Polskie aquaparki, baseny rekreacyjne, pływalnie z atrakcjami...

Kryta pływalnia Wodny Świat

ul. Sanatoryjna 2
37-620

Horyniec-Zdrój


  
Rodzaj:
Pływalnia z atrakcjami

  
Ocena:
3.0 5 (na podst. 10 opinii)

  
Wielkość:
*



Grota solna najgorsza ze wszystkich w których byłam. Grota wielkości piwnicy 4 leżaki i jeden dostawiony na środku, wszystko słychać z korytarza, źle wyciszona. Muzyka beznadziejna przez godzinę kumkanie ząb, za głośna. Zdecydowanie nie polecam.
Obiekt niedużych rozmiarów aczkolwiek myślę, że wystarczający dla tej miejscowości. Podczas mojej wizyty w środku tygodnia z użytku były wyłączone 3 tory (trening miejscowych pływaków, oraz grupę kuracjuszy). Basen rekreacyjny jeszcze mniejszy, tam też spora część była ogrodzona dla grupy dzieci uczących się pływać. Jacuzzi dosyć chłodne i bez rewelacji. Jedna rura o dosyć łagodnym profilu. Na plus jest to, że obowiązuje tutaj karta multisport (1 godzina). Ogólnie mało atrakcji, ale da się popływać pod warunkiem, że nie traficie na większą grupę ludzi np. kuracjuszy.
Nie polecam Zimna woda w basenie a jeszcze zimniejsze w jakuzzi (31C) wstyd -a pod prysznicem w szatni wrzątek - porażka Leniwa i zaspana obsługa Drogo Już tu sie nie wybiorę i nie polecę nikomu
Zimny basen Zimne jakuzzi Bałagan i kompletny brak organizacji w Jaskini solnej- kiedy i kto chce wchodzi- nie ma ustalonych seansów-usuniesz to nikt cię nie budzi tylko potem płacisz przy kasie Obsługa na basenie i obiekcie leniwa. Nie polecam
Zimno
Rewelacja Przyjemnie korzystać z miejsca gdzie pracują kompetentni i zorganizowani i mili ludzie Dzięki za sympatyczną obsługę i miłą atmosferę Tylko pozwoli mi czas i moje maleństwo zapewniam o korzystaniu z usług miejsca i ludzi Dzięki Do zobaczenia
Warunki OK, czysto i higienicznie. Jednak ceny nie zachęcają do częstych odwiedzin, na dodatek tego typu rozwiązanie z bramkami odliczającymi czas pobytu na basenie to duża przesada. Jeżeli zakładasz, że chcesz spędzić godzinę na basenie to od wejścia przez bramkę wejściową zaczyna się gonitwa z czasem, żeby się szybko przebrać, umyć przed wejściem, skorzystać z basenu i innych atrakcji, następnie szybko umyć się po wyjściu, ubrać ubranie i wysuszyć. Bramki wyjściowe są umieszczone przy kasie wiec wszystkie czynności są wliczone w czas pobytu na basenie. Tak naprawdę to czas spędzony na korzystaniu z basenu stanowi zaledwie 45% czasu. Jeżeli masz długie włosy, które trzeba dłużej suszyć lub w trakcie kąpieli trzeba wyjść z dzieckiem do ubikacji to czas korzystania z basenu jest jeszcze krótszy. Wchodzisz z nastawieniem na odpoczynek a tak naprawdę liczysz minuty, bo za każdą słono sobie liczą. Za pobyt z dzieckiem przekraczający kilka minut ustalony czas trzeba zapłacić 30 zł.
mają fuksa ze my tam plywamy
fajny basen zjeżdżalnia jakuzzi i inne polecam wszystkim którzy wybierają się do sanatorium miła obsługa
Super warunki pod kazdym względem, miło wesoło ,zdrowo- bezpiecznie,higienicznie .Obsługa miła .
               

   chcę podzielić się swoją opinią zgodnie z Regulaminem.
Wiem, że jeśli konkretnie opiszę co mi się nie podoba to daję szansę komuś by to zmienił. Jeśli tylko wyleję swoją złość, Świat będzie jeszcze gorszy.
Początek i status

Lecznicze właściwości wód uzdrowiska znane były już w XVII wieku, kiedy przybywał tu ponoć na polowania i kąpiele król Jan III Sobieski oraz Marysieńka Sobieska.

