Polskie aquaparki, baseny rekreacyjne, pływalnie z atrakcjami...

Aquapark Sopot

ul. Zamkowa Góra 3-5
81-713

Sopot


  
Rodzaj:
Rekreacyjny
Sportowy

  
Ocena:
2.3 5 (na podst. 63 opinii)

  
Wielkość:
**ocena: negatywna
Masakra! Zimna woda wszędzie. W jacuzzi człowiek marznie. Nie wiem po co odznaczać się przy wejściu bo uwaga! - czas liczą od momentu zakupu biletu a nie wejścia faktycznego ( tu już oszukują ludzi). Bufet miał być otwarty do 20. 00 a nikt nie pojawiał się o 19. 45 a o 20. 00 zgasły światła w bufecie. Obiekt skazany na porażkę z takim zarządzaniem. Lepiej jednak pojechac dalej ale mieć przyjemność a nie tylko niesmak i poczucie zmarnowanego czasu. Nie odnaleźli się w dzisiejszych czasach. Nie polecam!!! Szkoda kasy i czasu
ocena: negatywna
Jestem zniesmaczona dzisiejszą wizytą... Cena w ogóle KOSMOS- za taką zimną wodę( wszędzie -brodzik, duże baseny o jacuzzi, które powinno jednak wygrzać to zapomnij ) parking drogi, obsługa jakaś naburmuszona. Ostatni raz. Nie polecam ! Warto pojechać dalej niż marznąć, morsem nie jestem.... a jakbym była to wolę morze - ZA DARMO. Nieporozumienie totalne. Już nie wspomnę o tym bałaganie wszędzie-suszarka, która nie działa. Cena za minutę przekroczenia. Wow. Robicie to bardzo źle.
ocena: negatywna
Skandaliczna obsługa, nieprzyjemnie.
ocena: negatywna
Najgorszy aquapark w jakim byłem cena kosmos, a w zamian wszystko byle jakie, woda byle jaka, jakuzi wyłonczane co chwile i ogólnie bylejakość na każdym kroku.
ocena: negatywna
Ten aquapark to nieporozumienie. Ceny z kosmosu, każda dodatkowa minuta 1pln, za 60min płacisz 59pln z wejściem, przebraniem itd. Brak możliwości zakupu 1. 5godz czy 2. Tylko opcja 3godz 89pln!!! Syfiaste pomieszczenia, od 20lat nic się nie zmienilo. Nie dzialajace sprzęty, zimna woda w basenach, zepsute prysznice, grzalki w saunach. Chamska obsługa. Ciasna szatnia, brak ławek do przebierania. Szafki na korytarzu. SYF, KIŁA I MOGIŁA. Nigdy więcej! Jak juz to do Redy warto.
ocena: negatywna
Potwierdzam, że ceny są zaporowe. Kiedyś było taniej, ale teraz za 1h godzinę w saunie zapłaciłem 59 zł, z czego czas zaczął liczyć się od momentu zakupu. ZERO minut na wejście na górę i przebranie się. Czyli te 59 zł jest średnio za 50-52 minuty, a jak jest sporo osób w szatni, to nie ma się jak ruszyć i wszystko trwa jeszcze wolniej. Za każdą przekroczoną minutę - 90gr!!!! dopłaty. Parking oczywiście też coraz droższy, a nie zawsze jest bezpłatne, wolne miejsce przed obiektem. Ja podziękuję i rezygnuję z kolejnych odwiedzin.
ocena: negatywna
Zimno!!! To przede wszystkim. Nudno szczególnie dla dzieci poniżej 160 cm - nie ma tam nic dla nich oprocz brodzika i zjeżdżalni do tegoż. Zimna woda i powietrze. Ceny kosmiczne. 3h to i tak za dużo. Szatnie zorganizowane beznadziejnie - zimą trzeba zabierać ze sobą kurtki do małych przebieralni i szafek basenowych. Brudno, wszędzie włosy ludzkie i w basenach i pod peysznicami. Generalnie wstyd za taki obiekt w takim miejscu.
ocena: neutralna
MASAKRA. TAK ZIMNA WODA I TYLE KASY ZA WEJSCIE. ŻENADA NIE POLECAM
ocena: negatywna
Byłem wczoraj. Woda w basenach zimna. W jakuzi nie wiele cieplejsze. Ceny kosmiczne. Nie polecam
ocena: negatywna
Dramat ! Niemiła obsługa to jedno, cena nie warta jakości, dziecko poniżej 160 cm nie ma praktycznie nic oprócz zjeżdżalni dla przedszkolaków. Dla dorosłych totalna porażka. Porównując ten aquapark z innymi i cena to ten obiekt jest totalnym nieporozumieniem. Bezczelne odzywki personelu łącznie z ochrona. Wstyd dla Sopotu ! Szkoda Waszego czasu i pieniędzy. Jak można mieć taki cennik usług za taka nijaka jakość ?
           

