Mistrzostwa Świata w Aufguss

Najlepszy w saunie - Maciej Piczura

Mistrzostwa Świata w Aufguss

Chociaż za europejskie centrum saunowania uznaje się państwa skandynawskie, w szczególności Finlandię, to Puchar Świata w Aufguss zdobywają zazwyczaj reprezentanci innych krajów.

Aufguss czyli naparzanie
Aufguss to rodzaj spektaklu, który odbywa się w saunie. Takie przedstawienie określane jest też jako ceremonia lub seans naparzania. Mistrz ceremonii czyli saunamistrz najczęściej za pomocą ręcznika lub wachlarza rozprowadza gorące powietrze po wnętrzu sauny. Pokaz ma swoją choreografię o dużej dynamice. Często prezentowana jest podczas pokazu jakaś historia, opowieść. Wykorzystuje się muzykę, światło, infuzje zapachów, kostiumy i różne rekwizyty. Saunamistrz oprócz tego, że powinien być miłośnikiem saunowania musi też wykazać się talentem aktorskim, zręcznością i fantazją. Bardzo często saunamistrzowie prowadzą też z widownią dialog. Wszystko to w celu dostarczenia saunującym przyjemnych wrażeń z pobytu w saunie. Oczywiście głównym celem jest nawiewanie pary, której uderzenie sprawia wielu osobom przyjemność ale obserwacja nierzadko spektakularnego show jest tutaj znacznie bardziej zajmująca.
Dobrze tam gdzie gorąco
Fascynatów saunowania zarówno w Europie jak i w Polsce jest wielu. Nierzadko planują swój urlop lub weekendowe wyjazdy w miejsca, gdzie znajdują się obiekty saunowe. Również współzawodnictwo saunamistrzów co roku odbywa się w innym miejscu. W tym roku mistrzostwa odbyły się w niewielkiej miejscowości Voorst w Holandii w ośrodku Thermen Bussloo.
W rywalizacji indywidualnej na podium stanął Polak - Maciej Piczura, który zaprezentował piętnastominutowy pokaz zatytułowany: "It's too late". Na co dzień pan Maciej pracuje w saunarium w Chochołowskich Termach. Wspomnieć należy, że tytuł zdobył ex aequo z Laurą Lenders reprezentującą Niderlandy. Oboje zdobyli taką samą liczbę punktów przyznawanych przez międzynarodowe jury.

Pokazy odbywały się w nowo otwartej saunie (Sauna Theater) zbudowanej z drewna kelo, która przeznaczona została dla 180 osób. Ciekawym wyposażeniem sauny, oprócz stojącego centralnie dużego pieca z kamieniami, jest szeroki na 4,5 metra monitor LED. Dzięki temu rozwiązaniu pokazy mogły mieć dodatkową wizualną oprawę.

Finaliści mistrzostw świata w aufguss (Niderlandy, Thermen Bussloo, 2022)
Ma talent...
Jeśli ktoś uważa, że taniec z ręcznikami to coś banalnego i prostego to jest w błędzie. Żeby być mistrzem trzeba nie tylko mieć talent ale też poświęcić dużo czasu na ćwiczenie techniki. Warto spróbować zakręcić tak ręcznikiem jak pan Maciej w programie TVN "Mam Talent"...
obejrzyj na YouTube


Data publikacji: 27.09.2022
Kąpieli zażywać tu można w dwóch dużych zewnętrznych basenach oraz wielu mniejszych wewnętrznych. Są też baseny sportowe. W specjalnych beczkach poczuć można wpływ bogatej w związki siarki surowej wody termalnej. Dla śmiałków przygotowano czynną latem zjeżdżalnię z zapadnią, są też zjeżdżalnie rodzinne i pontonowa długa na 168m. Sauna z widokiem na Tatry zachęca by wstąpić do saunarium.
wszystkie Tematy...wszystkie FAKTY...

Wybrane z katalogu aquaparki i baseny:
Wyszukiwarka aquaparków
  • województwo
  • miejscowość
  • wielkość
  • różne
  • atrakcje
  • zjeżdżalnie
  • rodzaj
Ostatnio dodane opinie
Ruda Śląska: AQUADROM
realista (24.03.2023):
Nie polecam 45 minut jazdy na basen by się przekonać że większość torów...
wszystkich opinii: 157
Wielka Nieszawka: Centrum Sportu i Rekreacji OLENDER
Anna (24.03.2023):
@daria i bardzo dobrze, że bez. Pytanie czy obiekt w całości przestrzega...
wszystkich opinii: 157
Darłowo: Park Wodny Jan
Andrzej (23.03.2023):
Grubo, ząb czasu gryzie budę, co się spodziewać cudnego basenu no już nie,...
wszystkich opinii: 53
Oczyszczanie wody w basenach to skomplikowany proces składający się z dwóch etapów: oczyszczania fizycznego...
Obiekt w kształcie kuli zanurzony w basenie. Wykorzystywany jest w niedużych nieckach w celu wytworzenia...
Marzec 2023
PnWtŚrCzPtSoN
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031