Polskie aquaparki, baseny rekreacyjne, pływalnie z atrakcjami...

Park Wodny AQUARIUS

ul. Grota Roweckiego 8
58-260

Bielawa


  
Rodzaj:
Rekreacyjny
Sportowy

  
Ocena:
3.0 5 (na podst. 11 opinii)

  
Wielkość:
*



Tragedia basen ładny tylko na zewnątrz w środku brud, smród i do tego w poczekalni możesz poczekać na dziecko pod warunkiem że kupisz okropne jedzenie w psełdo kawiarni gdzie smród starego tłuszczu z frytek czuć już od wejścia zakaz siedzenia w poczekalni i jeszcze nieuprzejma sprzątaczka z pretensjami poinformowała nas dzisiaj że okno na basen zostanie zasłonięte aby rodzice nie mogłi podziwiać postępów swoich pociech. Tylko sanepid wysłać nic poza tym.
Było by Ok gdybym w czasie za który zapłaciłem mógł popływać ( piątek około 14 tej). Skorzystałem tylko z sauny i płytkiego basenu. Zajęcia szkolne uniemożliwiają swobodne pływanie, brak wyznaczonego oddzielnego toru dla pływających klientów - karygodne. Przydało by się 10 cz 15 min czasu wolnego na przebranie, a nie od kreski do kreski 1h z szatnią gdzie trzeba się odpłatnie wysuszyć. ;-(
Czysto, miła obsługa i ciepła woda. Dzieci bardzo zadowolone
Wszystko prawie ok ale juz po raz drugi w czasie zimy gdy na dworze jest --8 stopni to temperatura wody w basenie rekreacyjnym wynosiła 19 stopni, to za mało. widziałam jak ludzie szli do jacuzzy lub brodzika ba tam było ciepło. moje dzieci zamiast uczyc sie pływac siedzieli z maluszkami w chłodnej wodzie nie chcieli siedziec. zatem niech w okresie zimowym ta temperatura wynosi przynajmniej 21 stopni. bo jest duzo narzekań.
Okropnie! Ratownicy czepiają się wszystkiego, nawet skoków na bombę. Brudno, brak mydła w dozownikach. Ogólnie straszny bałagan. Zamiast zachęcać dzieci w czasie ferii do częstego korzystania z basenu, to wszystko robią żeby więcej już nie przyjść.
No właśnie wczoraj weszłam z 14 letnia córka do przebieralni, a tu dwóch facetów nago. Skoro są przebieralnie koedukacyjne, to niech te Panie wydające paski z przydziałami szafek myślą i jakoś rozdzielają tych ludzi, a nie wszystkich do jednej. Chociaż tego nie rozumiem bo przecież jest na tyle pomieszczeń i można zrobić przebieralnie dla kobiet, mężczyzn i rodzin. Prysznice powtórka z rozrywki też mieszanka, nie mogę pojąć tego, kto tam siedzi????, kto tam rządzi. ???
Jest okey nie nażekam
Obiekt całkiem, całkiem. Ale prysznice wspólne? Kto to widział? Dobrze napisał "mckhvu" dbanie o właściwą higienę w takich warunkach nie jest możliwe. A na tym chyba powinno zależeć właścicielowi obiektu. Wizerunek basenu bardzo przez to traci. Świadomość że każdy pakuje się z brudnym tyłkiem do wody działa odpychająco.
Pomijając Wrocławski Park Wodny, którego z niczym raczej porównać się nie da, bielawski aquapark jest doskonałym miejscem na spędzenie wolnego czasu. Mały, ale nie zatłoczony, można popływać, pozjeżdżać i pomoczyć się w jacuzzi. Absurdem są dla mnie koedukacyjne prysznice. Niby są dwa pomieszczenia z natryskami, ale od strony szatni nie są one podzielone na męskie i damskie, co oznacza, że do jednej i drugiej ludziska wchodzą jak popadnie. Właściwe dbanie o higienę jest w takich warunkach niemożliwe:-(
zaj***
               

   chcę podzielić się swoją opinią zgodnie z Regulaminem.
Wiem, że jeśli konkretnie opiszę co mi się nie podoba to daję szansę komuś by to zmienił. Jeśli tylko wyleję swoją złość, Świat będzie jeszcze gorszy.
Początek i status

Pierwsza wzmianka o Przerzeczynie pochodzi już z 1264 roku lecz za początek działalności uzdrowiska uznaje się rok 1802. Ujęto wtedy dwa źródła wód mineralnych. W roku 1824 powstał pierwszy dom zdrojowy. W 1953 roku utworzone zostało Przedsiębiorstwo Państwowe "Uzdrowisko Przerzeczyn".

Obecnie obowiązujący status uzdrowiska prawnie nadany w 1997 roku.

