Polskie aquaparki, baseny rekreacyjne, pływalnie z atrakcjami...

Aquapark Sopot

ul. Zamkowa Góra 3-5
81-713

Sopot


  
Rodzaj:
Rekreacyjny
Sportowy

  
Ocena:
2.2 5 (na podst. 71 opinii)

  
Wielkość:
**Niestety od wejścia obiekt nie zaprasza, syf i ten dziwny zapach w przebieralni. Zjeżdżalnie niebezpieczne, wróciłem posiniaczony i ze zdartymi kąpielówkami.
Obiekt tragiczny. Coś w rodzaju przyszkolnego basenu z większą ilością zjeżdżalni. Obiekt maly a ceny jak w największych aquaparkach w Polsce. Woda w basenach zimna. Ratownicy z syndromem "ciecia". Przez dwa dni można wchodzić na zjeżdżalnie mając wzrost równy 160 cm a trzeciego dnia nie można bo takie jest widzimisię ratownika. Szczerze odradzam. W okolicy nie ma dużej konkurencji jednak taniej i chociaż znośnie jest w Aquaparku Reda.
Byliśmy w kilkanaście osób, znamy różne aquaparki ten na ich tle wygląda najgorzej. Zimną wodą w basenach nawet w brodzikach dla najmłodszych, niezbyt czysto, drogo i czas liczony od zakupu biletu.
Zimna woda, niedziałające dysze, wysoka cena.
Źle tam jest
Od 20 lat korzystam z tego obiektu ale takiej organizacji jak jest obenie nigdy nie było! Zamiast uruchomić baSENY JUZ O GODZINIE NAjpóźniej 7 rano, kierownictwo serwuje nam na sezon letni wejście od godz. 9 !!! Rozbija mi to cały dzień i tydzireń! Do tego dochodzi zimna woda, nieczynne dysze podwodne i cena w kosmosu!
Polecam. Jeździmy na baseny z synem od stycznia. Woda nie zimna. Pracowniki bardzo miły. Ratowniki zawsze pytają czy potrzebujemy pomocy. Syn jest niepełnosprawny.
Zawsze myślałem, że aquapark Sopot jest dość fajnym miejscem, miło spędzony czas z dziećmi, dobre jedzenie i przemiła obsługa, lecz zmieniam zdanie, dziś miałem okazję zobaczyć jak jakaś blond larwa (na pewno jest pracownikiem, lecz osobiście bym jej tak nie nazwał) drze mordę na pół obiektu. Nie wiem jakie stanowisko zajmujesz lala, ale za takie traktowanie współpracowników u mnie wyleciałabyś na zbity pysk! zważając, że na obiekcie jest pełno klientów.
Masakra! Zimna woda wszędzie. W jacuzzi człowiek marznie. Nie wiem po co odznaczać się przy wejściu bo uwaga! - czas liczą od momentu zakupu biletu a nie wejścia faktycznego ( tu już oszukują ludzi). Bufet miał być otwarty do 20. 00 a nikt nie pojawiał się o 19. 45 a o 20. 00 zgasły światła w bufecie. Obiekt skazany na porażkę z takim zarządzaniem. Lepiej jednak pojechac dalej ale mieć przyjemność a nie tylko niesmak i poczucie zmarnowanego czasu. Nie odnaleźli się w dzisiejszych czasach. Nie polecam!!! Szkoda kasy i czasu
Jestem zniesmaczona dzisiejszą wizytą... Cena w ogóle KOSMOS- za taką zimną wodę( wszędzie -brodzik, duże baseny o jacuzzi, które powinno jednak wygrzać to zapomnij ) parking drogi, obsługa jakaś naburmuszona. Ostatni raz. Nie polecam ! Warto pojechać dalej niż marznąć, morsem nie jestem.... a jakbym była to wolę morze - ZA DARMO. Nieporozumienie totalne. Już nie wspomnę o tym bałaganie wszędzie-suszarka, która nie działa. Cena za minutę przekroczenia. Wow. Robicie to bardzo źle.
               

   chcę podzielić się swoją opinią zgodnie z Regulaminem.
Wiem, że jeśli konkretnie opiszę co mi się nie podoba to daję szansę komuś by to zmienił. Jeśli tylko wyleję swoją złość, Świat będzie jeszcze gorszy.
Początek i status

W 1823 roku lekarz wojsk napoleońskich, Jean George Haffner, rozpoczął w Sopocie budowę nowoczesnego zakładu kąpielowego dając podwaliny znanego w świcie kurortu.

