany jest jednak balneolog dr Moses Behrend. Zakupił on od Keutela urządzenia zaczynając profesjonalne leczenie ludzi. W 1899 roku uruchomiono ekskluzywny, w stylu renesansu niemieckiego, dom zdrojowy nazwany Pałacem Nadbrzeżnym.

Obecnie obowiązujący status uzdrowiska prawnie nadany w 1967 roku.

Położenie
Miasto leży u ujścia rzeki Parsęty do Zatoki Pomorskiej na pograniczu dwóch makroregionów Pobrzeża Szczecińskiego i Pobrzeża Koszalińskiego. Ujściowy odcinek doliny Parsęty i wschodnia część miasta należy do Wybrzeża Słowińskiego, natomiast zachodni kraniec Kołobrzegu należy do Wybrzeża Trzebiatowskiego.
Klimat
Najistotniejsze cechy:
 • klimat silnie bodźcowy,
 • czyste bezalergenowe powietrze,
 • występowanie aerosolu morskiego, wzbogaconego o duże ilości cząsteczek chlorków sodu, jodu i bromu,
 • korzystne warunki termiczno-wilgotnościowe,
 • topoklimat lasów.
Naturalne surowce lecznicze
 1. Emilia - woda mineralna, swoista 5,39% chlorkowo-sodowa (solanka), jodkowa.
 2. Warcisław - woda mineralna, swoista 5,63% chlorkowo-sodowa (solanka), jodkowa.
 3. Bogusław - woda mineralna, swoista 5,97% chlorkowo-sodowa (solanka), jodkowa.
 4. Anastazja - woda mineralna, swoista 6,06% chlorkowo-sodowa (solanka), jodkowa, żelazista.
 5. Torf leczniczy - złoże "Mirocice".
KIerunki lecznicze

W kurorcie prowadzone jest leczenie uzdrowiskowe w następujących kierunkach leczniczych:

 • choroby ortopedyczno-urazowe
 • choroby układu nerwowego
 • choroby reumatologiczne
 • choroby kardiologiczne i nadciśnienie
 • choroby górnych dróg oddechowych
 • choroby dolnych dróg oddechowych
 • cukrzyca
 • otyłość
 • choroby endokrynologiczne
 • osteoporoza
 • choroby skóry
Produkty uzdrowiskowe
 1. Woda mineralna Jantar.
 2. Kosmetyki sprzedawane pod marką "Kołobrzeskie SPA": balsamy, kremy, sole do kąpieli.
Wyszukiwarka aquaparków
 • województwo
 • miejscowość
 • wielkość
 • różne
 • atrakcje
 • zjeżdżalnie
 • rodzaj
Ostatnio dodane opinie
Oława: TERMY JAKUBA
Precz z oszustami (15.07.2024):
Całkowicie niezrozumiały zakaz kąpieli w spodenkach kąpielowych, choć na...
wszystkich opinii: 47
Kościerzyna: AQUA Centrum
Monika (14.07.2024):
Basen porażka, obsługa nie informuje klienta o tym że czas na przebranie...
wszystkich opinii: 24
Uniejów: TERMY UNIEJÓW
MM (12.07.2024):
Termy ok
wszystkich opinii: 145
Każdy kto na co dzień używa szkieł korekcyjnych wie jak niekomfortowym może być pobyt na basenie. Nie...
Twórcy atrakcji w parkach wodnych coraz bardziej zadziwiają w tworzeniu wszystkiego co będzie większe,...
Lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031