Położenie
Uzdrowisko położone na Przedgórzu Sudeckim, w pobliżu źródeł Ślęzy - prawego dopływu Odry, w otoczeniu słabo zalesionych Wzgórz Niemczańsko-Strzelińskich.
Naturalne surowce lecznicze
  1. nr II - woda słabozmineralizowana, swoista 0,043% radonowa.
  2. nr VIII - woda słabozmineralizowana, swoista 0,055% radonowa.
  3. nr IX - woda słabozmineralizowana, swoista 0,048% radonowa.
KIerunki lecznicze

W kurorcie prowadzone jest leczenie uzdrowiskowe w następujących kierunkach leczniczych:

  • choroby ortopedyczno-urazowe
  • choroby układu nerwowego
  • choroby reumatologiczne
Urządzenia lecznictwa
  1. Park zdrojowy o powierzchni 3 ha.
  2. Basen rehabilitacyjny.
  3. Ścieżki zdrowia.
Okoliczne formy ochrony przyrody
Obszar ochrony siedlisk w ramach sieci Natura 2000: "Wzgórza Niemczańskie".
Początek i status

Źródła mineralne wykorzystywane były już w XVI wieku. Jednak to rok 1723 uznaje się za przełomowy w historii uzdrowiska. Wówczas teren ze źródłem wykupił właściciel posiadłości Jedlinka, Hans Christoph baron von Seher-Thoss. Rozpoczęto budowę domu zdrojowego, która nadzorowana była przez żonę barona - Charlottę Maximillianę. Od jej imienia wywodzi się nazwa źródła oraz miejscowości Bad Charlottenbrunn, funkcjonująca do 1946 roku.

Obecnie obowiązujący status uzdrowiska prawnie nadany w 1967 roku.

Położenie
Uzdrowisko leży w Sudetach Środkowych pomiędzy pasmem Gór Wałbrzyskich i Gór Sowich u stóp Borowej (854 m n.p.m.).
Klimat
Bioklimat ze względu na zróżnicowaną bodźcowość termiczną posiada walory hartujące układ termoregulacyjny.
Naturalne surowce lecznicze

Mineralna woda lecznicza swoista 0,11% szczawa wodorowęglanowo–wapniowo–magnezowo–sodowa, fluorkowa, żelazista, radonowa, z odwiertu „J-300”.

Woda charakteryzuje się odczynem pH 5,96 przewodnością elektrolityczną właściwą 1220 μS/cm, zawartością wodorowęglanów 683,42 mg/dm³, żelaza ogólnego 17,67 mg/dm³, CO2 wolnego 1076,68 mg/dm³ (pomiar bezpośredni w terenie wykazał 1919 mg/dm³), fluoru 1,51 mg/dm³, temperaturą na wpływie 15°C.

Suma stałych składników mineralnych wynosi 1144,97 mg/dm³.

KIerunki lecznicze

W kurorcie prowadzone jest leczenie uzdrowiskowe w następujących kierunkach leczniczych:

  • choroby ortopedyczno-urazowe
  • choroby reumatologiczne
  • choroby kardiologiczne i nadciśnienie
  • choroby górnych dróg oddechowych
  • choroby dolnych dróg oddechowych
  • choroby układu trawienia
  • choroby nerek i dróg moczowych
Urządzenia lecznictwa
  1. Park Północny.
  2. Uzdrowiskowy Szlak Turystyczno-rekreacyjny.
  3. Pijalnia uzdrowiskowa.
Okoliczne formy ochrony przyrody
  1. Park Krajobrazowy Gór Sowich,
  2. Park Krajobrazowy Sudetów Wałbrzyskich,
  3. Obszary Natura 2000:
    • "Góry Kamienne" - obszar ochrony siedlisk, m.in. lasów jaworowych, mezo- i eutroficznych buczyn oraz borów bagiennych,
    • "Ostoja Nietoperzy Gór Sowich" - obszar ochrony siedlisk, z występującymi na tym terenie miejscami zimowania i żerowania mopka, nocka Bechsteina i nocka dużego,
    • "Sudety Wałbrzysko-Kamiennogórskie" - obszar ochrony ptaków, m.in. derkacza, bociana białego, bociana czarnego i sokoła wędrownego.
Wyszukiwarka aquaparków
  • województwo
  • miejscowość
  • wielkość
  • różne
  • atrakcje
  • zjeżdżalnie
  • rodzaj
Ostatnio dodane opinie
Lesko: Basen AQUARIUS
Krysia (21.04.2024):
Super pływalnia...
wszystkich opinii: 10
Żary: Pływalnia Wodnik
Kiro (21.04.2024):
W jakiś godzinach sa sprzątane szatnie bo za każdym razem jest pełno wody...
wszystkich opinii: 15
Swarzędz: Pływalnia Wodny Raj
Penelopa (18.04.2024):
Korzystam od lat( z przerwą) miła obsługa, zawsze czysto, ratownicy naprawdę...
wszystkich opinii: 33
Bardzo często użytkownicy basenu są niezadowoleni z tego, że muszą płacić za czas spędzony w obiekcie...
U wybrzeży Zjednoczonych Emiratach Arabskich w Dubaju zbudowano olbrzymią wyspę w kształcie palmy. Jest...
Kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930