Mistrzostwa Świata w Aufguss

Najlepszy w saunie - Maciej Piczura

Mistrzostwa Świata w Aufguss

Chociaż za europejskie centrum saunowania uznaje się państwa skandynawskie, w szczególności Finlandię, to Puchar Świata w Aufguss zdobywają zazwyczaj reprezentanci innych krajów.

Aufguss czyli naparzanie
Aufguss to rodzaj spektaklu, który odbywa się w saunie. Takie przedstawienie określane jest też jako ceremonia lub seans naparzania. Mistrz ceremonii czyli saunamistrz najczęściej za pomocą ręcznika lub wachlarza rozprowadza gorące powietrze po wnętrzu sauny. Pokaz ma swoją choreografię o dużej dynamice. Często prezentowana jest podczas pokazu jakaś historia, opowieść. Wykorzystuje się muzykę, światło, infuzje zapachów, kostiumy i różne rekwizyty. Saunamistrz oprócz tego, że powinien być miłośnikiem saunowania musi też wykazać się talentem aktorskim, zręcznością i fantazją. Bardzo często saunamistrzowie prowadzą też z widownią dialog. Wszystko to w celu dostarczenia saunującym przyjemnych wrażeń z pobytu w saunie. Oczywiście głównym celem jest nawiewanie pary, której uderzenie sprawia wielu osobom przyjemność ale obserwacja nierzadko spektakularnego show jest tutaj znacznie bardziej zajmująca.
Dobrze tam gdzie gorąco
Fascynatów saunowania zarówno w Europie jak i w Polsce jest wielu. Nierzadko planują swój urlop lub weekendowe wyjazdy w miejsca, gdzie znajdują się obiekty saunowe. Również współzawodnictwo saunamistrzów co roku odbywa się w innym miejscu. W tym roku mistrzostwa odbyły się w niewielkiej miejscowości Voorst w Holandii w ośrodku Thermen Bussloo.
W rywalizacji indywidualnej na podium stanął Polak - Maciej Piczura, który zaprezentował piętnastominutowy pokaz zatytułowany: "It's too late". Na co dzień pan Maciej pracuje w saunarium w Chochołowskich Termach. Wspomnieć należy, że tytuł zdobył ex aequo z Laurą Lenders reprezentującą Niderlandy. Oboje zdobyli taką samą liczbę punktów przyznawanych przez międzynarodowe jury.

Pokazy odbywały się w nowo otwartej saunie (Sauna Theater) zbudowanej z drewna kelo, która przeznaczona została dla 180 osób. Ciekawym wyposażeniem sauny, oprócz stojącego centralnie dużego pieca z kamieniami, jest szeroki na 4,5 metra monitor LED. Dzięki temu rozwiązaniu pokazy mogły mieć dodatkową wizualną oprawę.

Finaliści mistrzostw świata w aufguss (Niderlandy, Thermen Bussloo, 2022)
Ma talent...
Jeśli ktoś uważa, że taniec z ręcznikami to coś banalnego i prostego to jest w błędzie. Żeby być mistrzem trzeba nie tylko mieć talent ale też poświęcić dużo czasu na ćwiczenie techniki. Warto spróbować zakręcić tak ręcznikiem jak pan Maciej w programie TVN "Mam Talent"...
obejrzyj na YouTube


Data publikacji: 27.09.2022
Kąpieli zażywać tu można w dwóch dużych zewnętrznych basenach oraz wielu mniejszych wewnętrznych. Są też baseny sportowe. W specjalnych beczkach poczuć można wpływ bogatej w związki siarki surowej wody termalnej. Dla śmiałków przygotowano czynną latem zjeżdżalnię z zapadnią, są też zjeżdżalnie rodzinne i pontonowa długa na 168m. Sauna z widokiem na Tatry zachęca by wstąpić do saunarium.
wszystkie Tematy...wszystkie FAKTY...

Wybrane z katalogu aquaparki i baseny:
Wyszukiwarka aquaparków
  • województwo
  • miejscowość
  • wielkość
  • różne
  • atrakcje
  • zjeżdżalnie
  • rodzaj
Ostatnio dodane opinie
Oława: TERMY JAKUBA
Precz z oszustami (15.07.2024):
Całkowicie niezrozumiały zakaz kąpieli w spodenkach kąpielowych, choć na...
wszystkich opinii: 47
Kościerzyna: AQUA Centrum
Monika (14.07.2024):
Basen porażka, obsługa nie informuje klienta o tym że czas na przebranie...
wszystkich opinii: 24
Uniejów: TERMY UNIEJÓW
MM (12.07.2024):
Termy ok
wszystkich opinii: 145
Z reguły basen opróżniany jest całkowicie tylko raz w roku. W tym czasie dokonywane są też niezbędne...
Wellness jest formą podejścia do zdrowia i dobrego samopoczucia w oparciu o ich powiązanie z: ciałem,...
Lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031