Pod koniec XIX wieku właściciel dóbr horynieckich, poseł do Rady Państwa książę Aleksander Oskar Poniński, urządził tu pierwszy prymitywny zakład kąpielowy. W 1928 roku z inicjatywy Stanisława Karłowskiego (późniejszy Prezes Polskiego Związku Uzdrowisk) wybudowano nowoczesny podówczas zakład kąpielowy. Powstała też pijalnia wód mineralnych i park zdrojowy.

Obecnie obowiązujący status uzdrowiska prawnie nadany w 1967 roku.

Położenie
Uzdrowisko położone jest na pograniczu Płaskowyżu Tarnogrodzkiego należącego do Kotliny Sandomierskiej oraz Roztocza Wschodniego nazywanego też Południowym, nad potokami: Gliniańcem i Radrużką. Nieopodal granicy z Ukrainą.
Naturalne surowce lecznicze
  1. Róża II – woda słabozmineralizowana, swoista 0,08% siarczkowa.
  2. Róża IV – woda słabozmineralizowana, swoista 0,06% siarczkowa.
  3. Borowina lecznicza – złoże torfu niskiego "PODEMSZCZYZNA" położone jest w odległości 6 km na północny zachód od Horyńca–Zdroju.
KIerunki lecznicze

W kurorcie prowadzone jest leczenie uzdrowiskowe w następujących kierunkach leczniczych:

  • choroby ortopedyczno-urazowe
  • choroby układu nerwowego
  • choroby reumatologiczne
  • osteoporoza
  • choroby skóry
  • choroby kobiece
Urządzenia lecznictwa
  1. Pijalnia Wód Mineralnych („Dom Zdrojowy”) - dwa stanowiska do poboru leczniczej wody siarczkowej i dwa stanowiska do poboru wody mineralnej „Hetmańska”.
  2. Park Uzdrowiskowy – założony w 1923 r. o powierzchni 9,4 ha z dwoma stawami, aleją grabową i pomnikami przyrody.
  3. Basen leczniczy („Dom Zdrojowy”) o wymiarach: 12,0m x 8,0m x 1,35m, napełniony leczniczą wodą siarczkową.
  4. Basen rehabilitacyjny (Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS) o wymiarach: 25,0m x 8,0m x 1,35m napełniany wodą zwykłą.
Produkty uzdrowiskowe
"Uzdrowisko Horyniec" Sp. z o.o. jest producentem wody źródlanej "Horynianka" oraz napojów smakowych na bazie wody pochodzącej ze źródeł uzdrowiska.
Wyszukiwarka aquaparków
  • województwo
  • miejscowość
  • wielkość
  • różne
  • atrakcje
  • zjeżdżalnie
  • rodzaj
Ostatnio dodane opinie
Lesko: Basen AQUARIUS
Aga (18.04.2024):
Pan maciek grzybowski najlepszy kochanek :)
wszystkich opinii: 10
Swarzędz: Pływalnia Wodny Raj
Penelopa (18.04.2024):
Korzystam od lat( z przerwą) miła obsługa, zawsze czysto, ratownicy naprawdę...
wszystkich opinii: 33
Kalisz: Aquapark KALISZ
Peter (17.04.2024):
Katastrofa! ostatni raz w tym burdelu. Dzisiaj 17. 04. 24 wybraliśmy się...
wszystkich opinii: 56
Głównym czynnikiem zagrażającym zębom podczas kąpieli w basenie jest niewłaściwe pH wody. Do niecki trafia...
Zbudowany w fińskiej stoczni w Turku na zamówienie towarzystwa żeglugowego Royal Caribbean Cruise Line...
Kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930