Polskie aquaparki, baseny rekreacyjne, pływalnie z atrakcjami...

Aquapark Sopot

ul. Zamkowa Góra 3-5
81-713

Sopot


  
Rodzaj:
Rekreacyjny
Sportowy

  
Ocena:
2.2 5 (na podst. 74 opinii)

  
Wielkość:
**Na temat basenu się nie wypowiadam bo nie byłam. Strefa saun rewelka, miła nieskrępowana atmosfera, super seanse, różnorodność saun, miła obsługa, pelling ciała w saunie parowej to coś co kobieta potrzebuje dla ciała. Plecamy!
Woda strasznie zimna, znośna jest tylko w brodziku. Strasznie drogo i mało atrakcji. A te które sa zwykle nieczynne. Jeszcze za parking każą sobie płacić 6zl / h. Najdroższy i najgorszy obiekt w którym byłem.
Jestem zdegustowana, woda zimna
Niestety od wejścia obiekt nie zaprasza, syf i ten dziwny zapach w przebieralni. Zjeżdżalnie niebezpieczne, wróciłem posiniaczony i ze zdartymi kąpielówkami.
Obiekt tragiczny. Coś w rodzaju przyszkolnego basenu z większą ilością zjeżdżalni. Obiekt maly a ceny jak w największych aquaparkach w Polsce. Woda w basenach zimna. Ratownicy z syndromem "ciecia". Przez dwa dni można wchodzić na zjeżdżalnie mając wzrost równy 160 cm a trzeciego dnia nie można bo takie jest widzimisię ratownika. Szczerze odradzam. W okolicy nie ma dużej konkurencji jednak taniej i chociaż znośnie jest w Aquaparku Reda.
Byliśmy w kilkanaście osób, znamy różne aquaparki ten na ich tle wygląda najgorzej. Zimną wodą w basenach nawet w brodzikach dla najmłodszych, niezbyt czysto, drogo i czas liczony od zakupu biletu.
Zimna woda, niedziałające dysze, wysoka cena.
Źle tam jest
Od 20 lat korzystam z tego obiektu ale takiej organizacji jak jest obenie nigdy nie było! Zamiast uruchomić baSENY JUZ O GODZINIE NAjpóźniej 7 rano, kierownictwo serwuje nam na sezon letni wejście od godz. 9 !!! Rozbija mi to cały dzień i tydzireń! Do tego dochodzi zimna woda, nieczynne dysze podwodne i cena w kosmosu!
Polecam. Jeździmy na baseny z synem od stycznia. Woda nie zimna. Pracowniki bardzo miły. Ratowniki zawsze pytają czy potrzebujemy pomocy. Syn jest niepełnosprawny.
               

   chcę podzielić się swoją opinią zgodnie z Regulaminem.
Wiem, że jeśli konkretnie opiszę co mi się nie podoba to daję szansę komuś by to zmienił. Jeśli tylko wyleję swoją złość, Świat będzie jeszcze gorszy.
Początek i status

W 1823 roku lekarz wojsk napoleońskich, Jean George Haffner, rozpoczął w Sopocie budowę nowoczesnego zakładu kąpielowego dając podwaliny znanego w świcie kurortu.

Obecnie obowiązujący status uzdrowiska prawnie nadany w 1999 roku.

Położenie
Miasto położone nad Zatoką Gdańską nad Morzem Bałtyckim, pomiędzy Gdańskiem i Gdynią, z którymi tworzy Trójmiasto. Większa część miasta położona jest na Pobrzeżu Kaszubskim, natomiast mniejsza zachodnia znajduje się na Pojezierzu Kaszubskim, rozciąga się między morzem a zalesionymi wzgórzami Wysoczyzny Gdańskiej.
Naturalne surowce lecznicze
Zdrój św. Wojciecha - woda mineralna, swoista 4,2% chlorkowo-sodowa (solanka), jodkowa. Odwiert „Sopot IG–1” został wykonany w roku 1973 do głębokości 1159,5m.
KIerunki lecznicze

W kurorcie prowadzone jest leczenie uzdrowiskowe w następujących kierunkach leczniczych:

 • choroby ortopedyczno-urazowe
 • choroby układu nerwowego
 • choroby reumatologiczne
 • choroby kardiologiczne i nadciśnienie
 • choroby dolnych dróg oddechowych
 • osteoporoza
Urządzenia lecznictwa
 1. Grzybek inhalacyjny – zlokalizowany jest w środkowej części Parku Południowego, naprzeciwko Łazienek Południowych. Sopocka solanka do fontanny dostarczana jest ze Zdroju Św. Wojciecha.
 2. Pijalnia wody mineralnej – znajduje się przed wejściem do Zakładu Balneologicznego Wojewódzkiego Zespołu Reumatologicznego. W pijalni znajduje się 1 wylewka z zawartością 4,2% wody chlorkowo–sodowej, jodkowej ze Zdroju Św. Wojciecha oraz 7 wylewek z wodą 15 krotnie rozcieńczoną (0,3%).
 3. Molo ("ostroga") – dzięki swojemu położeniu i konstrukcji jest osłonięte od wiatrów z kierunków NE i E i jednocześnie znajduje się w zasięgu aerozoli wody morskiej.
 4. Plaża nadmorska - odcinek plaży nadmorskiej ograniczony wejściami 29 i 30 o długości 400 m.
Okoliczne formy ochrony przyrody
 1. Trójmiejski Park Krajobrazowy zwany Wysoczyzną Gdańską porozcinany erozyjnymi dolinami: Dolina Swelini, Dolina Kamiennego Potoku, Dolina Babi Dół, Dolina Gołębiewska, Dolina Prątki, Dolina Siedlisko Dolina Owcza, Dolina Świemirowska.
 2. Rezerwat przyrody "Zajęcze Wzgórze" - położony na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, utworzony został w 1983 w celu ochrony kwaśnej buczyny niżowej.
Wyszukiwarka aquaparków
 • województwo
 • miejscowość
 • wielkość
 • różne
 • atrakcje
 • zjeżdżalnie
 • rodzaj
Ostatnio dodane opinie
Oława: TERMY JAKUBA
Precz z oszustami (15.07.2024):
Całkowicie niezrozumiały zakaz kąpieli w spodenkach kąpielowych, choć na...
wszystkich opinii: 47
Kościerzyna: AQUA Centrum
Monika (14.07.2024):
Basen porażka, obsługa nie informuje klienta o tym że czas na przebranie...
wszystkich opinii: 24
Uniejów: TERMY UNIEJÓW
MM (12.07.2024):
Termy ok
wszystkich opinii: 145
Głównym czynnikiem zagrażającym zębom podczas kąpieli w basenie jest niewłaściwe pH wody. Do niecki trafia...
Woda geotermalna powstaje w wyniku ogrzewania wód podziemnych przez magmę lub gorące skały. Zalegając...
Lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031