  Akceptuję regulamin portalu.
Początek i status

W 1823 roku lekarz wojsk napoleońskich, Jean George Haffner, rozpoczął w Sopocie budowę nowoczesnego zakładu kąpielowego dając podwaliny znanego w świcie kurortu.

Obecnie obowiązujący status uzdrowiska prawnie nadany w 1999 roku.

Położenie
Miasto położone nad Zatoką Gdańską nad Morzem Bałtyckim, pomiędzy Gdańskiem i Gdynią, z którymi tworzy Trójmiasto. Większa część miasta położona jest na Pobrzeżu Kaszubskim, natomiast mniejsza zachodnia znajduje się na Pojezierzu Kaszubskim, rozciąga się między morzem a zalesionymi wzgórzami Wysoczyzny Gdańskiej.
Naturalne surowce lecznicze
Zdrój św. Wojciecha - woda mineralna, swoista 4,2% chlorkowo-sodowa (solanka), jodkowa. Odwiert „Sopot IG–1” został wykonany w roku 1973 do głębokości 1159,5m.
KIerunki lecznicze

W kurorcie prowadzone jest leczenie uzdrowiskowe w następujących kierunkach leczniczych:

 • choroby ortopedyczno-urazowe
 • choroby układu nerwowego
 • choroby reumatologiczne
 • choroby kardiologiczne i nadciśnienie
 • choroby dolnych dróg oddechowych
 • osteoporoza
Urządzenia lecznictwa
 1. Grzybek inhalacyjny – zlokalizowany jest w środkowej części Parku Południowego, naprzeciwko Łazienek Południowych. Sopocka solanka do fontanny dostarczana jest ze Zdroju Św. Wojciecha.
 2. Pijalnia wody mineralnej – znajduje się przed wejściem do Zakładu Balneologicznego Wojewódzkiego Zespołu Reumatologicznego. W pijalni znajduje się 1 wylewka z zawartością 4,2% wody chlorkowo–sodowej, jodkowej ze Zdroju Św. Wojciecha oraz 7 wylewek z wodą 15 krotnie rozcieńczoną (0,3%).
 3. Molo ("ostroga") – dzięki swojemu położeniu i konstrukcji jest osłonięte od wiatrów z kierunków NE i E i jednocześnie znajduje się w zasięgu aerozoli wody morskiej.
 4. Plaża nadmorska - odcinek plaży nadmorskiej ograniczony wejściami 29 i 30 o długości 400 m.
Okoliczne formy ochrony przyrody
 1. Trójmiejski Park Krajobrazowy zwany Wysoczyzną Gdańską porozcinany erozyjnymi dolinami: Dolina Swelini, Dolina Kamiennego Potoku, Dolina Babi Dół, Dolina Gołębiewska, Dolina Prątki, Dolina Siedlisko Dolina Owcza, Dolina Świemirowska.
 2. Rezerwat przyrody "Zajęcze Wzgórze" - położony na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, utworzony został w 1983 w celu ochrony kwaśnej buczyny niżowej.
Wyszukiwarka aquaparków
 • województwo
 • miejscowość
 • wielkość
 • różne
 • atrakcje
 • zjeżdżalnie
 • rodzaj
Ostatnio dodane opinie
Ruda Śląska: AQUADROM
realista (24.03.2023):
Nie polecam 45 minut jazdy na basen by się przekonać że większość torów...
wszystkich opinii: 157
Wielka Nieszawka: Centrum Sportu i Rekreacji OLENDER
Anna (24.03.2023):
@daria i bardzo dobrze, że bez. Pytanie czy obiekt w całości przestrzega...
wszystkich opinii: 157
Darłowo: Park Wodny Jan
Andrzej (23.03.2023):
Grubo, ząb czasu gryzie budę, co się spodziewać cudnego basenu no już nie,...
wszystkich opinii: 53
Mamy tu do czynienia z technologią identyfikacji radiowej - RFID (ang. radio frequency identification)....
Japoński park rozrywki Nagashima Spaland słynie z najdłuższej na świecie kolejki górskiej (prawie 2,5...
Marzec 2023
PnWtŚrCzPtSoN
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031