Obecnie obowiązujący status uzdrowiska prawnie nadany w 1999 roku.

Położenie
Miasto położone nad Zatoką Gdańską nad Morzem Bałtyckim, pomiędzy Gdańskiem i Gdynią, z którymi tworzy Trójmiasto. Większa część miasta położona jest na Pobrzeżu Kaszubskim, natomiast mniejsza zachodnia znajduje się na Pojezierzu Kaszubskim, rozciąga się między morzem a zalesionymi wzgórzami Wysoczyzny Gdańskiej.
Naturalne surowce lecznicze
Zdrój św. Wojciecha - woda mineralna, swoista 4,2% chlorkowo-sodowa (solanka), jodkowa. Odwiert „Sopot IG–1” został wykonany w roku 1973 do głębokości 1159,5m.
KIerunki lecznicze

W kurorcie prowadzone jest leczenie uzdrowiskowe w następujących kierunkach leczniczych:

 • choroby ortopedyczno-urazowe
 • choroby układu nerwowego
 • choroby reumatologiczne
 • choroby kardiologiczne i nadciśnienie
 • choroby dolnych dróg oddechowych
 • osteoporoza
Urządzenia lecznictwa
 1. Grzybek inhalacyjny – zlokalizowany jest w środkowej części Parku Południowego, naprzeciwko Łazienek Południowych. Sopocka solanka do fontanny dostarczana jest ze Zdroju Św. Wojciecha.
 2. Pijalnia wody mineralnej – znajduje się przed wejściem do Zakładu Balneologicznego Wojewódzkiego Zespołu Reumatologicznego. W pijalni znajduje się 1 wylewka z zawartością 4,2% wody chlorkowo–sodowej, jodkowej ze Zdroju Św. Wojciecha oraz 7 wylewek z wodą 15 krotnie rozcieńczoną (0,3%).
 3. Molo ("ostroga") – dzięki swojemu położeniu i konstrukcji jest osłonięte od wiatrów z kierunków NE i E i jednocześnie znajduje się w zasięgu aerozoli wody morskiej.
 4. Plaża nadmorska - odcinek plaży nadmorskiej ograniczony wejściami 29 i 30 o długości 400 m.
Okoliczne formy ochrony przyrody
 1. Trójmiejski Park Krajobrazowy zwany Wysoczyzną Gdańską porozcinany erozyjnymi dolinami: Dolina Swelini, Dolina Kamiennego Potoku, Dolina Babi Dół, Dolina Gołębiewska, Dolina Prątki, Dolina Siedlisko Dolina Owcza, Dolina Świemirowska.
 2. Rezerwat przyrody "Zajęcze Wzgórze" - położony na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, utworzony został w 1983 w celu ochrony kwaśnej buczyny niżowej.
Wyszukiwarka aquaparków
 • województwo
 • miejscowość
 • wielkość
 • różne
 • atrakcje
 • zjeżdżalnie
 • rodzaj
Ostatnio dodane opinie
Poznań: Termy Maltańskie
Marcin (02.10.2023):
Niestety woda zbyt zima jak na termy bo 31 stopni tyle to jest we wszystkich...
wszystkich opinii: 262
Pleszew: Park Wodny PLANTY
Małgorzata (28.09.2023):
Mój syn tam chodzi że szkoły w slawoszewie i na 2 lekcji każą całemu wejść...
wszystkich opinii: 9
Rypin: Rypińskie Centrum Sportu
Grzegorz (25.09.2023):
Witam te opinie o basenie, nie które to nie prawda. Fajny basen dla dzieci...
wszystkich opinii: 30
Dezynfekcja konieczna jest do usuwania bakterii, grzybów i glonów nie tylko chorobotwórczych ale tych...
Ten szczególny rodzaj basenu jest realizacją koncepcji niecki z tzw. negatywną lub bezkresną krawędzią...
Październik 2023
PnWtŚrCzPtSoN
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031